Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ŞAHAN
    SATIŞ
     DAYTONA
     İSTANBUL- AVRUPA YAKASI
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    16
    Merhaba Arkadaşlar 23 Nisan salı günü nihayet motoru servisten çıkarabildim tam 2 haftalık uzun bir maratondu benim için öncelikle süreci baştan alarak anlatmak istiyorum biraz uzun bir yazı olacak umarım sıkılmadan okursunuz.
    Benim şikayetim motorun 2. vitese geçmemesiydi bu konuyu önce Celil başkanla paylaştım kendisi debriyaj ayarında olabileceğini veya vites kolundaki cıtalar kayma yapmış olabileceğini söyledi ve bu konuda bana ne zaman bilgi almak istesem yazdı bilgi verdi tekrar kendisine buradan da teşekkür ediyorum onunda yönlendirmesiyle motoru ilk Ahmet Ustaya götürdüm kendisi bir tur attı ve geldi kötü haberi verdi dedi şanzıman gitmiş geçmiş olsun tabi onu duyunca dünyam başıma yıkıldı [IMG]file:///C:/Users/DUNYAM~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif[/IMG] ve ortalama 2500 lira gibi bir masraf olacağı ve bu şekilde motoru kullanmamamı söyledi sonra ben üzgün ve düşünceli bir şekilde ayrıldım. Eve geçmeden birde Ali ustaya götürdüm birde o baktı ve oda aynı şeyi söyleyince motoru kuzu kuzu eve getirdim ve garaja koydum. Bildiğiniz üzere foruma yazdım araştırmalara başladım benim için çok büyük bir masraftı ve motoruda hiç agresif kullanmayan gözü gibi bakan biri olarak açıkcası beni biraz üzdü. Daha sonra ben motoru yaptırmaya karar verdim burada karar verme sürecinde hangi ustaya yaptırsam diye çok gidip geldim alternetif olarak 4-5 usta vardı aklımda daha sonra Ahmet ustanın hemşehrim olması Celil Başkanında yönlendirmiş olması vesilesiyle kendisine teslim ettim. Bu seferde yeni aldığım şanzımana ısıl işlem yaptırsam mı diye araştırma içine girdim bu işi yapan kaç yerle görüştüm facebooktan arkadaşlarla yazıştım daha sonra şanzımanı tanıdık vasıtasıyla dişli işi yapan Edirnekapı da Güvercin dişli diye bir yere gösterdim kendisi ısıl işlem yapılır fakat ne kadar sertlikte olacak ne kadar güce maruz kalıyor bunu bilmemiz gerek dedi çünkü çok sert veya çok yumuşak olursa yine kırılır dedi ve oradaki görüşme neticesinde bana eski şanzımanını getir bakalım hangi dişli kırıksa onu yaparız ve bir daha bu durum olursa elinde yedek şanzıman olmuş olur dedi ve bana da mantıklı geldi. Ahmet usta ve yanında yardımcı olan Hasan ustanın çalışmasıyla sağ salim masaya yatırıldı o gün başka bir işlem yapılmadı ben eve döndüm ama sabah olsada tekrar motorun yanına gitsem işlemler başlasa bende izlesem diye düşünceler içindeyim 2. gün kalktım yine sefaköy yollarına düştüm evimde uzak oraya motor sökülmeye başladı ilk etapta herşey güzel şanzımana bakıyoruz hiç problem görünmüyor derken şanzıman milini girdiği motorun sol bloğunda bulunan iğneli rulman yuvasında dağılmış ve motorun yağ karteri ufak ufak metal parçalarla dolu ve 2. şok Ahmet usta motor bloğu değişmesi gerek yuva dağılmış dedi ve ve fiyatı 800 lira ben tabi kısıtlı bir