Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,907
    Beğenilmiş
    2,335
    Ders niteligindeki paylasim icin tesekkurler. Ayrıca geçmiş olsun..

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eray Aksoy (19.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    geçmiş olsun güzel bir yazı hazırlamışsınız.. Umarım okuyan herkes 1pay çıkarır kendinede

Mkarakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet karakaş
    Cnc torna
     Regal raptor 150
     Ankara
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    147
    O sabırsızlığı çok iyi bilirim bende ilk motorumu alıcağım zaman çok sabırsızdım ailemi ikna etmeye çalışıyordum ikna sürecinde istediğim motor satılmıştı bende üzülerek be hırs yaparak rastgele Bi chopper almıştım hiç bakmadan araştırmadan ve Bi motor bulup gidip almıştım iş işten geçtikten sonra farkettim ki motor ağır kazalıymış şasesi yamuktu arka lastik yamu gidiyordu o derece
    İlk kez motor aldım ve hayatımda hiç motor sürmemiştim alışamadım ağır geldi psikolejim bozulmuştu aldığım hafta tekrar satışa koymuştum ama sonradan hırs yaptım ve alıştım şu an ise hayalimdeki motora sahibim Allaha şükür
    CELİL (18.Şubat.2019), Eray Aksoy (19.Şubat.2019), newmoon06tr (18.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı newmoon06tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray gelmiş geçmiş olsun, çok içten ve güzel bir paylaşım olmuş. En kısa zamanda ehliyetine kavusman dileğiyle.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim.Pazartesi yani dün itibariyle A sınıfı ehliyet için kayıt yaptırdım.10 Mart tarihinde açılacak grup içine aldılar.700 Lira gibi bir rakam istediler.Bunun içinde Vergi Dairesine ödenecek miktar dahil mi bilmiyorum ama fark etmez artık.Kısa süre içinde ehliyetime kavuşacağım inşallah.Sonra sırada eğitim alma işi var.Onun ardından da Motorumu alıp rüzgarı soluyacağım günler gelecek inşallah.

Alıntı Raci06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ders niteligindeki paylasim icin tesekkurler. Ayrıca geçmiş olsun..

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok teşekkür ederim.

Alıntı FouL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun güzel bir yazı hazırlamışsınız.. Umarım okuyan herkes 1pay çıkarır kendinede

Teşekkür ederim.Herkes okusun da aynı hataları yapmasın diye yazdım ama insanın kanına bir şey işlediği zaman sabretmesi neredeyse imkansızlaşıyor maalesef.

Alıntı Mkarakas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O sabırsızlığı çok iyi bilirim bende ilk motorumu alıcağım zaman çok sabırsızdım ailemi ikna etmeye çalışıyordum ikna sürecinde istediğim motor satılmıştı bende üzülerek be hırs yaparak rastgele Bi chopper almıştım hiç bakmadan araştırmadan ve Bi motor bulup gidip almıştım iş işten geçtikten sonra farkettim ki motor ağır kazalıymış şasesi yamuktu arka lastik yamu gidiyordu o derece
    İlk kez motor aldım ve hayatımda hiç motor sürmemiştim alışamadım ağır geldi psikolejim bozulmuştu aldığım hafta tekrar satışa koymuştum ama sonradan hırs yaptım ve alıştım şu an ise hayalimdeki motora sahibim Allaha şükür

Sizi kesinlikle çok iyi anlıyorum.Aslında bildiğimiz halde hırsımıza ve sabrımıza yenik düştüğümüzden dolayı göz göre göre lades oluyoruz.Bir insanın kendine yapabileceği kötülüğü gerçekten de başkası yapamıyormuş.Siz de sıkıntılı bir süreç geçirmişsiniz.Benim ilk araba alma olayıma dönmüş.O ilk an ki moral bozukluğu,içten içe bilip de kendinize itiraf edemediğiniz hatanız ve sonrasında yaşanan süreç çok can sıkıcı.Gerçekten de her şeyden soğuyup bırakıp gidesiniz geliyor.Sabır,danışıp istişare etme ve duygulara yenik düşmemek çok önemli.Hayatın her alanında buna uyduğumuz sürece kolay kolay yanlışa düşeceğimizi zannetmiyorum.
    CELİL (19.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Greywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ERDEM ATAN
    Kamu
     KAWASAKİ VN 800
     Ankara
    Beğenmiş
    575
    Beğenilmiş
    689
    Öncelikle geçmiş olsun. Evdekileri ikna edebilmek yeniden motora binmekten daha zor bence . Basardiysan tebrikler!

