Herkese Sevgi ve Saygılar Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi bu işin belki de en sancılı ve beyin yakan süreci "İlk Motorum acaba ne olmalı ?" ve "Hangisini tavsiye edersiniz ?" kısmıdır.Tüm forumlarda tavsiye isteyen ve buna verilmiş cevaplar dolu.Bilgi kirliği,insanların empati kuramaması ve bir çoğu da inanmasa bile kendi motorunu övmek istemesinden dolayı milyon çeşit tavsiye verilmekte.Hal böyle olunca işe yeni girmiş ve ilk motorunu alacak olan da bir süre sonra başı dönmüşcesine ortada kalıp gidip ilk gördüğü motora yapışıyor.İşte bu sebeple bilgisine ve samimiyetine güvendiğim bu forumda ki dostlarıma danışmadan hareket etmek istemedim zira doğru bilgi geleceğine olan inancım tamdır.

Arkadaşlar ben iki Motor türü arasında gidip geliyorum.Enduro ve Chopper sevdiğim tarzlardır.Uzun yola çok nadiren çıkabilecek vaktim var.Bu yüzden haftasonu gezileri,şehir içi kullanımı daha aktif olacaktır.Bundan dolayı alacağım Motor daha ziyade Chopper olacak gibi ? Enduro alsam dahi tel jant değil çelik jant alırım zira araziye,çamura,dağa taşa gitme gibi bir sevdam yoktur.Uzun yol yapmayı,asfaltta gitmeyi çok severim.Ama yukarıda belirttiğim gibi bunu çok nadir yapabilirim vaktim olmadığı için.

Tavsiyelerinizi almadan önce fiziki durumumu da aktarayım sizlere.Boyum 176 cm. ve kilom 135.Şu an bir yıla yakın sıkı bir diyetteyim ve oldukça ciddi ve ileri seviyede Fitness yapıyorum.171 kilodan 135 kiloya düştüm.Kısmet olursa 90 kiloları görmek istiyorum ama bu daha temiz 1-1,5 yıl zamanımı alacak.Altta bir Hyosung GV250 üzerinde iken resmimi çektirdim.Buradan Motorun üstünde nasıl durduğum hakkında daha iyi bilgi edinirsiniz.Affedersiniz hani Sirk lerde Ayılar ufacık Motorlara biner de gider ya işte öyle gözükmek istemem açıkcası Motor altımdan kaybolup gitmemeli yani.Mesela bu Hyosung GV250 sanki Mobilet gibi kaldı altımda.En azından bana öyle geldi

gv250.jpeg.jpg

Yukarıda amaç ve fiziki durumumu yazdım.Bu durumda Chopper tercihi sizce de daha mantıklı olur mu ? Chopper dediğinizi varsayarak sormak istiyorum,"Hangi Chopper tavsiye edersiniz ?".RR lara baktığımda her yerde şanzıman arızası yazılı.Bu Motorlar gerçekten de sıkıntı olup insanı canından bezdirir mi ? Hyosung GV250 lere bakıyorum yedek parça bulamama sıkıntısı çok fazla.Yani benim için önemli olan yedek parça bulabilmek,bir yıl sonra tecrübelenip satarken elden çıkarabilmek ve en önemlisi sanayici ile akraba olmamak.Parayı bastırıp bir Japon almak istemiorum şimdi.İlk yıl öğrenene kadar ikinci el olsun.Düşe kalka öğreneceğiz ve böyle bir Motor da içim çok da acımaz.Ama yeni bir Motor da insan ister istemez canı yanar.

Arkadaşlar,seçim konusunda bana yardımcı olup yol gösterebilirseniz,göremediğim,düşünemediğim konuları bana aktarırsanız ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok minnettar kalırım.

Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.Sevgi ve hürmetlerimle...