Merhabalar,

Bildiğiniz üzere Daytona 250'nin arka teker 160/80-16. Geçen haftasonu İzmir'de 3-5 lastikçi gezdim 1300-2500 arası fiyat çekiyorlar. Moto Mekhan 2014-2015 modeli daha uyguna distribütörden bulabileceğini söyledi. Ne zor bulunan lastikmiş. Merakım şu 150/80-16 lastik 300-400 lira arada büyük fark var. Sizce bir şey farkeder mi? Bilen biri cevaplarsa çok memnun olurum.

Motoru aldığımdan beri 3 ustanın eli değdi. Açıkçası düzgün bir usta bulmak gerçekten çok zor. Birkaç kez vitesi ikiye atarken sıkıntı yaşadım. Bende motorum 2013 model olmasına rağmen eski modellerin kronik sorunu olan şanzımandan ötürü olduğunu düşünüp baktırmak için bir ustaya götürdüm. Usta, hava filtresini çıkarmışlar dedi yakıt deposunun altındaki plastik çıkış borusunun yanında tıpatıp aynı ince bir plastik boru var. Sanırım selenin altındaki hava filtresine gidiyordu. Onu kesti. Şimdi motor eskisinden daha çok egzozdan patlatıyor.
İkinci olarak yağ deposunun kapağının üstündeki vidalı kısım biraz gevşemiş. Ustalardan biri keçenin değişmesi lazım diğeri buraya torna da parça yaptırmak lazım sanayiye gitmeli dedi. Orada çok az boşluk olduğu için yağ çok yavaşta olsa buharlaşıyor.

Sizlerden ricam bu İzmir'de hakikaten işinin ehli olan, değişmemesi gereken parçayı değiştirmeyen, kazandığımız üç kuruş parayı tamirhanelerde geçirip motordan soğumamıza neden olmayacak usta var mıdır? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Ayrıca sizlerle yüz yüze tanışmak için İzmir buluşmalarına katılmak, sizleri tanımak isterim.
Saygılarımla,
Tekerinize taş değmesin.