Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gidon

Muhammed Mehmet Alacacı
    Öğrenci
     RR Daytona 250(Siyah)
     Istanbul-Fatih
    Beğenmiş
    295
    Beğenilmiş
    102

Question Gidon

İyi forumlar, motosikleti yeni aldım sağ olun yardımlarınız sayesinde sevdiğim bir makineye kavuştum aklımda yüksek gidon yaptırmak var;
    -Kullanım açısından daha zorladığı kanısı var, 2 metre birisi olarak önerir misiniz?
    -Orjinal, takılı olan gidonu elimden çıkartabilir miyim?
    -Ya da alacağım yüksek gidonu başka motorlara takabilir miyim? (Chopper için)
    -Bir de "Sissy Bar"ı daha geriye attım araya bir tane daha "Sissy Bar" uzun yol için düşünüyorum mantıklı bir düşünce mi?
    Şimdiden Teşekkür Ederim.

IMG_20190315_174433.jpg Şu an ki hali böyle...
    Eray Aksoy (22.Mart.2019), FouL (03.Nisan.2019), Mehmet A. (23.Mart.2019), Ömer (22.Mart.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı NanoGuardian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar, motosikleti yeni aldım sağ olun yardımlarınız sayesinde sevdiğim bir makineye kavuştum aklımda yüksek gidon yaptırmak var;
    -Kullanım açısından daha zorladığı kanısı var, 2 metre birisi olarak önerir misiniz?
    -Orjinal, takılı olan gidonu elimden çıkartabilir miyim?
    -Ya da alacağım yüksek gidonu başka motorlara takabilir miyim? (Chopper için)
    -Bir de "Sissy Bar"ı daha geriye attım araya bir tane daha "Sissy Bar" uzun yol için düşünüyorum mantıklı bir düşünce mi?
    Şimdiden Teşekkür Ederim.

IMG_20190315_174433.jpg Şu an ki hali böyle...

Muhammed motorun hayırlı olsun.Allah kaza bela göstermesin inşallah.2 metre biri olarak kol boyunu da hesap ettiğimizde yüksek gidon seni çok fazla zorlamaz diye düşünüyorum.Ama uzun yolda kolların duruş pozisyonundan ötürü biraz yorulabilirsin.Çıkan orjinal gidonu atma veya elden çıkarma.Alacağın yeni motora yüksek gidonu taktığın zaman buna yine orjinalini takıp satabilirsin.Alacağın motorda yüksek gidon varsa da yine motor ile beraber orjinalini de verebilirsin alıcıya.Ancak gidonu tek satsan bile çok bir para edeceğini sanmam.Elinde bulunması çok daha faydalı olur bence.

Ortaya Sissy Bar yapan bir çok kullanıcı var.Belinin rahat edeceğinden eminim.Ancak ben şahsen o haliyle pek sevmiyorum görünüş olarak.Artçı selesini biraz yükseltebilirsen doğal bir sırt dayama yeri olacaktır.O da seni çok rahat ettirir.Ama çift Sissy Bar görüntüsü senin hoşuna gidiyor veya rahatsız etmiyorsa da yapmanda sıkıntı olmaz.Belirttiğim gibi bir çok kullanıcı bunu yapıyor.
    mxsrn (24.Mart.2019), NanoGuardian (22.Mart.2019) Bunu beğendi.

Muhammed Mehmet Alacacı
    Öğrenci
     RR Daytona 250(Siyah)
     Istanbul-Fatih
    Beğenmiş
    295
    Beğenilmiş
    102
    Eklenti 2031

Sissy Bar önde olduğu ve arkamda birisi olduğu hali böyle
    (Pochinki drobuna gider gibi olmuş fotoğrafta)

Muhammed Mehmet Alacacı
    Öğrenci
     RR Daytona 250(Siyah)
     Istanbul-Fatih
    Beğenmiş
    295
    Beğenilmiş
    102
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhammed motorun hayırlı olsun.Allah kaza bela göstermesin inşallah.2 metre biri olarak kol boyunu da hesap ettiğimizde yüksek gidon seni çok fazla zorlamaz diye düşünüyorum.Ama uzun yolda kolların duruş pozisyonundan ötürü biraz yorulabilirsin.Çıkan orjinal gidonu atma veya elden çıkarma.Alacağın yeni motora yüksek gidonu taktığın zaman buna yine orjinalini takıp satabilirsin.Alacağın motorda yüksek gidon varsa da yine motor ile beraber orjinalini de verebilirsin alıcıya.Ancak gidonu tek satsan bile çok bir para edeceğini sanmam.Elinde bulunması çok daha faydalı olur bence.

Ortaya Sissy Bar yapan bir çok kullanıcı var.Belinin rahat edeceğinden eminim.Ancak ben şahsen o haliyle pek sevmiyorum görünüş olarak.Artçı selesini biraz yükseltebilirsen doğal bir sırt dayama yeri olacaktır.O da seni çok rahat ettirir.Ama çift Sissy Bar görüntüsü senin hoşuna gidiyor veya rahatsız etmiyorsa da yapmanda sıkıntı olmaz.Belirttiğim gibi bir çok kullanıcı bunu yapıyor.
    Siz böyle yazınca olumsuz gibi geliyor sevda olarak kalsa mı diye düşünüyorum. Çok kararsız kaldığım için açtım konuyu.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Muhammet geçen toplantı senin iş karambole gitti. Biraz baktım motoruna ama fazla konuşmaya fırsat bulamamıştım.
    Buradan yazmak yerine sınavların fırsat verirse çarşamba gel detaylı konuşalım.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (23.Mart.2019), NanoGuardian (22.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin!

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı NanoGuardian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz böyle yazınca olumsuz gibi geliyor sevda olarak kalsa mı diye düşünüyorum. Çok kararsız kaldığım için açtım konuyu.

Yok ya neden vazgeçiyorsun ki ? Benimkisi sadece kendi zevkime göre yaptığım bir değerlendirme.Gidonda ben T Gidon seviyorum mesela.Bir başkası ise nefret edebilir bundan.Senin keyfine,zevkine hangisi uyuyorsa,canın ne istiyorsa onu yap.Sonuçta motor keyif işi ve bu sebeple biz de kendi keyfimize bakacağız.Yüksek gidon sadece uzun yolda yorabilir dediğim gibi.Burada da iki nokta var dikkat edeceğimiz.Birincisi yılda ne kadar uzun yol yapma ihtimalimiz var ? İkincisi de zaten uzun yolda dikkati tekrar toplamak ve biraz dinlenmek adına zaten 200-300 km de bir mola vermek gerek.Yani kolların ağrısına dayanamayacağın bir rahatsızlık olmaz.Ama diğer gidonlara kıyasla daha rahtsız olması yine bana göre.Amerika da chopper kullanan heriflerin çoğunda yüksek gidon var ve binlerce km yol yapıyorlar.Sen bence en iyisi bir yüksek gidonu olan motorda sürüp kendin test et.Hoşuna gider ve rahat olursan da alırsın
    CELİL (23.Mart.2019), NanoGuardian (22.Mart.2019), Ömer (22.Mart.2019) Bunu beğendi.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Şuna bir bak şimdilik

https://youtu.be/PgrqSgoOJH0

CELİL (23.Mart.2019), kurt (23.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin!

Muhammed Mehmet Alacacı
    Öğrenci
     RR Daytona 250(Siyah)
     Istanbul-Fatih
    Beğenmiş
    295
    Beğenilmiş
    102
    Alıntı Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhammet geçen toplantı senin iş karambole gitti. Biraz baktım motoruna ama fazla konuşmaya fırsat bulamamıştım.
    Buradan yazmak yerine sınavların fırsat verirse çarşamba gel detaylı konuşalım.

Tamamdır bu hafta vizelerim var zaten çarşamba günü son gelirim bu hafta ki buluşmaya
    CELİL (23.Mart.2019), Ömer (22.Mart.2019) Bunu beğendi.

Muhammed Mehmet Alacacı
    Öğrenci
     RR Daytona 250(Siyah)
     Istanbul-Fatih
    Beğenmiş
    295
    Beğenilmiş
    102
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok ya neden vazgeçiyorsun ki ? Benimkisi sadece kendi zevkime göre yaptığım bir değerlendirme.Gidonda ben T Gidon seviyorum mesela.Bir başkası ise nefret edebilir bundan.Senin keyfine,zevkine hangisi uyuyorsa,canın ne istiyorsa onu yap.Sonuçta motor keyif işi ve bu sebeple biz de kendi keyfimize bakacağız.Yüksek gidon sadece uzun yolda yorabilir dediğim gibi.Burada da iki nokta var dikkat edeceğimiz.Birincisi yılda ne kadar uzun yol yapma ihtimalimiz var ? İkincisi de zaten uzun yolda dikkati tekrar toplamak ve biraz dinlenmek adına zaten 200-300 km de bir mola vermek gerek.Yani kolların ağrısına dayanamayacağın bir rahatsızlık olmaz.Ama diğer gidonlara kıyasla daha rahtsız olması yine bana göre.Amerika da chopper kullanan heriflerin çoğunda yüksek gidon var ve binlerce km yol yapıyorlar.Sen bence en iyisi bir yüksek gidonu olan motorda sürüp kendin test et.Hoşuna gider ve rahat olursan da alırsın
    Cevap için teşekkür ederim bakalım artık nasip elime para geçtiğinde bu zevke çarçur edeyim diyorum
    CELİL (23.Mart.2019) Bunu beğendi.

Muhammed Mehmet Alacacı
    Öğrenci
     RR Daytona 250(Siyah)
     Istanbul-Fatih
    Beğenmiş
    295
    Beğenilmiş
    102
    Alıntı Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuna bir bak şimdilik

https://youtu.be/PgrqSgoOJH0

İzledim abi bunu bayağı baktımda bir karara ulaşamadım hala kendimce

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)