bütçeyle gittim böyle ekstra bir masraf aklımın ucunda geçmedi bu sefer araştırmaya başladım tabi bu araştırma süresince Raptorriders büyük fayda sağladı ve araştırmalarım sonucunda forumda bir arkadaş iğneli rulmanın olduğu kıısmla ilgili youtube'da bir video paylaşmıştı o videoyu izledim ve videonun sahibiyle irtibaya geçtim onunda vermiş olduğu fikirle gittim motor boğunu tornacıya götürdüm incelediğimizde yuvada bir problem görünmüyordu sadece motor bloğunun içinde iğneli rulmanın yüzüğü kalmıştı motor bloğunu tornacıda bıraktım 2. Gün gittiğimde yuvanın içinden yüzük çıkarıldı yeni bir iğneli rulman aldım tornacıda çaktırdım ve kendisi bu işlemi yaptırmamı çok istemedi yenisini almamı istedi fakat ciddi anlamda 800 lira verecek param kalmamıştı Ahmet ustaya götürdüm kendisi dükkanda Hasan abiye teslim ettim yoktu ertesi gün Ahmet usta aradı bloğu yıkamış motor bloğunda çatlak var görmüş 3. Şok hemen kalktım gittim ben bir çatlak göremiyorum sonra Ahmet usta gösterdiği yerde kılcal çatlak olduğunu gördüm ama bunu normal de biz fark edemeyiz görünmüyo Ahmet ustanın dikkati sayesinde ilerde sıkıntı olmasın diye hemen kaynak attırdık bu arada Ahmet usta bu motor bloğunu değiştirmedim kaynak attırdım bu konularda ben mesuliyet almam diyo yanı sorumluluk bizde kalıyo :D :D çünkü daha önce çok başı ağrımış bu konuda sitem ettim kendisine o daha önce çok sıkıntı yaşadığından mesuliyet kabul etmiyor. Neyse artık motor açıldı her şey tamam toplanacak artık ben rulmanları almaya gittim bir tanesi istediğimiz ölçüde değil adamlar öyle bir rulman yapmış ki hiçbir yerde bulamadım Sefaköye baktım olmadı Şirinevlere gittim orada yok internetten birkaç yeri aradım yok Kocasinan sanayi sitesine gittim yok en son numuneyi orda bir rulmancıya bıraktım yarın gel al dedi ertesi gün aradım adamlar diyo fabrikaya kadar araştırdık böyle bir rulman yok rulmanın ölçüsü Dış çapı 47 içi 22 kalınlığı 14 piyasada böyle bir rulman yok neyse en son 47/20/14 ölçülerinde olan rulmanı aldım iç çapını 22 olacak şekilde genişlettirdim onu da öyle hal ettik derken motor 2 haftayı buldu toplanması dün çıktım kullandım biraz bu seferde hararet ışığı yandı Ahmet ustayı aradım Muşirde sıkıntı vardır dedi ben her ihtimale karşı suyuna baktım sıkıntı yok fanda çalısıyor ama en kısa zaman da yinede gidicem Ahmet ustanın yanına
    Motoru alacağım gün Celil başkan geldi Ahmet ustanın oraya Altında kapkara bir motorla ama motor sanki yeni alınmış gibi pırıl pırıl bir 9 yıllık Regal macerasından sonra Yamaha ya geçmiş Chooper ama modelini hatırlayamadım heybetli şık bir motor kendisiyle sohbet etme imkanı buldum gayet samimi konuşkan birisi motor camiasında olan değişik benim bilmediğim o kadar çok şey varmış ki sohbet ettikçe onu anladım : ) : ) kendisine forum aracılığıyla tekrar teşekkür ediyorum bu forum sayesinde Regal Raptor ayakta durduğunu düşünüyorum Regalle ilgili bu kadar bilgi olan başka bir sayfa yok o yüzden vesile olanların kıymetini bilelim lütfen