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Greywolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Evdekileri ikna edebilmek yeniden motora binmekten daha zor bence . Basardiysan tebrikler!

İkna etmekte sorun yok aslında.Ancak oğlum beni o halde görüp de ağlayınca içim fena oldu.Kaybedebileceğim şeylerin benim için ne kadar vazgeçilmez ve kutsal olduğunu tekrar ve iyice idrak edince onları kıramadım.O günden sonra yavaş yavaş sohbet aralarında birer kelime ile başlayıp sonunda ne istediğimi ilan ettim.Aileme de bu sefer işi hakkıyla ve eğitimi ile yapacağımı ve Motorumu ancak ondan sonra alacağımı söyleyince ikna oldular.
    CELİL (19.Şubat.2019), Greywolf (19.Şubat.2019) Bunu beğendi.

endroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cemil Taşdemir
    Grafiker
     Rx3i EVO (Melek)
     Antalya
    Beğenmiş
    3,896
    Beğenilmiş
    568
    Çok geçmiş olsun, allah bir daha yaşatmasın. En küçükten başlamak en iyisidir herzaman.

1. Motorum Mondial 125 ZNU. Bildiğin Scooter, bir sene kullandım. Çakılda ön fren deneyimi ilk onda yaşadım, bir daha ön frene tövbe ettim.
    2. Motorum 150 Kuba XCG, 8-9 ay kullandım, yağışlı havada vites küçültüp debrajı hızlı bıraktım, hoooop arka bir yana ben bir yana...
    3. Motorum Regal 250 9E, dağın başında yolda kaldım, ısrarla hala sürüyorum....

Umarım hayalini dolu dolu yaşarsın, şimdiden yolların açık olsun...
    CELİL (19.Şubat.2019), Eray Aksoy (19.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    hayal edebiliyorsan yapabilirsin demektir...

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,705
    Beğenilmiş
    1,320
    çok geçmiş olsun şimdi dogu yolda ilerliyorsun.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı endroad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, allah bir daha yaşatmasın. En küçükten başlamak en iyisidir herzaman.

1. Motorum Mondial 125 ZNU. Bildiğin Scooter, bir sene kullandım. Çakılda ön fren deneyimi ilk onda yaşadım, bir daha ön frene tövbe ettim.
    2. Motorum 150 Kuba XCG, 8-9 ay kullandım, yağışlı havada vites küçültüp debrajı hızlı bıraktım, hoooop arka bir yana ben bir yana...
    3. Motorum Regal 250 9E, dağın başında yolda kaldım, ısrarla hala sürüyorum....

Umarım hayalini dolu dolu yaşarsın, şimdiden yolların açık olsun...

Çok teşekkür ederim.Ben de küçük bir motor ile başlamayı istiyorum.Ehliyetin ardından 200-250 cc lik ikinci el bir RR almayı düşünüyorum.Bir sene iyice pişene kadar bununla devam ederim.Ardından yine ikinci el 400-600 cc arası bir Chopper yada Enduro alıp bir veya iki sene de bununla deneyim kazanmayı istiyorum.Ne zaman hakikaten tecrübem artar o zaman sınırları kaldırırım.
    endroad (26.Şubat.2019), erkopaşa (19.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Rutkay Ediz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rutkay Ediz
    Makine Mühendisi
     RR Daytona 250V -Jessica-
     Ankara
    Beğenmiş
    2,800
    Beğenilmiş
    635
    Aman hocam çok geçmiş olsun. Bundan sonra daha dikkatli olursunuz ama iki tekerden vazgeçmek yok
    endroad (26.Şubat.2019), Eray Aksoy (20.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)