Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Alıntı TuruncuBuji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konularda bende acemiyim ancak bir hususa dikkat çekmek istiyorum. RR Daytona ile Spyder'ın maksimum taşıması gereken ağırlığı 135 kg veya 140 kg olarak biliyordum. Tam emin olamadığım için RR resmi sitesinden teknik özelliklerine baktığımda saçma bir şekilde maksimum yükün 100 kg olarak belirtildiğini gördüm. Bu veri doğrudur veya değildir ama Eray ağabeyimizin kilosundan dolayı seçeceği motosiklette maksimum taşıyabileceği yüke dikkat etmesi önemli bir kriter olması gerekiyor.(Uzun yolculuklarda yanına alacağı malzemen inde ağırlığını düşünmek gerek) Bütçesinin 30.000TL civarlarına çıktığını belirttiğinden dolayı ve maksimum yük taşıma kapasitelerinin 180 kg'dan fazla olduğunu bildiğim için ikinci el yamaha virago 650 veya Honda Shadow 750 öneriyorum. İç lastikli olmaları eksi bir durum yaratıyor farkındayım.
    Yazılanları ciddiye alma

5 sene 250'lik spyder kullanmış biri olarak bu resim bazı şeyleri anlatıyordur diye düşünüyorum.

IMG_2576.jpg
    Eray Aksoy (21.Şubat.2019), Greywolf (21.Şubat.2019), mxsrn (22.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin!

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Bu konularda bende acemiyim ancak bir hususa dikkat çekmek istiyorum. RR Daytona ile Spyder'ın maksimum taşıması gereken ağırlığı 135 kg veya 140 kg olarak biliyordum. Tam emin olamadığım için RR resmi sitesinden teknik özelliklerine baktığımda saçma bir şekilde maksimum yükün 100 kg olarak belirtildiğini gördüm. Bu veri doğrudur veya değildir ama Eray ağabeyimizin kilosundan dolayı seçeceği motosiklette maksimum taşıyabileceği yüke dikkat etmesi önemli bir kriter olması gerekiyor.(Uzun yolculuklarda yanına alacağı malzemen inde ağırlığını düşünmek gerek) Bütçesinin 30.000TL civarlarına çıktığını belirttiğinden dolayı ve maksimum yük taşıma kapasitelerinin 180 kg'dan fazla olduğunu bildiğim için ikinci el yamaha virago 650 veya Honda Shadow 750 öneriyorum. İç lastikli olmaları eksi bir durum yaratıyor farkındayım.

Bütçe 30000 lira ama o parayı şimdi vermek istemem.Zira ilk Motor deneyimim olacağından hem düşük 250-350 cc bir motor istiyorum hem de acemiliği atana kadar her tür kaza,çizik,yamulma durumunda içimin acımayacağı bir rakamda almış olmalıyım.350 cc bir Daytona veya Spyder da kilo sorunu olmaz gibi ? Artçılı binen arkadaşların ortalama kilosu 75 desek 150 kilo ediyor zaten.Bunlar da heybe falan da mevcut.Yani Motor 160-180 kilo arasını taşıyabilir diye tahmin ediyorum.Diyet süreci devam ediyor ayrıca.Bugün antrenman öncesi tartıldığımda 2,7 kilo daha verdiğimi gördüm.Kısmet olursa Mayıs gibi 120 olmayı hedefliyorum.Tabi zaman ne gösterir o ayrı ancak belirttiğim gibi 350 cc lik bir Daytona veya Spyder da çok sorun olmayacaktır.Ha belki 120-130 km leri göremem,gaz tepkimesi daha yavaş olur ve belki yokuşlarda biraz daha zorlanır ama daha fazlası olmaz gibi ?
    CELİL (21.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılanları ciddiye alma

5 sene 250'lik spyder kullanmış biri olarak bu resim bazı şeyleri anlatıyordur diye düşünüyorum.

