Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

İsmail İVEDİ
    Tekstil Mühendisi
     Regal Raptor Daytona 250
     İzmir
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    4

Arka Teker, Buluşmalar, Hava Filtresi, İzmir'de sağlam usta

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere Daytona 250'nin arka teker 160/80-16. Geçen haftasonu İzmir'de 3-5 lastikçi gezdim 1300-2500 arası fiyat çekiyorlar. Moto Mekhan 2014-2015 modeli daha uyguna distribütörden bulabileceğini söyledi. Ne zor bulunan lastikmiş. Merakım şu 150/80-16 lastik 300-400 lira arada büyük fark var. Sizce bir şey farkeder mi? Bilen biri cevaplarsa çok memnun olurum.

Motoru aldığımdan beri 3 ustanın eli değdi. Açıkçası düzgün bir usta bulmak gerçekten çok zor. Birkaç kez vitesi ikiye atarken sıkıntı yaşadım. Bende motorum 2013 model olmasına rağmen eski modellerin kronik sorunu olan şanzımandan ötürü olduğunu düşünüp baktırmak için bir ustaya götürdüm. Usta, hava filtresini çıkarmışlar dedi yakıt deposunun altındaki plastik çıkış borusunun yanında tıpatıp aynı ince bir plastik boru var. Sanırım selenin altındaki hava filtresine gidiyordu. Onu kesti. Şimdi motor eskisinden daha çok egzozdan patlatıyor.
    İkinci olarak yağ deposunun kapağının üstündeki vidalı kısım biraz gevşemiş. Ustalardan biri keçenin değişmesi lazım diğeri buraya torna da parça yaptırmak lazım sanayiye gitmeli dedi. Orada çok az boşluk olduğu için yağ çok yavaşta olsa buharlaşıyor.

Sizlerden ricam bu İzmir'de hakikaten işinin ehli olan, değişmemesi gereken parçayı değiştirmeyen, kazandığımız üç kuruş parayı tamirhanelerde geçirip motordan soğumamıza neden olmayacak usta var mıdır? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Ayrıca sizlerle yüz yüze tanışmak için İzmir buluşmalarına katılmak, sizleri tanımak isterim.
    Saygılarımla,
    Tekerinize taş değmesin.
    cicada (07.Mayıs.2019), mxsrn (07.Mayıs.2019), NanoGuardian (07.Mayıs.2019), Raci06 (07.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

cicada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deniz Motör
    Hemşire
     RR Daytona (GANDALF)
     Köyceğiz / MUĞLA
    Beğenmiş
    2,025
    Beğenilmiş
    987
    Merhaba ismail.

istersen sıfırına yakın çıkma lastikte alabilirsin. İstanbul'da küçükçekmece de var. Dunlop harley davitson marka olandan. yada diğer markalardan. ortalama 200 tl ye alırsın. sana posta yolu ile de gönderebilirler yada arkadaşına seçtirerek alırsın. teli : 0537 243 8683

Geçmiş olsun...
    mxsrn (07.Mayıs.2019), İvedi (07.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Merhaba İsmail 🤘🏽
    Lastik sorusunun cevabı ebatı 150 olarak takabilirsin hiçbir zararı yok takan arkadaşlar da bir sıkıntı olmadı
    Hava filtresini çıkarmışlarsa yenisini takmak lazım hava filtresi makinen hava emişini değiştirir egzozlar da patlama yapar
    Motor üzerinden çıkan İnce yağ hortumu hava filtresine girer çok önemli bir işlevi yoktur Olsa da olur olmasa da olur
    Yağ çubuğunun dişlerinde bir sorun yoksa sadece üzerine bir tane yeni keçe taktınmı sorun çözülür tornacıya gerek yok
    İzmir'de Benim bildiğim bir tamirci yok İzmir'li olan arkadaşlardan yardımcı olan olacaktır
    İzmir'de şu an aktif bir ekibimiz Malesef yok ama İzmir'den arkadaşlar var onlarla Forum üzerinden kordine olabilirsiniz
    cicada (07.Mayıs.2019), endroad (08.Mayıs.2019), Eray Aksoy (08.Mayıs.2019), mxsrn (07.Mayıs.2019), NanoGuardian (07.Mayıs.2019), İvedi (07.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,784
    Beğenilmiş
    4,171
    İsmail aramıza hoş geldin. Ankara’dan selamlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    CELİL (07.Mayıs.2019), Raci06 (07.Mayıs.2019), İvedi (07.Mayıs.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

