Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Hybrid View

ŞAHAN
    SATIŞ
     DAYTONA
     İSTANBUL- AVRUPA YAKASI
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    16

Arrow Şanzıman Çözüm Önerisi

Merhaba Arkadaşlar 2014 model 250cc yakışıklı bir Daytonam var ve ustalar (Ahmet usta Sefaköy, Ali Usta Beşiktaş) şanzımanın değişmesi gerek diyolar fakat araştırdığım kadarıyla şanzımanın bir dişlisi kırık olsa bile set olarak değiştiriyorlar. Bu konuda ben kırık olan dişli harıcınde diğer dişlilerin değişmesine anlam veremedim çünkü bu kronik bir durum ve ilerde yine kırıldığında bir set daha alıcaz neticede az para değil bu sorunu 2. el şanzıman alıp arasında ihtiyac olan dişliyi alıp taktırıp çözen var mı 2. husus şanzıman değişirken neden tüm bilyeler değişir hilaller duruma göre değiştiriliyormuş yağ pompası değiştiriliyor bu konuda nasıl yol izleyeceğime karar veremedim tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak rica ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim sezon başında böyle bir durumla karşılaşmak çok can sıkıcı ve maliyeti çok yüksek bir durum bu konuda daha az maliyetle durumu atlatan birileri vardır umarım
    vevcil (16.Nisan.2019) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,563
    Beğenilmiş
    5,788
    Merhaba Şahan face'de yazıştık buradanda yazalım herkese faydası olsun
    Neden fazla parça değişiyor ?
    Şanzuman dişlileri yurt dışından distribütör tarafından set olarak geldiğinden komple set satıp fazla kar peşinde bu sebeple piyasda tek yok tek satılmıyor ikinciel dişli bulman çok zor çünki çoğunlukla 2 .ci vites dişlisi kırılıyor fakat Ahmet usta farklı bir satıcıdan tek olarak bazen farklı makinenin muhtemelen mct ' nin dişlisini bulabiliyor bulursa tek olarak değişip komple değişim masrafını azaltıyor şanzuman dişli kırdığında demir tozlarını alttaki yağ haznesine atar ve o hazneden yağ pompası yağı çekerken metal tozlarınıda çeker ve yağ pompası tıkanır veya zor yağ geçirir az yağ geçer veya yağ geçmezse motor yağlama yapmaz ve motor yatak sarar yani komple motor gider bu sebeple yağ pompası temizlenemediğinden değişim yapılır riske girilmez rulmanlar üzerindekiler çinli kısa ömürlüdür ayrıca söküm işlemleri sırasında boşluk yapabilir motor komple dağılmışken onlarda yenilenirki kısa zaman sonra oradan sorun çıkmasın hilaller kullanıcı vitesleri değişirken zorlamışsa hilaller genelde yamulur sökünce onada bakılır gerekirse değişir
    cicada (09.Nisan.2019), Eray Aksoy (06.Nisan.2019), mxsrn (07.Nisan.2019), NanoGuardian (06.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Konu CELİL tarafından (06.Nisan.2019 Saat 21:11 ) değiştirilmiştir.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanzuman dişlileri yurt dışından distribütör tarafından set olarak geldiğinden komple set satıp fazla kar peşinde bu sebeple piyasda tek yok tek satılmıyor ikinciel dişli bulman çok zor çünki çoğunlukla 2 .ci vites dişlisi kırılıyor fakat Ahmet usta farklı bir satıcıdan tek olarak bazen farklı makinenin muhtemelen mct ' nin dişlisini bulabiliyor bulursa tek olarak değişip komple değişim masrafını azaltıyor şanzuman dişli kırdığında demir tozlarını alttaki yağ haznesine atar ve o hazneden yağ pompası yağı çekerken metal tozlarınıda çeker ve yağ pompası tıkanır veya zor yağ geçirir az yağ geçer veya yağ geçmezse motor yağlama yapmaz ve motor yatak sarar yani komple motor gider bu sebeple yağ pompası temizlenemediğinden değişim yapılır riske girilmez rulmanlar üzerindekiler çinli kısa ömürlüdür ayrıca söküm işlemleri sırasında boşluk yapabilir motor komple dağılmışken onlarda yenilenirki kısa zaman sonra oradan sorun çıkmasın hilaller kullanıcı vitesleri değişirken zorlamışsa hilaller genelde yamulur sökünce onada bakılır gerekirse değişir