Sorularınız olursa yazın elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcam tekeriniz düz bassın
    CELİL (25.Nisan.2019), endroad (25.Nisan.2019), Eray Aksoy (25.Nisan.2019), FouL (25.Nisan.2019), Kamora (25.Nisan.2019), mxsrn (26.Nisan.2019), newmoon06tr (25.Nisan.2019), Raci06 (26.Nisan.2019), Zafer (25.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Hakan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hakan Özdemir
    Bankacı
     DD 250 E-10 Spyder
     İstanbul
    Beğenmiş
    68
    Beğenilmiş
    169
    Çok geçmiş olsun. Umarım tekrar sürpriz bir arıza çıkarmaz sana bayağı emek vermişsin

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    sahan (25.Nisan.2019) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Şahan tekrar geçmiş olsun inşallah bundan sonra sıkıntısız keyifle binersin
    Kamora (25.Nisan.2019), sahan (25.Nisan.2019) Bunu beğendi.

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    Biz buna tecrübe diyoruz..geçmiş oldu bitti.. işallah tekrarını yaşamazsınız.. bu konu hakkındaki en ufak ayrıntısıyla bizede yazarak vaktini ayırdığın için bende teşekkür ederim sana..
    CELİL (25.Nisan.2019), Kamora (25.Nisan.2019), sahan (25.Nisan.2019) Bunu beğendi.

endroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cemil Taşdemir
    Grafiker
     Rx3i EVO (Melek)
     Antalya
    Beğenmiş
    3,896
    Beğenilmiş
    568
    Geçmiş olsun Şahan. Yazı için bende teşekkür ederim.

Benimde Şanzımanım beni emekli et artık diyor. Gaza yüklendiğim zaman sıyırdığını hisediyorum ayrıca birinci vites boşa atmaya başladı ve boşa durunca geçmiyor, sadece yürüken ara gaz ile.

Antalya da Fatih diye genç bir tamirci kardeşimiz var, bende Celil Başkan ile orada karşılaşmıştım, güzel tesadüf oldu.

Fatih, abi 400 tl işcilik alırım artık parça ne tutarsa dedi. Sanırım ona bırakıcam çünkü baçka ustanın dağıtıp ama toplayamadığı motorumu o toplamıştı, içini dışını biliyor.

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kamora (25.Nisan.2019), Raci06 (26.Nisan.2019), sahan (25.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    hayal edebiliyorsan yapabilirsin demektir...

Kamora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Oğuzhan Önel
    Eğitimci/Yazar
     Raptor 250 daytona
     İstanbul - Avcılar
    Beğenmiş
    130
    Beğenilmiş
    33
    Şahan geçmiş olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    İnsanlar ikiye ayrılır;motosiklet kullanmaya cesareti olanlar ve motosiklet kullanmaya cesareti olmadığı için,kullananlara sinir olanlar

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,782
    Beğenilmiş
    4,171
    Çok geçmiş olsun Şahan kazasız belasız uzun yollarda kullan inşallah.
    Yorucu üzücü ama tam bir tecrübe olmuş senin için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Geçmiş olsun Şahan.Yazını dikkatle okudum ve bana çok tanıdık geldi.Ben de parasızlıktan ilk arabamı aldığımda çok kötü durumda olanını aldıydım.Ardından iki kere motor yaptırmak zorunda kaldım.Harcadığım ve borçlandığım para arabaya verdiğimin iki katını geçti."Son şunu yaptırayım olmadı satarım" diye diye ocağıma incir ağacı dikti.Bunlar bizim için birer tecrübe.Tekrar çok geçmiş olsun.Bir daha bu kadar ciddi sıkıntılar yaşamazsın inşallah.
    erkopaşa (25.Nisan.2019), Raci06 (26.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

ŞAHAN
    SATIŞ
     DAYTONA
     İSTANBUL- AVRUPA YAKASI
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    16
    Hepinize çok teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğunuz içn ve güzel dilekleriniz için inş kazasız belasız güzel bi sezon olur hepimiz için tekerinize taş değmesin @endroad çok geçmiş olsun inş kısa zamanda yol arkadaşın eski günlerine kavuşur ��
    CELİL (25.Nisan.2019), Eray Aksoy (25.Nisan.2019), Raci06 (26.Nisan.2019), Zafer (26.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,684
    Beğenilmiş
    1,320
    Geçmiş olsun kardeşim sikintisiz binersin bundan sonra inş. Yazı da baya uzun olmuş ama sonuna kadar okudum
    Raci06 (26.Nisan.2019), sahan (26.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler