Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Sağol Başkanım.Çok teşekkür ederim.Sen ve Ömer olmasaydınız kendimi resmen piyasada parçalattıracaktım göz göre göre
    CELİL (02.Nisan.2019), Ömer (01.Nisan.2019), Raci06 (01.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,857
    Beğenilmiş
    4,201
    Eğitim süper Eray çok kolay gelsin.
    Korumaları kaskı da halletmişsin rabbim kaza bela vermesin. Şimdi sıra motorda babayiğit bir chopper yakışır sana.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    CELİL (02.Nisan.2019), Eray Aksoy (02.Nisan.2019), mxsrn (04.Nisan.2019), Raci06 (01.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı erkopaşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğitim süper Eray çok kolay gelsin.
    Korumaları kaskı da halletmişsin rabbim kaza bela vermesin. Şimdi sıra motorda babayiğit bir chopper yakışır sana.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eyvallah Erkan.Çok sağolasın.Ben de kaslı,babayiğit bir motor istiyorum ama onların fiyatları da babayiğit oluyor maalesef.Hep içimin geçtiği,gönlümün kaydığı model Honda Shadow VT750 var.Temizi 32-35 bin arası.350cc Spyder dan başka alternatif gözükmüyor şimdilik.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    Eğitim notların ve hissiyatın çok faydalı oldu emeğine sağlık devamlarınıda bekliyoruz
    Eray Aksoy (02.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı FouL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğitim notların ve hissiyatın çok faydalı oldu emeğine sağlık devamlarınıda bekliyoruz

Merhaba Murat Bir gün eğitimimiz daha kaldı.Böylelikle Temel Eğitimi tamamlamış olacağız.Üçüncü günü de yazıp aktaracağım sizlere.Ardından sıra beceri geliştirme eğitimine gelecek.Ancak sezon açıldığından dolayı buna ne zaman vakit bulabilirim bilemiyorum ? Eğitim her açıdan olağanüstü faydalı.Mesela bizimle eğitim alan 15-20 yıllık sürücüler var.100 bin den fazla km. yapmışlar.Yine de eğitime katılıp çok faydasını gördüklerini,bir çok açıdan çok daha rahat ve pratik bir sürüş kazandıklarını söylediler.Bunlar gerçi temel değil,"Beceri Geliştirme Eğitimi" nden başlıyorlar.Yani kısaca herkes her dönem,tecrübesine bakmaksızın bu eğitimi almalı bana göre.Bir şekilde gücümüz yeterse azar azar biriktirip bu eğitimi almamız inan ki bambaşka bir sürüş deneyimi kazandıracaktır bizlere.İstanbul fiyatları şöyle :

Temel Eğitim (7 saat) : 750 lira
    Beceri Geliştirme Eğitimi (3 saat) : 250 lira
    Motosiklet Hakimiyet Eğitimi (Yarım Gün) : 650 lira
    Güvenli Sürüş Eğitimi (Yarım Gün) : 650 lira

Sizler gibi belli bir tecrübeye ulaşmış sürücüler "Motosiklet Hakimiyet" ve "Güvenli Sürüş" eğitimlerini çok rahat alabilir ve hatta bana kalsa mutlaka almalı da.Son Eğitim olan "İleri Sürüş" eğitimi ise çok zor.Bir dizi sınav ve testten geçtikten sonra alınabilen bir eğitimdir.Bugüne kadar sadece bir kişi alabilmiş bunu.Yani onun için zaman ve maddiyat lazım.Ancak diğerlerini gerçekten tavsiye ederim.
    CELİL (04.Nisan.2019), endroad (02.Nisan.2019), mxsrn (04.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Üçüncü Gün Eğitimi :

Eğitimin üçüncü ve son gününü de bitirip ilk adımı tamamlamış oldum çok şükür.Tüm eğitim biraz yorucu geçti.En zoru da üç gün Antalya'ya gidiş-dönüş toplam 510 km. yapmaktı.Ama önemli değil.Bu eğitim bana çok fayda sağladı ve biraz yorulmayı da görmezden gelmem gerekir.

Üçüncü günümüze yine 250cc Suzuki İnazuma ile başladık.Dün yapılan son çalışmayı tekrarlayarak ısınmaya başladık.Ardından ikinci vites ile giderken önce vitesi bire aldık ve 4 istasyona girdik.Her istasyonda motoru neredeyse durma noktasına getirip ardından diğer istasyona tekrar gaz vererek gittik.dördüncü ve son istasyonda U dönüşü yaparak aynı yavaşla-devam et hareketini tekrarladık.Yavaşlayıp nerdeyse durma noktasına geldikten sonra tekrar gaz verince ilk hareket anında düz gidemedim.İlhan Hoca debriyaj ayarını nasıl yapıp tutmam gerektiğini gösterince ip gibi dümdüz durup kalkmaya başladım.Çok keyifliydi gerçekten.

Ardından ön fren kullanımına geçtik.Özellikle benim Chopper kullanacağımı bildiğinden Chopper için güvenli duruş yapmanın inceliklerini de anlattı.Anlattı diyorum zira elimizde bir Chopper olmadığından bunu uygulamalı gösteremedi.Ancak diğer Motosikletler de nasıl ön fren ile ani duruş yapılır gayet güzel anlattı ve gösterdi.Ben de iki-üç tur çalışarak buna hakim olmaya başladım ve sonraki turlar bunu geliştirip el yatkınlığımı arttırdım.

Sonra sıra geldi ehliyet parkuruna.Ehliyet sınavında gireceğimiz parkurun aynısını hazırladı ve bunu çalıştık.En zoru ise daracık alanda ∞ yatay sekiz sürdük.Bu en zoruydu bana göre.İlk iki seferde dönemedim ve hep çizgilerin dışına taştım.Sağa dönerken solu,sola dönerken sağ gidonu kasılmaktan o kadar sert tutuyordum ki gidon bir türlü dönüşü yapamadı.En son kendimi rahat bırakarak ve Suzuki İnazuma ile 2. viteste ne debriyaja ne de gaz kolunu kullanarak sakince dönmeye ve çizgilerin içinde kalmayı başardım.Ara sıra yine çizgileri geçtiğim oldu ki bunun nedeni de bakışı yanlış yapmamdı.Tüm olay bakışlardaymış.Bu hareketi şimdi ehliyet kursunda sınava gireceğim motor olan Yanaha XJ6 600cc ile yapıp pratiğimi geliştireceğim.Özellikle de bu motor ile bu hareketi yapması çok daha kolay dedi İlhan Hoca.Gidonun açısı daha iyi olduğundan dolayı İnazuma ya göre daha rahat olacakmışım.Yine de bir sıkıntı,beceremediğim bir hareket olması halinde aramamı,hemen gelip beni seve seve çalıştıracağını söyledi.Vallahi helal olsun dedim içimden.Adam gibi adam tanımı işte böyle adamlar için yapılır.Mecburiyeti yokken 160 km. geliş gidiş yol yapıp bana yardımcı olacak ihtiyaç olması halinde.

Tüm çalışmalar bitince sıra geldi 700cc lik yavruya.Yamaha Tracer 700cc ile 1 dakika ısınma turu yaptıktan sonra ehliyet parkurunu bir de bununla çalıştık.Yalnız bunda ikinci viteste gitmek mümkün değildi.Çok hızlı gidiyordu.Birinci vites ile giderken hiç gaz vermeden sadece debriyajı sıkıp açarak o dengeyi sağladık.Eğitimin sonunda ise bir sonraki eğitim hakkında konuşup sözleşerek tokalaşıp ayrıldık.Çok teşekkür ederim İlhan Hoca.İyi ki seninle bu eğitimi yapmışız

Eğitim süresince kullandığım motorların birer fotoğrafını ekliyorum.İlk önce Honda CB125E,ardından Suzuki İnazuma 250cc ve son olarak Yamaha Tracer 700cc

20190403_105210.jpg

20190403_105201.jpg

20190403_105142.jpg

Son olarak da Yamaha Tracer ile çekilen kısacık bir video da ekleyeyim

CELİL (04.Nisan.2019), mxsrn (04.Nisan.2019), newmoon06tr (04.Nisan.2019), Ömer (04.Nisan.2019), TuruncuBuji (03.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Bunlar da bugün dayanamayıp aldığım ekipmanlarım.Hanım boşamazsa iyi Uzun eldivenleri havalar serinleyince kullanacağım.Onlar da gerçi yazlık ama burada hava kışın çok soğuk olmadığından dolayı yeterli gelecektir sanırım ? Yarım parmak olan eldiven ise yazın sıcağında günlük kullanım için.Buff ise sade siyah renginde.Kurukafa resimleri yada gökkuşağı gibi rengarenk şeyleri sevmiyorum.Bu yüzden Buff da sade siyah tercih ettim.

20190403_195203.jpg

20190403_195150.jpg

20190403_195300.jpg
    CELİL (03.Nisan.2019), mxsrn (04.Nisan.2019), Ömer (04.Nisan.2019) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Eray güzel eldivenler doğru seçim keyifle kullan
    Eray Aksoy (04.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray güzel eldivenler doğru seçim keyifle kullan

Sağolasın Celil Başkanım.Çok ayrıntılı araştırıp bakıyorum.Mesela altta ki eldiveni tavsiye ediyorlar.Hem yazlık,hem deri hem de tam Chopper tarzı deniyor.Ama bir de senin ve Ömer'in bahsettiği gerçekler var.Eldiveni incelediğimde kesinlikle yazın burada giyilmesi mümkün değil.El içinde pişer,iki dakikada mantar olur çıkar.

x5_6798062213h8.jpg

Bu sebepten dolayı alacağım ekipmanı görmek,dokunmak ve denemek istiyorum.Böylelikle bölge iklim şartlarına uygun olup olmadığını kolaylıkla tespit edebiliyorum.
    CELİL (04.Nisan.2019), mxsrn (04.Nisan.2019), Ömer (04.Nisan.2019) Bunu beğendi.

mxsrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Serin
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 250
     Konya
    Beğenmiş
    670
    Beğenilmiş
    114
    Eray abi eğitimini tamamladığına sevindim. Farklı motor ve tekniklerle güzel bir deneyim olmuş senin için. Ehliyetini de alınca iş tamamdır!! Yeni eldivenlerin de hayırlı olsun, mantıklı bir karar olmuş. İyi geceler
    Eray Aksoy (04.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)