IMG_2576.jpg

Ben de aynı şekilde düşünüyorum.Arkadaşımıza verdiğim cevapta zaten belirttim.350 lik Mir Motorun sıkıntı oluşturmyacağı inancındayım.Bu arada Dünya Turuna çıkmış gibisin maşallah Keyfin daim olsun,tekerine taş değmesin
    CELİL (21.Şubat.2019), Ömer (21.Şubat.2019), Raci06 (22.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Ben de tek başıma artçılı dolaşanlardanım. Kilo olarak maşallahımız var, yediğimizi inkar etmiyoruz.

Motoru kampa giderken en çok dolduranlardan biriyim. Madem keyif yapmaya kampa gidiyoruz ihtiyaç duyabileceğim tüm keyif ve konfor malzemelerini doldururum motora.

Konforu sevdiğim doğrudur

begendik.jpg

IMG_20180728_135507.jpg

Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı şekilde düşünüyorum.Arkadaşımıza verdiğim cevapta zaten belirttim.350 lik Mir Motorun sıkıntı oluşturmyacağı inancındayım.Bu arada Dünya Turuna çıkmış gibisin maşallah Keyfin daim olsun,tekerine taş değmesin
    CELİL (21.Şubat.2019), Eray Aksoy (21.Şubat.2019), Raci06 (22.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin!

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de tek başıma artçılı dolaşanlardanım. Kilo olarak maşallahımız var, yediğimizi inkar etmiyoruz.

Motoru kampa giderken en çok dolduranlardan biriyim. Madem keyif yapmaya kampa gidiyoruz ihtiyaç duyabileceğim tüm keyif ve konfor malzemelerini doldururum motora.

Konforu sevdiğim doğrudur

begendik.jpg

IMG_20180728_135507.jpg

Yakın olsak kesinlikle iyi bir ikili olurduk Ben de hayatın her anından keyif almaya çalışan biriyim.Stres asla yaşamam.Olaylarını oluruna bırakırım.Biraz rahatlık da var tabi.Ama kamp,doğa,Motor,sessizlik tam da sevdiğim şeylerdir.İnşallah bir gün nasip olur da beraber bir yerlerde buluşabiliriz
    CELİL (21.Şubat.2019), Ömer (21.Şubat.2019), Raci06 (22.Şubat.2019), rmznsr07 (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,826
    Beğenilmiş
    4,192
    Bende doğal artçılı sürenlerdenim
    Benim klasik 2013 modeldi klasiklerde şanzıman sorunu yok diye biliyorum. Bende herhangi bir sıkıntı olmadı çok şükür
    Şimdi vl 800 volusia var bildiğin tank 30000 tl ye çok rahat alınabilir ancak kesinlikle ilk motor olmamalı hem ağır hem güçlü olduğu için
    Km az temiz oynanmamış bir daytona veya spıder çok güzel olur kanaatimce

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    CELİL (22.Şubat.2019), Eray Aksoy (21.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı erkopaşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende doğal artçılı sürenlerdenim
    Benim klasik 2013 modeldi klasiklerde şanzıman sorunu yok diye biliyorum. Bende herhangi bir sıkıntı olmadı çok şükür
    Şimdi vl 800 volusia var bildiğin tank 30000 tl ye çok rahat alınabilir ancak kesinlikle ilk motor olmamalı hem ağır hem güçlü olduğu için
    Km az temiz oynanmamış bir daytona veya spıder çok güzel olur kanaatimce

Kesinlikle haklısın.Ben de asla ilk başlangıç için o parayı vermek istemiyorum zaten.350 cc bir Daytona veya Spyder yeter de artar.1,5-2 sene sonra değiştirip 500-650 cc bir motora geçiş yaparım.Onda da tecrübelendiğim zaman bütçeyi de arttırıp uzun süre bineceğim Motoruma geçerim.Spyder uzun maşadan dolayı ilk etapta bana zor gelir mi veya sıkıntı olur mu diye düşünüyorum ? Birilerinden denk getirirsem deneyip ona göre hangisi olacağını netleştiririm.Ancak Spyder'ın görünüşü de aklımı başımdan alıyor doğrusu
    CELİL (22.Şubat.2019), erkopaşa (21.Şubat.2019) Bunu beğendi.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,826
    Beğenilmiş
    4,192
    Daytona ve Spider kullanan arkadaşlar daha doğru bilgi verir muhakkak
    Eğer şehir içi kullanacaksan daytona daha doğru bir seçim olur spider uzun maşa olduğu için manevra daha zor olur
    Ama gönlünde ki motoru al daha çok mutlu olursun

CELİL (22.Şubat.2019), Eray Aksoy (21.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

TuruncuBuji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bayram Cihan CAMGÖZ
    Bilgisayar Müh.
     YAMAHA XVS950a
     Antalya-Finike
    Beğenmiş
    336
    Beğenilmiş
    411
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütçe 30000 lira ama o parayı şimdi vermek istemem.Zira ilk Motor deneyimim olacağından hem düşük 250-350 cc bir motor istiyorum hem de acemiliği atana kadar her tür kaza,çizik,yamulma durumunda içimin acımayacağı bir rakamda almış olmalıyım.350 cc bir Daytona veya Spyder da kilo sorunu olmaz gibi ? Artçılı binen arkadaşların ortalama kilosu 75 desek 150 kilo ediyor zaten.Bunlar da heybe falan da mevcut.Yani Motor 160-180 kilo arasını taşıyabilir diye tahmin ediyorum.Diyet süreci devam ediyor ayrıca.Bugün antrenman öncesi tartıldığımda 2,7 kilo daha verdiğimi gördüm.Kısmet olursa Mayıs gibi 120 olmayı hedefliyorum.Tabi zaman ne gösterir o ayrı ancak belirttiğim gibi 350 cc lik bir Daytona veya Spyder da çok sorun olmayacaktır.Ha belki 120-130 km leri göremem,gaz tepkimesi daha yavaş olur ve belki yokuşlarda biraz daha zorlanır ama daha fazlası olmaz gibi ?
    Ben önerimi resmi sitesindeki veriden yola çıkarak verdim. Onunda spyderi 5 sene kullanan Ömer ağabeyimiz çürüttü. Bende 7 aylık spyder kullanıcısıyım. Bu benim 3. motosikletim, keyifli olmasının yanında gidon ağırlığı ve çapından dolayı kullanması daytonaya göre zor, bu yüzden bir arkadaşım motosikletim ile düştü. Kendisi 6 yıllık scooter kullanıcısıydı. Yani demem o ki RR lar arasında gidip geliyorsan daytona yeni kullanıcı olmandan dolayı sana daha iyi gider abi.
    Not: Motosikletimi kenan sofuoğlu gelse vermem artık.

S60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (22.Şubat.2019), Eray Aksoy (21.Şubat.2019), Ömer (21.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı erkopaşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daytona ve Spider kullanan arkadaşlar daha doğru bilgi verir muhakkak
    Eğer şehir içi kullanacaksan daytona daha doğru bir seçim olur spider uzun maşa olduğu için manevra daha zor olur
    Ama gönlünde ki motoru al daha çok mutlu olursun

Ehliyeti alınca gidip insanlardan ricacı olacağım.Bir şekilde ikisinden de birer tane bulup denerim diye tahmin ediyorum ? İkisi de çok güzel ve vahşi gözüküyor.Günü gelince kalbimin sesini dinleyeceğim artık.

Ben önerimi resmi sitesindeki veriden yola çıkarak verdim. Onunda spyderi 5 sene kullanan Ömer ağabeyimiz çürüttü. Bende 7 aylık spyder kullanıcısıyım. Bu benim 3. motosikletim, keyifli olmasının yanında gidon ağırlığı ve çapından dolayı kullanması daytonaya göre zor, bu yüzden bir arkadaşım motosikletim ile düştü. Kendisi 6 yıllık scooter kullanıcısıydı. Yani demem o ki RR lar arasında gidip geliyorsan daytona yeni kullanıcı olmandan dolayı sana daha iyi gider abi.
    Not: Motosikletimi kenan sofuoğlu gelse vermem artık.

S60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğru diyorsun.Daytona şehir içi daha mantıklı olacak.Bakıp göreceğiz.
    CELİL (22.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)