Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sinan Elgin
    SİGORTACI
     Regal Raptor 250E-6C
     İSTANBUL-ŞİŞLİ ( AVRUPA YAKASI )
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    3

ön diskten gelen ses

arkadaşlar daytona 250 sahibiyim. ön diskten yolda giderken viyk viyk ses geliyor. beşiktaşta ki ali ustaya gittim adam tanesini 300 tl den degistirebileceğini söyledi. bana biraz abartı fiyat geldi ama önerebileceğiniz usta ya da fiyat nedir?
    Raci06 (04.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,907
    Beğenilmiş
    2,335
    Sinan selamlar.. sesin diskten kaynakli oldugu kesin mi? Sorun balatalarda da olabilir. Ayrica ses frene basinca mi geliyor yoksa basmadan da ses geliyor mu ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (04.Şubat.2019), Sinan (04.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sinan Elgin
    SİGORTACI
     Regal Raptor 250E-6C
     İSTANBUL-ŞİŞLİ ( AVRUPA YAKASI )
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı Raci06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinan selamlar.. sesin diskten kaynakli oldugu kesin mi? Sorun balatalarda da olabilir. Ayrica ses frene basinca mi geliyor yoksa basmadan da ses geliyor mu ?

Yolda giderken de ötüyor fren sıkınca da ötüyor. yolda giderken vıyk vıyk diye arada ötüyor. yani bir şey sürtüyor gibi. fren sıkınca da tamamen ötüyor. çözüm bulabiliyor muyuz?

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,852
    Beğenilmiş
    4,198
    Alıntı Sinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yolda giderken de ötüyor fren sıkınca da ötüyor. yolda giderken vıyk vıyk diye arada ötüyor. yani bir şey sürtüyor gibi. fren sıkınca da tamamen ötüyor. çözüm bulabiliyor muyuz?
    Buna yakın bir ses bende vardı kaliperleri söküp temizledim
    Kaliperin üzerinde 2 adet mil lastik bir körük gibi bişeyin içine giriyor lastikleri çıkarıp içini temizleyip yağlayıp takmıştım ve ses tamamen kesilmişti elin yatkınsa önce temizle ancak diskler eğri ise ses kesilmez torna gerekebilir yada diskler değişir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    CELİL (04.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,907
    Beğenilmiş
    2,335
    Erkan hocamin dedigi gibi elin anahtar tutuyorsa bir kendin baksan iyi olur. Basttez zora dogru tamiri gerceklestirmek iyidir. Tamirciye 300 tl bayilmak son caredir.
    Bakmisken fren balatalarini da kontrol edersin. 2-3 mm den az kalmissa omru kalmamis demektir. Biten balata da.ses yapar.
    Normalde frene basmadigin halde otuyor olmasi bir soruna isaret ediyor. Uzmani degilim ama bir gevseme veya catlama durumu olabilir.
    Kolay gelsin..

CELİL (04.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Muhammed Mehmet Alacacı
    Öğrenci
     RR Daytona 250(Siyah)
     Istanbul-Fatih
    Beğenmiş
    295
    Beğenilmiş
    102
    Aynı sorun bende de var normal dediler ama benimkisi yokuş aşağı frenlerken ses yapıyor anlamadım gerçi ben de ama...

newmoon06tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali YENİAY
    R CMSGT.
     Suzuki Intruder M-800 (Thunderbolt)
     Ankara
    Beğenmiş
    17,496
    Beğenilmiş
    2,880
    Daytona ve Spyder larda fren yapıldığında ön fren sisteminden gelen zırıltı/gıcırtı/vız vız her nasıl ifade ederseniz, bu olay kronik. Diski ve balataları balata spreyi ile temizlendiği de kesiliyor, fakat bir süre sonra tekrar geliyor.

Fren yaptığınızda, ön fren mahneti elinize baskı yapar gibi vuruntu yaptırırsa, hemen ön disk yamuk değişecek/torna yapılacak diyebilirler, panik yapmayin. Bundan önce yapılması gereken temizlik ve bakım.
    İhtiyaç olan; Alyen anahtar,, balata spreyi ve gres yağı.
    Erkan'ın yukarıdan bahsettiği gibi öncelikle ön fren kaliperini sökün, ( 2 saplama alyen vida tutuyor) balataları söküp balata spreyi ile temizleyin, fren yapıldığında balataları basan pistonları önce balata spreyi ile temizleyin, freni bir kaç pompa yaptığınızda dışa doğru hareketlenir, sakın çok pompa yaparak yuvasından çikartmamaya önem gösterin, (çıkması durumunda fren hidroliği bosalabilir) temizlediginiz pistonları gres yağıyla yaglayip toplayın, farkı hissedeceksiniz.

Bunlar çok karışık ben anlamadım diyebilirsiniz, Malum video sitesinde "ön fren kaliperi/balata sökümü, temizliği" şeklinde videolar var, görsel daha faydalı olacaktır, ben seyrettim ve yaptım. sadece kendinize güvenin, herkesin bunu yapabileceğine inanıyorum, sizde kendinize inanın. Şimdiden kolay gelsin.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Captain (13.Şubat.2019), CELİL (05.Şubat.2019), Eluh (25.Mayıs.2021), erkopaşa (05.Şubat.2019), Mustafa06tr (05.Şubat.2019), NanoGuardian (05.Şubat.2019), Raci06 (05.Şubat.2019), Screamager (06.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    OF COURSE, AIR FORCE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)