Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546

Aksiyon Kamerası

Merhaba Arkadaşlar,

Aksiyon Kamerası almaya niyetlendim.Konu ile alakalı birkaç yazı ve başlık buldum ama malum zaman çabuk ilerliyor ve teknoloji de buna paralel günden güne gelişiyor.Eskiden tavsiye edilen bir ürünün bugün geçerliliğini yitirmiş olması muhtemel.En azından bu vesile ile de bir güncelleme yapılmış olur.Burada Aksiyon Kamerası ile ilgili sormak istediğim üç sorum var.

1- "Sizler hangi Aksiyon Kamerasını kullanıyorsunuz ?"

2-"İş görecek,çekimi düzgün ve uzun süre kayıt yapmayı sağlayacak yüksek gb hafıza kartlarını destekleyen marka ve model önerileriniz nelerdir ?"

3- "Hiç aksiyon kamerası kullanmadığımdan bilemiyorum ? Aksiyon kamerası seçilirken dikkat edilmesi gereken noktalar var mı ?"
    CELİL (05.Nisan.2019), Ömer (05.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Aralarında kararsız kaldığım ama hepsini de beğendiğim marka ve modelleri paylaşıyorum.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Mesela bazı modellerde mikrofon olayı yok.Ama altta ki gibi bir çözüm mevcut ve gayet de iyi oluyor.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Yani uzun lafın kısası...Arkadaşlar bir aksiyon kamerası alıp kullanmak istiyorum.Kask ın sol tarafına takılabilen sena nın 20s modeli elbette ki benim daha çok hoşuma gidiyor.Ama o paraları (2000-3000 TL) veremeyeceğimden ötürü daha uygun alternatiflere yöneldim.Tavsiyelerinizi,kullandığınız kameralar hakkında ki yorumlarınızı rica ederim.Uzun şarj süresi,uzun kayıt yapması,ses ve belli bir kalitede görüntü kaydının altına düşmemesi önemli.

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,449
    Beğenilmiş
    3,369
    Eray abi bende sjcam 4000 wifi var gayet memnunum,
    Aksiyon kamera alırken yedek batarya ve şarj ünitesi önemli.
    Benim kamerada bir batarya ile 720p kalitede 1,5 saat kayıt yapabiliyorum

Görüntü kalitesi güzel, eksik olarak sesi çok az alıyor, gele bir de su geçirmez kapağı kullanırsan sesi unut.

Eken kullanan arkadaşlar var o da aynı ses ve görüntü özelliklerine sahip.

Gönül ister bir gopro almak ama bunlarda idare ediyor

Mikrofon sjcamlarda yok içini açıp elektronik müdahale ile ekliyorlar. Garantisi bitince denenebilir.

Mehmet A.
    CELİL (05.Nisan.2019), Eray Aksoy (05.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

TuruncuBuji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bayram Cihan CAMGÖZ
    Bilgisayar Müh.
     YAMAHA XVS950a
     Antalya-Finike
    Beğenmiş
    336
    Beğenilmiş
    411
    Benim aktif olarak kullandığım 2 aksiyon kameram var birisi SJCAM 6 Legend diğeri AEE LYFE TITAN.
    Öncelikle SJCAM 6 Legend'den bahsedecek olursam Kamera fiyat performans olarak bence efsane. gyro sensörü(Titreşim engelleme) çok iyi çalışıyor. görüntü kalitesi gayet başarılı 1080p 'de 60 fps çekimide hem hafıza kartı için hemde görüntü kalitesi için gayet uygun. Ama servisi sistemi berbattı. Hatta yoktu. Düzenlediler ise bilmiyorum. Ben 2017 tarihinde aldım Kamerayı ozmanlar hepsiburada.com'da indirimdeydi 390TL'ye almıştım. Sonra 1000TL'ye kadar çıktığını duydum. Ancak şu aralar indirimde 600-700TL arasında bulabilirsin galiba.

AEE LYFE TITAN'a gelicek olursak. Gyro sensor olması güzel ancak cihazın dokumatiğinden memnun değilim. ve Gyro sensor SJCAM 6 legend kadar verimli çalışmıyor. AEE LYFE TİTAN mı SJCAM 6 legend mi deseler SJCAM derim. Ama şuanda piyasa durumunuda bilmediğim için çok yorum yapamacağım. AEE'yide 2018'in eylül ayında 450TL'ye Mediamark'tan aldım. Aparatları SJCAM 6 Legend 'e göre daha kaliteli. Cihaz mikrofonsuz SJCAM 6 Legend 'dan daha az rüzgar alıyor. SJCAM 6 Legend'in mikrofon girişi var ama kendine özel. Herhangi bir çevirici ile başka bir mikrofonun çalışmadığını görmüştüm. AEE'de hiç mikrofon kullanmadım ama çevirici ile çeşitli mikrofonların çalıştığı söyleniyor. Ben bu cihazda 1080p 100 fps modunda çekim yapıyorum. Ancak SJCAM'in 1080p 60fps çekimi arasında gözle görülür bir fark yok.