Celil Başkanım senden hakikaten çok iyi Motor Ustası olurmuş.Malzeme olsa sanırım bir çok işi kendin halledebilirsin ?
    CELİL (06.Nisan.2019), sahan (07.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

ŞAHAN
    SATIŞ
     DAYTONA
     İSTANBUL- AVRUPA YAKASI
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    16
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstat desteğin çok değerli benim için pazartesi ustalarla tekrar konuşucam yalnız Ahmet usta Celil abinin selamı var dedim işçilik olarak Ali ustadan daha fazla fiyat verdi ��pazartesi son kararı vericem demirtaş veya ahmet hangisi uygun olursa bi kaç usta daha var onlaradanda fiyat alıcam belki ilk etapta motoru açtırıp değişmesi gerekenleri belirleyip ona göre parçaları alırım ve toplatırım başka ustada toplatan oldumu varsa bılgı verebılır mı?
    CELİL (07.Nisan.2019), Eray Aksoy (07.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı sahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstat desteğin çok değerli benim için pazartesi ustalarla tekrar konuşucam yalnız Ahmet usta Celil abinin selamı var dedim işçilik olarak Ali ustadan daha fazla fiyat verdi ��pazartesi son kararı vericem demirtaş veya ahmet hangisi uygun olursa bi kaç usta daha var onlaradanda fiyat alıcam belki ilk etapta motoru açtırıp değişmesi gerekenleri belirleyip ona göre parçaları alırım ve toplatırım başka ustada toplatan oldumu varsa bılgı verebılır mı?

Şahsen ben iki lira fazla veririm ama en iyi Usta kimse ona giderdim.Ustaların işçiliği aynıysa sıkıntı yok.Ama ben Celil abinin söylediği Usta kimse ondan şaşmazdım.
    sahan (07.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,563
    Beğenilmiş
    5,788
    Ustaların ikiside regal'de iyidir hangisi kafana yatarsa oraya yaptırırsın kolay gelsin
    mxsrn (08.Nisan.2019), sahan (07.Nisan.2019) Bunu beğendi.

ŞAHAN
    SATIŞ
     DAYTONA
     İSTANBUL- AVRUPA YAKASI
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    16
    Merhaba arkadaşlar motoru Ahmet ustaya yaptıracağım gelişmeleri sizlerle paylaşacağım görüşmek üzere
    CELİL (09.Nisan.2019), Eray Aksoy (09.Nisan.2019), erkopaşa (09.Nisan.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Merhaba arkadaşlar motoru Ahmet ustaya yaptıracağım gelişmeleri sizlerle paylaşacağım görüşmek üzere

İnşallah çabuk biter ve sıkıntısız binersin.Takipteyiz
    sahan (09.Nisan.2019) Bunu beğendi.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,852
    Beğenilmiş
    4,198
    Çok geçmiş olsun inşallah çok masraflı olmaz en kısa zamanda motoruna kavuşursun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    sahan (09.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

cicada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deniz Motör
    Hemşire
     RR Daytona (GANDALF)
     Köyceğiz / MUĞLA
    Beğenmiş
    2,025
    Beğenilmiş
    988
    merhaba. ben de aynı sorunu yaşamış biri olarak yeni şanzıman taktım. çıkma olanı da yedek parça olarak ayırdım. bir kerelik böyle bir yol izleyebilirsin.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler