Alıntı Mehmet A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eray abi bende sjcam 4000 wifi var gayet memnunum,
Aksiyon kamera alırken yedek batarya ve şarj ünitesi önemli.
Benim kamerada bir batarya ile 720p kalitede 1,5 saat kayıt yapabiliyorum

Görüntü kalitesi güzel, eksik olarak sesi çok az alıyor, gele bir de su geçirmez kapağı kullanırsan sesi unut.

Eken kullanan arkadaşlar var o da aynı ses ve görüntü özelliklerine sahip.

Gönül ister bir gopro almak ama bunlarda idare ediyor

Mikrofon sjcamlarda yok içini açıp elektronik müdahale ile ekliyorlar. Garantisi bitince denenebilir.

Mehmet A.
Alıntı TuruncuBuji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim aktif olarak kullandığım 2 aksiyon kameram var birisi SJCAM 6 Legend diğeri AEE LYFE TITAN.
Öncelikler SJCAM 6 Legend'den bahsedecek olursam Kamera fiyat performans olarak bence efsane. gyro sensörü(Titreşim engelleme) çok iyi çalışıyor. görüntü kalitesi gayet başarılı 1080p 'de 60 fps çekimide hem hafıza kartı için hemde görüntü kalitesi için gayet uygun. Ama servisi sistemi berbattı. Hatta yoktu. Düzenlediler ise bilmiyorum. Ben 2017 tarihinde aldım Kamerayı ozmanlar hepsiburada.com'da indirimdeydi 390TL'ye almıştım. Sonra 1000TL'ye kadar çıktığını duydum. Ancak şu aralar indirimde 600-700TL arasında bulabilirsin galiba.

AEE LYFE TITAN'a gelicek olursak. Gyro sensor olması güzel ancak cihazın dokumatiğinden memnun değilim. ve Gyro sensor SJCAM 6 legend kadar verimli çalışmıyor. AEE LYFE TİTAN mı SJCAM 6 legend mi deseler SJCAM derim. Ama şuanda piyasa durumunuda bilmediğim için çok yorum yapamacağım. AEE'yide 2018'in eylül ayında 450TL'ye Mediamark'tan aldım. Aparatları SJCAM 6 Legend 'e göre daha kaliteli. Cihaz mikrofonsuz SJCAM 6 Legend 'dan daha az rüzgar alıyor. SJCAM 6 Legend'in mikrofon girişi var ama kendine özel. Herhangi bir çevirici ile başka bir mikrofonun çalışmadığını görmüştüm. AEE'de hiç mikrofon kullanmadım ama çevirici ile çeşitli mikrofonların çalıştığı söyleniyor. Ben bu cihazda 1080p 100 fps modunda çekim yapıyorum. Ancak SJCAM'in 1080p 60fps çekimi arasında gözle görülür bir fark yok.

Sonuca gelicek olursak. SJCAM 6 legend 'i öneriyorum. Ancak fiyatı yüksek gelirse başka bir aksiyon kamerası almayı düşünürsen, o kamerada mutlaka gyro sensör olsun.
Not: Sürekli çekim için alacağın Aksiyon kamerasının bataryası için mutlaka şarj standı olması gerekiyor. ve yedek 2 batarya alırsan sürekli çekim yapabilirsin. :D
Not 2 : Aksiyon kameralarında SD kart'da okuma ve yazma hızı çok önemli cihazın hem yüksek kalitede görüntü kaydını takılmadan yapmasını ve cihazın takılmadan çalışmasını sağlıyor. Bu apayrı bir konu ama internette araştırırsan bulursun.

İkinize de teşekkür ederim.Kayıt süresi 1,5 saat gerçekten çok az.Bunların uzun süre kayıt yapabilen bir modeli var mı yoksa hepsinde de bu süre hemen hemen aynı mı ?