Sonuca gelicek olursak. SJCAM 6 legend 'i öneriyorum. Ancak fiyatı yüksek gelirse başka bir aksiyon kamerası almayı düşünürsen, o kamerada mutlaka gyro sensör olsun.
    Not: Sürekli çekim için alacağın Aksiyon kamerasının bataryası için mutlaka şarj standı olması gerekiyor. ve yedek 2 batarya alırsan sürekli çekim yapabilirsin. :D
    Not 2 : Aksiyon kameralarında SD kart'da okuma ve yazma hızı çok önemli cihazın hem yüksek kalitede görüntü kaydını takılmadan yapmasını ve cihazın takılmadan çalışmasını sağlıyor. Bu apayrı bir konu ama internette araştırırsan bulursun.
    CELİL (05.Nisan.2019), Eray Aksoy (05.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Konu TuruncuBuji tarafından (05.Nisan.2019 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Mehmet A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray abi bende sjcam 4000 wifi var gayet memnunum,
    Aksiyon kamera alırken yedek batarya ve şarj ünitesi önemli.
    Benim kamerada bir batarya ile 720p kalitede 1,5 saat kayıt yapabiliyorum

Görüntü kalitesi güzel, eksik olarak sesi çok az alıyor, gele bir de su geçirmez kapağı kullanırsan sesi unut.

Eken kullanan arkadaşlar var o da aynı ses ve görüntü özelliklerine sahip.

Gönül ister bir gopro almak ama bunlarda idare ediyor

Mikrofon sjcamlarda yok içini açıp elektronik müdahale ile ekliyorlar. Garantisi bitince denenebilir.

Mehmet A.
    Alıntı TuruncuBuji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aktif olarak kullandığım 2 aksiyon kameram var birisi SJCAM 6 Legend diğeri AEE LYFE TITAN.
    Öncelikler SJCAM 6 Legend'den bahsedecek olursam Kamera fiyat performans olarak bence efsane. gyro sensörü(Titreşim engelleme) çok iyi çalışıyor. görüntü kalitesi gayet başarılı 1080p 'de 60 fps çekimide hem hafıza kartı için hemde görüntü kalitesi için gayet uygun. Ama servisi sistemi berbattı. Hatta yoktu. Düzenlediler ise bilmiyorum. Ben 2017 tarihinde aldım Kamerayı ozmanlar hepsiburada.com'da indirimdeydi 390TL'ye almıştım. Sonra 1000TL'ye kadar çıktığını duydum. Ancak şu aralar indirimde 600-700TL arasında bulabilirsin galiba.

AEE LYFE TITAN'a gelicek olursak. Gyro sensor olması güzel ancak cihazın dokumatiğinden memnun değilim. ve Gyro sensor SJCAM 6 legend kadar verimli çalışmıyor. AEE LYFE TİTAN mı SJCAM 6 legend mi deseler SJCAM derim. Ama şuanda piyasa durumunuda bilmediğim için çok yorum yapamacağım. AEE'yide 2018'in eylül ayında 450TL'ye Mediamark'tan aldım. Aparatları SJCAM 6 Legend 'e göre daha kaliteli. Cihaz mikrofonsuz SJCAM 6 Legend 'dan daha az rüzgar alıyor. SJCAM 6 Legend'in mikrofon girişi var ama kendine özel. Herhangi bir çevirici ile başka bir mikrofonun çalışmadığını görmüştüm. AEE'de hiç mikrofon kullanmadım ama çevirici ile çeşitli mikrofonların çalıştığı söyleniyor. Ben bu cihazda 1080p 100 fps modunda çekim yapıyorum. Ancak SJCAM'in 1080p 60fps çekimi arasında gözle görülür bir fark yok.

Sonuca gelicek olursak. SJCAM 6 legend 'i öneriyorum. Ancak fiyatı yüksek gelirse başka bir aksiyon kamerası almayı düşünürsen, o kamerada mutlaka gyro sensör olsun.
    Not: Sürekli çekim için alacağın Aksiyon kamerasının bataryası için mutlaka şarj standı olması gerekiyor. ve yedek 2 batarya alırsan sürekli çekim yapabilirsin. :D
    Not 2 : Aksiyon kameralarında SD kart'da okuma ve yazma hızı çok önemli cihazın hem yüksek kalitede görüntü kaydını takılmadan yapmasını ve cihazın takılmadan çalışmasını sağlıyor. Bu apayrı bir konu ama internette araştırırsan bulursun.

İkinize de teşekkür ederim.Kayıt süresi 1,5 saat gerçekten çok az.Bunların uzun süre kayıt yapabilen bir modeli var mı yoksa hepsinde de bu süre hemen hemen aynı mı ?

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)