Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

SAMİ BAŞKAYA
    MEMUR
     DD 250 E-9
     ANTALYA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    24

Red face Regal Raptorum karbratör benzin kaçağı ve bir kaç sorun

merhaba arkadaşlar. motosikletimi alalı 2 gün oldu. 2 el aldım. eve getirdim ve merdiven altında yerim müsaitti oraya koydum. Sabah uyandığımda bütün apartmanın benzin koktuğunu fark ettim. gidip kontrol ettiğimde motosikletin karbüratöründen hafiften benzin sızdığını gördüm. altındaki kapak contasından kaçırıyor. bu parçayı söküp kendim yapmayı düşünüyorum. elim biraz yatkındır bu işlere. bana bu konuda önereceğiniz bir yöntem felan varmı. daha önce karbüratör açıp tekrar toplayan bir arkadaş varmı aranızda.

ikinci sorunum ise sinyal lambalarını çalıştıran sağ sol düğmesi bozulmuş bunun hakkında yapılabilecek bir şey varmı.
    cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. saygılarımla.
    endroad (11.Mart.2019), Eray Aksoy (11.Mart.2019), erkopaşa (11.Mart.2019), Mehmet A. (11.Mart.2019), Raci06 (11.Mart.2019), Rutkay Ediz (11.Mart.2019) Bunu beğendi.

endroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cemil Taşdemir
    Grafiker
     Rx3i EVO (Melek)
     Antalya
    Beğenmiş
    3,896
    Beğenilmiş
    568
    Alıntı samibaskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. motosikletimi alalı 2 gün oldu. 2 el aldım. eve getirdim ve merdiven altında yerim müsaitti oraya koydum. Sabah uyandığımda bütün apartmanın benzin koktuğunu fark ettim. gidip kontrol ettiğimde motosikletin karbüratöründen hafiften benzin sızdığını gördüm. altındaki kapak contasından kaçırıyor. bu parçayı söküp kendim yapmayı düşünüyorum. elim biraz yatkındır bu işlere. bana bu konuda önereceğiniz bir yöntem felan varmı. daha önce karbüratör açıp tekrar toplayan bir arkadaş varmı aranızda.

ikinci sorunum ise sinyal lambalarını çalıştıran sağ sol düğmesi bozulmuş bunun hakkında yapılabilecek bir şey varmı.
    cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. saygılarımla.
    Merhaba Sami,
    Öncelikle hayırlı olsun, neşeli günlerde kazasız belasız kullanırsın inşallah.

Aynı sorun bende de var, geçici olarak benzin vanasını orta kısıma getiriyorum, kapalı konuma yani. Durduğu yerde fazla damlatmıyor.

Bende bu pazar açıp temizledikten sonra toplamayı düşünüyorum. Bildiğim kadarı ile temizlemek için 4-5 saat selülozik tinerde bekletmek gerekiyor. Birde şamandıraların çok hassas olduğunu duydum.

Umarım burda üstatlardan daha kapsamlı bilgilendiren olur. Şimdiden bende teşekkür ederim.

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eray Aksoy (11.Mart.2019), mxsrn (12.Mart.2019), Raci06 (11.Mart.2019) Bunu beğendi.
    hayal edebiliyorsan yapabilirsin demektir...

SAMİ BAŞKAYA
    MEMUR
     DD 250 E-9
     ANTALYA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    24
    Söküp takarken video cekermisin kardes. Bizim gibi olanlar konu hakkinda bilgisi olur hic olmazsa.
    Eray Aksoy (11.Mart.2019), Raci06 (11.Mart.2019) Bunu beğendi.

endroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cemil Taşdemir
    Grafiker
     Rx3i EVO (Melek)
     Antalya
    Beğenmiş
    3,896
    Beğenilmiş
    568
    Alıntı samibaskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söküp takarken video cekermisin kardes. Bizim gibi olanlar konu hakkinda bilgisi olur hic olmazsa.
    Olur tabi, umarım faydası olur.

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eray Aksoy (11.Mart.2019), mxsrn (12.Mart.2019), Raci06 (11.Mart.2019) Bunu beğendi.
    hayal edebiliyorsan yapabilirsin demektir...

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,857
    Beğenilmiş
    4,201
    Merhaba Sami aramıza Antalya’dan hoş geldin. Yeni motor hayırlı olsun rabbim kaza bela vermesin. Çift karbüratörden tek karburatöre çeviren arkadaşlar var forumdan takip edebilirsin. Karbüratör düzelmezse alternatif olarak aklında kalsın. Birde forum kuralları çerçevesinde tanışma başlığı altında kendini tanıtırsan bizler çok mutlu oluruz. Tekerine taş değmesin, yolun açık olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    CELİL (11.Mart.2019), Eray Aksoy (11.Mart.2019), newmoon06tr (11.Mart.2019), Raci06 (11.Mart.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Merhaba Sami Hocam.Aramıza hoşgeldin,sefalar getirdin.Öncelikle Motorun hayırlı olsun.Rabbim kaza bela vermesin inşallah.Tam da Antalya da yeni bir Raptor Riders Teşkilatı kurma çabalarımızın olduğu bir döneme denk geldin.Motosikletimizin bakım ve tamiri konusunda zaman zaman sıkıntı yaşamamız olasıdır.Teşkilat olarak bir çatı altında toplanmamız bu durumlarda özellikle bizlere fayda sağlamaktadır.Birimizin bilmediğini bir diğeri bilebiliyor.Nerede tamir edilir ? Nereden parça bulunur ? Hangi Usta iyi ? Kendimiz nasıl hallederiz ? ... gibi pek çok konuda faydasını görürüz.Toplu sürüş ve geziler de ayrı bir keyif katıp zevkimizi en üst seviyede yaşamamıza olanak sağlıyor.Seni de altta linkini verdiğim başlıkta ki yeni Teşkilatlanmamıza bekleriz.Seni de aramızda görmekten kıvanç ve onur duyarız.