İsmail İVEDİ
    Tekstil Mühendisi
     Regal Raptor Daytona 250
     İzmir
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    4
    Merhaba Deniz,

Çıkma lastik ne kadar mantıklı bilemedim. 150 ebat sıfır Bridgestone 300 lirayken çıkma lastiğe 200 vermek mantıklı mı?
    Bu arada ilgilendiğin için teşekkür ederim.
    CELİL (07.Mayıs.2019), cicada (07.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

İsmail İVEDİ
    Tekstil Mühendisi
     Regal Raptor Daytona 250
     İzmir
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    4
    Celil Başkan Selamlar,

Teşekkür ederim değerli bilgilerini paylaştığın için.
    CELİL (07.Mayıs.2019), Eray Aksoy (08.Mayıs.2019), Raci06 (07.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

cicada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deniz Motör
    Hemşire
     RR Daytona (GANDALF)
     Köyceğiz / MUĞLA
    Beğenmiş
    2,025
    Beğenilmiş
    987
    Alıntı İvedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Deniz,

Çıkma lastik ne kadar mantıklı bilemedim. 150 ebat sıfır Bridgestone 300 lirayken çıkma lastiğe 200 vermek mantıklı mı?
    Bu arada ilgilendiğin için teşekkür ederim.
    evet mantıklı değil. büyük ebatta almak istedigin ve malum fiyatları göz önüne alarak 2000 yerine 200 tl dedim. tabi ki de küçük ebatta lastiği 300 tl ye almak mantıklı.
    CELİL (07.Mayıs.2019), Eray Aksoy (08.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Muhammed Mehmet Alacacı
    Öğrenci
     RR Daytona 250(Siyah)
     Istanbul-Fatih
    Beğenmiş
    295
    Beğenilmiş
    102
    İsmail aynı şekilde ben de lastik değiştim benimkisi daha büyük 180'lik takılı bir sorun yok ama aldığım bilgiye göre lastik küçüldükçe şanzıman daha da rahatlıyor küçük lastik takmak her daim daha iyi!!!
    CELİL (07.Mayıs.2019), Eray Aksoy (08.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

Mkarakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet karakaş
    Cnc torna
     Regal raptor 150
     Ankara
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    147
    Lastik ten bende şu an çok çekiyorum her yağışta en az 3 kaza tehlikesi atlatıyorum yağış olduğu zmn benim motor iptal Düz yolda bile çok zor oluyor en ufak Bi fren yapman gerekse kaçarın yok yani bende çok araştırdım 1550 den aşağı bulamadım bulduklarım ise aynı üstündeki lastik
    Şanzıman korkusu bendede var 2 haftada 1 kere ustaya götürür 2-3 tur attırırım her seferinde bişeyler yok der ama ben motorda bişeyler olduğunu hissediyorum yolunda gitmeyen bişeyler var ��
    İzmirdede Bi kaç tanıdığım var cruiser chopper süren onlara Bi danışıyım varsa bildikleri usta yazarım buraya
    CELİL (07.Mayıs.2019), mxsrn (07.Mayıs.2019) Bunu beğendi.

endroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cemil Taşdemir
    Grafiker
     Rx3i EVO (Melek)
     Antalya
    Beğenmiş
    3,896
    Beğenilmiş
    568
    Merhaba İsmail, umarım kısa sürede lastiğine kavuşursun. Ustaya gelince her ilde sıkıntı, buradaki arkadaşlar da tecrübelerini paylaşmasa işimiz zor. İzmir'de aktif ekip olmasa da mutlaka yakınlarda tanışabileceğimiz bir festival vardır, mesela Ankara
    CELİL (08.Mayıs.2019), Eray Aksoy (08.Mayıs.2019) Bunu beğendi.
    hayal edebiliyorsan yapabilirsin demektir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)