Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 29 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu
Toplam 414 adet sonuctan sayfa basi 281 ile 290 arasi kadar sonuc gösteriliyor

TuruncuBuji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bayram Cihan CAMGÖZ
    Bilgisayar Müh.
     YAMAHA XVS950a
     Antalya-Finike
    Beğenmiş
    336
    Beğenilmiş
    412
    Alıntı soulofheaven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ne sıklıkla değişiliyor lastik? Lastik ömrünün kaç yıl olduğunu bilmiyorum.
    Semih Stok lastikler sıcak zeminde veya ısınınca gayet iyi tutuyor(hiç kaliteli lastik kullanmamış biri olarak söylüyorum). ama nemli veya ıslak zeminde çok tehlikeli hale geliyorlar. Ankara gibi soğuk iklimi olan bir yer için daha tehlikeli hale gelir. Ömür konusuna gelecek olursak bu stok lastikler naylon olduğu için normal lastiklere göre daha uzun ömürlü. Kötü bir örneğim ama benim motosikletin modeli 2011 ve hala üstünde stok lastikler var.
    CELİL (25.Temmuz.2019), endroad (24.Temmuz.2019), Raci06 (25.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Konu TuruncuBuji tarafından (24.Temmuz.2019 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir.

soulofheaven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Semih Akıncı
    Öğrenci
     Yok
     Ankara
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    15
    Alıntı TuruncuBuji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Semih Stok lastikler sıcak zeminde veya ısınınca gayet iyi tutuyor(hiç kaliteli lastik kullanmamış biri olarak söylüyorum). ama nemli veya ıslak zeminde çok tehlikeli hale geliyorlar. Ankara gibi soğuk iklimi olan bir yer için daha tehlikeli hale gelir. Ömür konusuna gelecek olursak bu stok lastikler naylon olduğu için normal lastiklere göre daha uzun ömürlü. Kötü bir örneğim ama benim motosikletin modeli 2011 ve hala üstünde stok lastikler var.
    Düzgün kullanımda bi' hayli uzun ömürlü stok lastik anlaşılan? (Sadece sıcak hava şartıyla tabi)
    endroad (24.Temmuz.2019), Raci06 (25.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Konu soulofheaven tarafından (24.Temmuz.2019 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir.

Bayram Cihan CAMGÖZ
    Bilgisayar Müh.
     YAMAHA XVS950a
     Antalya-Finike
    Beğenmiş
    336
    Beğenilmiş
    412
    Düzgün kullanımda bi' hayli uzun ömürlü stok lastik anlaşılan?
    Yanlış bilgi vermiş olmayayım. O lastikleri lastik olarak görmeyen çok profesyonel sürücü var. Uzun ömürlü dememin sebebi lastikleri övdüğümden değil nylon lastik olmalarından kaynaklı bir uzun ömürlülük var buda yol tutuşunun çok kötü olmasına sebebiyet veriyor.
    CELİL (25.Temmuz.2019), endroad (24.Temmuz.2019), Raci06 (25.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Semih Akıncı
    Öğrenci
     Yok
     Ankara
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    15
    Yanlış bilgi vermiş olmayayım. O lastikleri lastik olarak görmeyen çok profesyonel sürücü var. Uzun ömürlü dememin sebebi lastikleri övdüğümden değil nylon lastik olmalarından kaynaklı bir uzun ömürlülük var buda yol tutuşunun çok kötü olmasına sebebiyet veriyor.
    Anladım hocam. Peki alır almaz değiştirsem lastikleri hangi marka almalıyım bir fikriniz var mı?
    endroad (24.Temmuz.2019), Raci06 (25.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Bayram Cihan CAMGÖZ
    Bilgisayar Müh.
     YAMAHA XVS950a
     Antalya-Finike
    Beğenmiş
    336
    Beğenilmiş
    412
    Anladım hocam. Peki alır almaz değiştirsem lastikleri hangi marka almalıyım bir fikriniz var mı?
    Benim araştırmalarım sonucu arka lastiğimizin ebatlarından kaynaklı 2 tane lastik firmasının ürünü bizim motosiklet modeli ile uyumlu. Biri Dunlop diğeri Metzeler. Dunlop markalı lastiklerden piyasada şuanda bulunmuyor. Bütün stoklarda tükenmiş olarak gözüküyor. Ama Metzeler markasının uyumlu lastikleri mevcut, ancak pahalı. Kalitesine gelecek olursak daha önce kullanmadığım için bilmiyorum deneyip göreceğim.
    CELİL (25.Temmuz.2019), endroad (24.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Semih Akıncı
    Öğrenci
     Yok
     Ankara
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    15
    Benim araştırmalarım sonucu arka lastiğimizin ebatlarından kaynaklı 2 tane lastik firmasının ürünü bizim motosiklet modeli ile uyumlu. Biri Dunlop diğeri Metzeler. Dunlop markalı lastiklerden piyasada şuanda bulunmuyor. Bütün stoklarda tükenmiş olarak gözüküyor. Ama Metzeler markasının uyumlu lastikleri mevcut, ancak pahalı. Kalitesine gelecek olursak daha önce kullanmadığım için bilmiyorum deneyip göreceğim.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim Cihan abi sanırım aldığım motorda ne takılıysa onunla idare etmeye çalışacağım.
    CELİL (25.Temmuz.2019), endroad (24.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Her lastiğin kendine göre farklı bir özelliği vardır.Aslında seçenek çok olsa gidip en ucuzunu alırdık ne güzel.Marka Pirelli omuş veya Michelen,Lassa,Metzeler,Good Year,Bridgestone olmuş çok aşırı da fark etmiyor.Kalite olarak hepsi hemen hemen aynı.Ancak yine de seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerek.Mesela soğuk iklimde yaşayan biri lastik seçerken geç ısınan lastiği tercih etmemeli.Yine sahil kesimlerinde oturup yollarında rüzgar ile gelen gizli plaj kum olanlar çok sert olan lastikleri tercih etmemeli.Mesela Antalya bölgesi için Metzeler gayet ideal bir lastik.Michelen de güzel ancak diğerlerine an daha yumuşak bir hamuru olduğundan dolayı ömürleri daha kısa.Ancak bütün bunlara kafa yormaya gerek yok.Bulunabilen lastikkler zaten 2 farklı marka altında bulunuyor.Hangisi ucuzsa alıp geçin.
    CELİL (25.Temmuz.2019), endroad (24.Temmuz.2019), soulofheaven (24.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