http://www.raptorriders.com.tr/forum...usturalim.html

Karbüratör contası değiştikten sonra sorun olmaz sanırım.Ben o contayı değiştiremem diye düşünüyorum ancak senin el yatkınlığın varsa kendin de değişimini yapabilirsin.Ancak bazı arkadaşlardan contayı tamir etmeye çalıştıklarını ve aynısını tekrar taktıklarını duydum.Bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum.Çok ciddi sorunlara yol açması kuvvetle muhtemeldir.

Sinyal kolu ise çok kolay hallolur.Toz toprak,yağmur derken mekanizmanın içi gerçekten kötüleşiyor.Vidaları söküp kapağı açtıktan sonra içindeki hareketli ve yaylı parçaları WD40 ile güzelce temizler ve fırçalarsın.Ardından biraz daha WD40 sürüp tertemiz edersin.İşlem bitince hareketli parçaların arasına kararınca yağ sürüp kapatırsın.Sorun büyük olasılıkla hallolacaktır.Bazen kabloların sıcaklardan gevremesi sonucu içindeki teller de bir yerlerden kopma yapabilir ?
    CELİL (11.Mart.2019), mxsrn (12.Mart.2019) Bunu beğendi.

SAMİ BAŞKAYA
    MEMUR
     DD 250 E-9
     ANTALYA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    24
    Cok tesekkur ederim. Sabırsızlıkla bekliyorum videoyu. Ellerine saglik.

SAMİ BAŞKAYA
    MEMUR
     DD 250 E-9
     ANTALYA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    24
    Tabiki kusura bakmayin kendimi tanitayim. Ben antalyadan katılıyorum. İl milli egitim Müdürlüğünde memur olarak calismaktayim. Ne zamandir boyle bir motor hayalimdi. Cok araştırmalarım sonucunda regal raptor dd 250 e9 model bir motorsiklet aldim. Bir kac sorunu var. Elimden geldigince yapmaya calisiyorum. Insallah ustesinden gelecegim sizin sayenizde.
    CELİL (11.Mart.2019), endroad (11.Mart.2019), Eray Aksoy (11.Mart.2019), erkopaşa (11.Mart.2019), mxsrn (12.Mart.2019), newmoon06tr (11.Mart.2019) Bunu beğendi.

SAMİ BAŞKAYA
    MEMUR
     DD 250 E-9
     ANTALYA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    24
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sami Hocam.Aramıza hoşgeldin,sefalar getirdin.Öncelikle Motorun hayırlı olsun.Rabbim kaza bela vermesin inşallah.Tam da Antalya da yeni bir Raptor Riders Teşkilatı kurma çabalarımızın olduğu bir döneme denk geldin.Motosikletimizin bakım ve tamiri konusunda zaman zaman sıkıntı yaşamamız olasıdır.Teşkilat olarak bir çatı altında toplanmamız bu durumlarda özellikle bizlere fayda sağlamaktadır.Birimizin bilmediğini bir diğeri bilebiliyor.Nerede tamir edilir ? Nereden parça bulunur ? Hangi Usta iyi ? Kendimiz nasıl hallederiz ? ... gibi pek çok konuda faydasını görürüz.Toplu sürüş ve geziler de ayrı bir keyif katıp zevkimizi en üst seviyede yaşamamıza olanak sağlıyor.Seni de altta linkini verdiğim başlıkta ki yeni Teşkilatlanmamıza bekleriz.Seni de aramızda görmekten kıvanç ve onur duyarız.

http://www.raptorriders.com.tr/forum...usturalim.html

Karbüratör contası değiştikten sonra sorun olmaz sanırım.Ben o contayı değiştiremem diye düşünüyorum ancak senin el yatkınlığın varsa kendin de değişimini yapabilirsin.Ancak bazı arkadaşlardan contayı tamir etmeye çalıştıklarını ve aynısını tekrar taktıklarını duydum.Bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum.Çok ciddi sorunlara yol açması kuvvetle muhtemeldir.

Sinyal kolu ise çok kolay hallolur.Toz toprak,yağmur derken mekanizmanın içi gerçekten kötüleşiyor.Vidaları söküp kapağı açtıktan sonra içindeki hareketli ve yaylı parçaları WD40 ile güzelce temizler ve fırçalarsın.Ardından biraz daha WD40 sürüp tertemiz edersin.İşlem bitince hareketli parçaların arasına kararınca yağ sürüp kapatırsın.Sorun büyük olasılıkla hallolacaktır.Bazen kabloların sıcaklardan gevremesi sonucu içindeki teller de bir yerlerden kopma yapabilir ?
    Teskilatiniza katilmayi isterim. Sorunlarimizi ve cozumlerimizj birbirimize anlatiriz.
    CELİL (11.Mart.2019), endroad (11.Mart.2019), Eray Aksoy (11.Mart.2019) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba Sami Antalya'dan aramıza hoş geldin yeni makinen hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullan inşallah
    Karbüratör deki kaçak contadan veya içindeki şamandıranın kaçırmasından olabilir
    Eray Aksoy (11.Mart.2019) Bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)