Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konulanmış Görüntüleme

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546

İslam ve İnsanlık Aleminin Başı Sağolsun

yas2.jpg

Herkese Selamlar Arkadaşlar,

İki gündür gerçekten çok üzgünüm.Yeni Zelanda da vuku bulan elim hadise neticesinde 49 masum Şehit edilmiştir.49 Ailenin ocağına ateş düşmüştür.40 da yaralı olan varmış maalesef.Hepsine acil şifalar diliyorum.Bu elim hadiseyi gerçekleştiren şahıs ve zihniyeti de Allah'a havale ediyorum zira bizler üç maymunu oynamaya devam ettikçe bunların sonu gelmeyecektir.Filistin,Arakan,Myanmar,Doğu Türkistan,Suriye,Irak,Yemen ve daha nice Müslüman ülkeler zulüm altında inlemektedirler.Bunların hesabı diğer tarafta sorumlularından sorulacağı kadar bizlerin de boynumuzda bir vebal olarak asılı durmaktadır.Ufak bir öz eleştiri yapmak istiyorum.Raptor Riders olarak siyasi ve ideolojik konu ve söylemlerden uzak duruyoruz.Ancak bu olay gibi bazı meselelere de bu ülkenin birer evladı olarak sessiz kalmamız da çok şık ve etik olmaz kanaatindeyim.Kimsenin konu hakkında yazmadığını görünce en azından ilk adımı ben atıp içimdeki üzüntüyü paylaşmak istedim.

Benim işim Turistler ile.İnanın her sezon 150-200 bin tanesi ile görüşmek durumundayım.Biz Türklere ve İslama bakış açıları öyle anlatıldığı gibi,TV lerde gösterildiği gibi kardeşlik türküleri eşliğinde gülücükler değil.Bilakis adamların çok büyük bir oranı İslam ve Türklerden nefret etmekte,hoşlanmamakta veya antipati duymaktadır.Buraya gelmelerinin tek nedeni mantık sınırlarını zorlayan misafirperverlik,ikram ve ucuz fiyatlardır.Samimiyetine inandığım bir müşterimin bana söylediklerini aynen aktarıyorum."

"Eray biz istesek de dost olamayız,birbirimizi sevemeyiz.1400 yıllık İslamın sancaktarlığını,korumalığını 1200 yıldır yapan ve bunu dünyaya yayan Türkler dir.Avrupanın ensesinde 350 yıl Selçuklu ve 650 yıl Osmanlı at sürmüş.İstesek de birbirimizi sevemeyiz.Ticari ilişkiler yüzünden birbirimizi idare eder ve iyi geçinmeye çalışırız.Ama sizi asla AB ye almayız."

Evet,durum aynen budur.Bizim kimseyle,hiç bir inançla derdimiz yoktur ve olamaz da.Biz karşı takımın avrupa da yenilmesini isterken maçın sonunda bana gelen turist dayı "Türkleri yendiler" demektedir.Yani takımın adı önemli değil.Onlar için yendikleri "Türkler" dir.Adamlar halen İstanbul'a konstaninapolis demektedirler.Halen Ayasofya da hak iddiası içindedirler.Modern Batı biz ise Barbarız ! Böyle çağdaşlık da modernlik te olmaz olsun.Raptor Riders Ailesi olarak bu konulardan elbette uzak duralım.Ancak infiale neden olan bu gibi olaylarda da en azından bir başsağlığı dilemek,üzüntümüzü dile getirmek,insanların acısını paylaştığımızı yazmak da benim kanımca insan olmanın gereğidir.Bu ister Müslümana,ister Hiristiyana veya isterse de Ateist e yapılsın.
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    • Dosya tipi: jpg yas.jpg (22.5 KB (Kilobyte), 29 Kez İndirilmiş)
    CELİL (16.Mart.2019), Deepoxy (17.Mart.2019), erkopaşa (16.Mart.2019), kurt (17.Mart.2019), Mehmet A. (16.Mart.2019), mxsrn (17.Mart.2019), NanoGuardian (17.Mart.2019), newmoon06tr (17.Mart.2019), Ömer (16.Mart.2019), Rutkay Ediz (17.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Konu Eray Aksoy tarafından (17.Mart.2019 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)