Semih Akıncı
    Öğrenci
     Yok
     Ankara
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    15
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her lastiğin kendine göre farklı bir özelliği vardır.Aslında seçenek çok olsa gidip en ucuzunu alırdık ne güzel.Marka Pirelli omuş veya Michelen,Lassa,Metzeler,Good Year,Bridgestone olmuş çok aşırı da fark etmiyor.Kalite olarak hepsi hemen hemen aynı.Ancak yine de seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerek.Mesela soğuk iklimde yaşayan biri lastik seçerken geç ısınan lastiği tercih etmemeli.Yine sahil kesimlerinde oturup yollarında rüzgar ile gelen gizli plaj kum olanlar çok sert olan lastikleri tercih etmemeli.Mesela Antalya bölgesi için Metzeler gayet ideal bir lastik.Michelen de güzel ancak diğerlerine an daha yumuşak bir hamuru olduğundan dolayı ömürleri daha kısa.Ancak bütün bunlara kafa yormaya gerek yok.Bulunabilen lastikkler zaten 2 farklı marka altında bulunuyor.Hangisi ucuzsa alıp geçin.
    Dedikleriniz anlaşıldı hocam. Ucuz olan en mantıklısı görünüyor şuan için.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,975
    Beğenilmiş
    4,249
    Lastik ömrü canta takıldıktan sonra 3 yıldır sonrasında kimyasal özelliğini kaybeder lastik. Ancak ülkemiz şartlarında çok pahalı olan lastik için ne kadar kullansak iyidir mantığı vardır. Ki benim motorun üzerindeki lastikler 2009 üretimi. Az km yapılmış 10 yıldır diş derinlikleri yeni gibi sanki ancak her tarafı çatlak. Bende yaklaşık 2000 km yol yaptım bu lastiklerle korka korka . Eray hocamın dediği gibi çok fazla alternatif yok 2 3 markaya mahkumuz. Lakin lastik çok önemli olduğu için imkan varsa eski lastikler değişmeli, toplamda 2 el ayası kadar alan bizi yola bağlıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    CELİL (25.Temmuz.2019), endroad (25.Temmuz.2019), Eray Aksoy (24.Temmuz.2019), soulofheaven (24.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,975
    Beğenilmiş
    4,249
    Bu arada cihan sen lastiklere sponsor bulmuşsun hemen değiştir haftaya Balıkesir yolu uzun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    endroad (25.Temmuz.2019), Eray Aksoy (24.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Sayfa 29 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)