Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Jason Ahmet YILMAZ
    Proje Yöneticisi
     Daytona 250E-6C
     İzmir
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    4

İzmir'de Kaliteli Regal Raptor Servis Veya Bakım Hizmeti

Merhaba dostlar,
    İzmir'de ikamet etmekteyim ve yaklaşık 2 hafta önce aldığım Daytona 250E-6C var ancak yolda giderken bir anda elektrik kesti. Aküde mi yoksa marş dinamosunda mı sorun var anlayamadım. Ateşleme yaptığımda sadece bujinin "cıt cıt" sesi geliyor ve sonra otomatik gibi "tıırr" gibi bir ses yapıyor, bu esnada açık olan far neredeyse tamamen kapanacak seviyeye geliyor. İş yoğunluğumdan dolayı bir servise de bırakamadım. Yakın zamanda servise bırakmak istiyorum ancak servisin (kulaktan dolma bilgidir) sadece yağına suyuna bakabilecek kapasitede olmasını istemiyorum. Gerekiyorsa motoru açıp emme sübabı ve egzoz sübabının ayarına bakabilecek kalitede bilgisi olan, motoru verdiğimde gönül rahatlığıyla bujilerinin uçlarına kadar detaylı bakımını/kontrolünü yaptırabileceğim, bir yer var mıdır?
    Yardımcı olabilir misiniz.
    Teşekkürler.
    Eray Aksoy (05.Mart.2019), Raci06 (05.Mart.2019), Rutkay Ediz (05.Mart.2019), Zafer (05.Mart.2019) Bunu beğendi.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,684
    Beğenilmiş
    1,320
    Alıntı Jason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar,
    İzmir'de ikamet etmekteyim ve yaklaşık 2 hafta önce aldığım Daytona 250E-6C var ancak yolda giderken bir anda elektrik kesti. Aküde mi yoksa marş dinamosunda mı sorun var anlayamadım. Ateşleme yaptığımda sadece bujinin "cıt cıt" sesi geliyor ve sonra otomatik gibi "tıırr" gibi bir ses yapıyor, bu esnada açık olan far neredeyse tamamen kapanacak seviyeye geliyor. İş yoğunluğumdan dolayı bir servise de bırakamadım. Yakın zamanda servise bırakmak istiyorum ancak servisin (kulaktan dolma bilgidir) sadece yağına suyuna bakabilecek kapasitede olmasını istemiyorum. Gerekiyorsa motoru açıp emme sübabı ve egzoz sübabının ayarına bakabilecek kalitede bilgisi olan, motoru verdiğimde gönül rahatlığıyla bujilerinin uçlarına kadar detaylı bakımını/kontrolünü yaptırabileceğim, bir yer var mıdır?
    Yardımcı olabilir misiniz.
    Teşekkürler.
    merhaba Ahmet motorun hayırlı olsun kazasız belasız kullan inş. anlatıgına göre akün bitmiş görünüyor aküyü kontrol ettir ve elektrik tesisatına bak şarj dinomosu calısıyormu motor aküyü şarj ediyormu bunları kontrol ettirmende fayda var. usta olarak önere bilecegim kimse yok malesef
    CELİL (05.Mart.2019) Bunu beğendi.

Screamager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erol AKTAY
    Diyetisyen
     DD 250e-6c
     İzmir - Buca
    Beğenmiş
    34
    Beğenilmiş
    18
    Merhabalar, motosikletin hayırlı olsun, ben de yaklaşık 2 yıldır İzmir'de Daytona kullanmaktayım. Motoroom'dan 0 km almış olmama rağmen servis hizmetlerini beğenmedim. Artık Balçova'da Motorcu Serkan'a götürüyorum motosikletimi. RR yetkili Servisi değil şu anda ama ben memnunum. Kendi web sayfası mevcut; http://www.motorcuserkan.com
    CELİL (05.Mart.2019), Raci06 (06.Mart.2019), Zafer (06.Mart.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Agmet selamlar.Motorun hayırlı olsun.Güle güle kullanırsın inşallah.Çok fazla bir bilgim olmasa da bence de büyük ihtimal sorun akü veya akü bağlantısındadır.Bahsettiğin şekilde olanlar başka bir ihtimali aklıma getirmiyor.
    Raci06 (06.Mart.2019) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Merhaba Ahmet yeni Daytona'n hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullan inşallah

Anlattığına göre akü bitmiş veya akü bağlantıları gevşemiş olabilir aküyü ve aküyü şarz eden statörü kontrol ettir kolay gelsin
    Eray Aksoy (06.Mart.2019), Jason (25.Mart.2019), Raci06 (06.Mart.2019) Bunu beğendi.

Jason Ahmet YILMAZ
    Proje Yöneticisi
     Daytona 250E-6C
     İzmir
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    4
    Merhabalar,
    Desteğiniz için teşekkür ediyorum. Kontrol ettireceğim. Sonrasında güncel bilgiyi paylaşırım size.
    CELİL (06.Mart.2019), Eray Aksoy (06.Mart.2019) Bunu beğendi.

Jason Ahmet YILMAZ
    Proje Yöneticisi
     Daytona 250E-6C
     İzmir
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    4
    Merhabalar,
    Retro Motor'da servis ve bakımını yaptırdım. Statör bobini yanmış ve arka stop lambasının kablosu da kuyruk içinde lastiğe sürtmekten aşınarak sürekli olarak kısa devre yaptığından sigorta yakıyordu. Yanan sigorta da aküyü şarj eden devrenin sigortasıymış. 2 haftadır canım çıktı. Evden 10 kere motorla çıktıysam 2 kere motorlu döndüm. Neyse ki; yarın Retro'dan teslim alacağım, artık gönül rahatlığıyla binebileceğim sanırım. Hayırlı akşamlar olsun.
    CELİL (26.Mart.2019), Eray Aksoy (25.Mart.2019), mxsrn (27.Mart.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Geçmiş olsun.Sıkıntı küçük de olsa derdi büyük oluyor.Kazasız belasız günlerde sür inşallah.
    Jason (25.Mart.2019) Bunu beğendi.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,684
    Beğenilmiş
    1,320
    Alıntı Jason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Retro Motor'da servis ve bakımını yaptırdım. Statör bobini yanmış ve arka stop lambasının kablosu da kuyruk içinde lastiğe sürtmekten aşınarak sürekli olarak kısa devre yaptığından sigorta yakıyordu. Yanan sigorta da aküyü şarj eden devrenin sigortasıymış. 2 haftadır canım çıktı. Evden 10 kere motorla çıktıysam 2 kere motorlu döndüm. Neyse ki; yarın Retro'dan teslim alacağım, artık gönül rahatlığıyla binebileceğim sanırım. Hayırlı akşamlar olsun.
    Geçmiş olsun
    Jason (27.Mart.2019) Bunu beğendi.

mxsrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Serin
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 250
     Konya
    Beğenmiş
    670
    Beğenilmiş
    114
    geçmiş olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)