Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ŞAHAN
    SATIŞ
     DAYTONA
     İSTANBUL- AVRUPA YAKASI
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    16
    Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim umarım aksilik olmaz ve yoldaşıma sorunsuz binerim muhtemelen perşembe götürcem ustaya burdan haber veririm arkadaşlar �� @ciciada dediğin gibi eskisini alıcam inşallah bir daha olmaz ve onada gerek kalmaz bu arada önerebileceğiniz akü var mı?
    CELİL (09.Nisan.2019), endroad (14.Nisan.2019), Eray Aksoy (09.Nisan.2019), Rutkay Ediz (09.Nisan.2019) Bunu beğendi.

ŞAHAN
    SATIŞ
     DAYTONA
     İSTANBUL- AVRUPA YAKASI
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    16
    Arkadaşlar tekrar merhaba şanzımana ısıl işlem yaptırmak istıyorum birkaç yerle görüştüm bir tanesi ne kadar mukavemete maruz kalıyor parça ona göre işlem yapalım dedi bu mukavemet konusunda bilgisi olan var mı?
    Eray Aksoy (09.Nisan.2019), Rutkay Ediz (09.Nisan.2019) Bunu beğendi.

ŞAHAN
    SATIŞ
     DAYTONA
     İSTANBUL- AVRUPA YAKASI
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    16
    Birde şamzımanın maddesi nedir onu bilmek gerek deniliyor var mı bilen
    Rutkay Ediz (09.Nisan.2019) Bunu beğendi.

mxsrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Serin
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 250
     Konya
    Beğenmiş
    670
    Beğenilmiş
    114
    Kolay gelsin en kısa sürede sorunun çözümlenir umarım

ŞAHAN
    SATIŞ
     DAYTONA
     İSTANBUL- AVRUPA YAKASI
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    16
    Alıntı mxsrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin en kısa sürede sorunun çözümlenir umarım
    Teşekkür ederim pazartesi Ahmet ustaya götürücem ısıl işlem yaptırmadım orjinal takılıcak ayrıntıları işlem bitince yazacağım görüşmek üzere
    CELİL (13.Nisan.2019), mxsrn (13.Nisan.2019), newmoon06tr (13.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Mkarakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet karakaş
    Cnc torna
     Regal raptor 150
     Ankara
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    147
    Bu şanzuman sıkıntısının belirtileri nasıl başlıyor
    Benimde 2014 model doytonam var ve korkuyorum maddi sıkıntılar içindeyim ve şanzuman sıkıntı çıkarırsa benim için çok kötü olur
    Eray Aksoy (13.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Mkarakas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde 2014 model doytonam var ve korkuyorum maddi sıkıntılar içindeyim ve şanzuman sıkıntı çıkarırsa benim için çok kötü olur

Mehmet selamlar.Ankara da toplantılara katıldığında sorarsan arkadaşlarımızın hepsi sana ayrıntılı ve sağlam bilgi vereceklerdir.Ben bilebildiğim kadarıyla cevaplayayım.3. vitesten hafif hafif ses gelir.2. vites ten geri atmalar,tam geçmeme başlar.Regal Raptor malzeme kalitesi olarak hor kullanmaya gelmeyen bir makinedir.Vites geçişlerini yumuşak ve zorlamadan yapmak lazım.Çatır çutur kullanan gençlerin aksine hassas davranmak gerek.Bakım zamanlarını aksatmamalısın.Şayet şanzıman sıkıntısı olursa 1500 lira civarı masrafı olur diye biliyorum.Fazlası olur ama eksiği olmaz.Ama komple şanzıman yerine sadece dişli bulmayı başarabilirsen ve sıkıntılı dişliyi değiştirirsen fiyat da düşer tabi.İnşallah yanlış bilgi vermiyorumdur.Tecrübeli arkadaşlar yazıp yanlışım varsa düzeltirler.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,454
    Beğenilmiş
    5,743
    Alıntı Mkarakas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mehmet senin vasıtanla herkesi bilgilendirelim regal raptor'ların şanzuman ömürleri ortalama 15 bin km gibidir bu durum kulllanım ve bakım şartlarına göre km azalır veya artabilir genelde 2.ci viteste sorun yapar belirtileri sorun olan aşınan vites dişlileri hareket halindeyken uğuldama sesi yapmaya başlar ses gelmeye başlayınca ustaya baktırmak kontrol ettirmek lazım bu şekilde uzun süre kullanılırsa dişliler aşınmadan dolayı metal tozu yapar ve yağ ile birlikte pistonlara gider zarar verir eğer vites geçmeme yapmaya başlarsa hiç kullanmamak lazım dişli kırılmış olabilir parçaları motorun içine giderse çok büyük masraf açar
    endroad (14.Nisan.2019), Eray Aksoy (14.Nisan.2019), mxsrn (14.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mehmet senin vasıtanla herkesi bilgilendirelim regal raptor'ların şanzuman ömürleri ortalama 15 bin km gibidir bu durum kulllanım ve bakım şartlarına göre km azalır veya artabilir genelde 2.ci viteste sorun yapar belirtileri sorun olan aşınan vites dişlileri hareket halindeyken uğuldama sesi yapmaya başlar ses gelmeye başlayınca ustaya baktırmak kontrol ettirmek lazım bu şekilde uzun süre kullanılırsa dişliler aşınmadan dolayı metal tozu yapar ve yağ ile birlikte pistonlara gider zarar verir eğer vites geçmeme yapmaya başlarsa hiç kullanmamak lazım dişli kırılmış olabilir parçaları motorun içine giderse çok büyük masraf açar

Başkanım 15 bin km. ortalama dediğimiz vakit bu yine ortalama iki yılda bir şanzıman tamiri anlamına gelir.İki yılda bir buna 1000-2000 lira arası para vermek de adama koyar.Motor 13-15 bin lira zaten.Masrafa,giden zamana ve sanayi de Usta sıkıntısına girmektense biraz biriktirip bu sıkıntı baş göstermeden motoru değiştirmek daha mantıklı gibi bence.
    CELİL (14.Nisan.2019), endroad (14.Nisan.2019), vevcil (16.Nisan.2019), Zafer (14.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

ŞAHAN
    SATIŞ
     DAYTONA
     İSTANBUL- AVRUPA YAKASI
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    16
    Merhaba arkadaşlar elimde regal raptor daytona 250 2014 balansörlü sol motor bloğu var mı elinde

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler