Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Alperen Canoğlu
    YAZILIMCI
     YOK
     İstanbul Ataşehir Anadolu Yakası
    Beğenmiş
    8
    Beğenilmiş
    6

Unhappy Conta Yağ Akıtırmı? Lütfen Yardım Edin

Merhabalar abilerim ablalarım,
    bu akşam bir motor bakmaya gittim ikinci el 2013 dd 150 e2 modelinde custom modifiye edilmiş bir motor ve görünüşü çok iyi fakat bu motorda şöyle ana bir sıkıntımız var conta yağ kaçırıyormuş satmaya çalışan abimiz vakti olmadığı için motorcuya göstermeye yanaşmıyor gerçekten conta da bir sıkıntı olabilir mi? piyasanın biraz altında 4500 gibi bir rakamda anlaştık yardımlarınız bekliyorum

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,454
    Beğenilmiş
    5,743
    Merhaba Alperen aramıza hoşgeldin
    Motor keçeler veya contalardan yağ kaçırabilir keçelerin bazıları motor sökülmeden değişebiliyor fakat contaların bazıları motor sökülmeden değişemez bir motorcuya mutlaka göstermek lazım sorunun ne olduğunu ve kaç tl masrafı olduğunu bilmek lazım
    Bunun yanında yeni gelen arkadaşların tanışma başlığında kendilerini tanıtmalarını istiyoruz Böylece birbirimizi daha iyi tanıma fırsatımız oluyor
    alp00000 (20.Haziran.2019), Eray Aksoy (20.Haziran.2019), newmoon06tr (20.Haziran.2019) Bunu beğendi.

Alperen Canoğlu
    YAZILIMCI
     YOK
    Beğenmiş
    8
    Beğenilmiş
    6
    Çok teşekkür ederim öncelikle. Satan abimiz biraz kıl ve iş ile ilgili sıkıntıları olduğu için motorcuya gitmeye yanaşmıyor. Bende anlamadım açıkçası garip biri aslında motorda sorun olmasa bile böyle yaparak insanları korkutuyor. Motorun görünüşü falan çok iyi gidişi ve sesi de iyi yanımda anlayan ve uzun süredir süren bir arkadaşla gittim. Sordum soruşturdum sıkıntı olmaz diyorlar ama dediğiniz gibi bir motorcuya mutlaka götürmek gerekir.

Abicim sanırım motorcuya götürmeden motoru alacağım ve neyse günahım çekeceğim başıma geleni yüksek ihtimalle sorun yaratmayacak ama bakalım.

Bu arada hemen tanışma başlığına gidiyorum
    CELİL (20.Haziran.2019), cicada (20.Haziran.2019), newmoon06tr (20.Haziran.2019) Bunu beğendi.

TuruncuBuji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bayram Cihan CAMGÖZ
    Bilgisayar Müh.
     YAMAHA XVS950a
     Antalya-Finike
    Beğenmiş
    336
    Beğenilmiş
    408
    Alıntı alp00000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar abilerim ablalarım,
    bu akşam bir motor bakmaya gittim ikinci el 2013 dd 150 e2 modelinde custom modifiye edilmiş bir motor ve görünüşü çok iyi fakat bu motorda şöyle ana bir sıkıntımız var conta yağ kaçırıyormuş satmaya çalışan abimiz vakti olmadığı için motorcuya göstermeye yanaşmıyor gerçekten conta da bir sıkıntı olabilir mi? piyasanın biraz altında 4500 gibi bir rakamda anlaştık yardımlarınız bekliyorum
    Yağ kaçağı motor bloğunun tam olarak neresinde onu tespit edebildin mi. Motosikleti kaldırıp altına bakman da fayda var görünmeyen bir yerinde çatlak da olabilir. Satıcının ustaya gitmek istememesinin sebebi belki budur. Blokta çatlak varsa kılcal bir çatlak bile olsa çıkacak maliyet seni üzebilir. Baktınız çatlak vb durum yoktur. Bloğun göbek kısmındaki contadan yağ kaçırıyorsa motosiklet yarılacağı için tamiratı yapacak usta maliyeti artırabilir. ama sağ sol kapak veya piston contalarında ise maliyeti düşük olur. çünkü sökmesi takması kolay işler, motor bloğunu tezgaha koymadan bile halledilebilir.
    Not : Regal Raptor motosikletlerin bloklarındaki küçük çatlaklar Alüminyum kaynak ile çözülebiliyor buda aklında olsun.
    alp00000 (20.Haziran.2019), CELİL (20.Haziran.2019), cicada (20.Haziran.2019), newmoon06tr (20.Haziran.2019) Bunu beğendi.
    Konu TuruncuBuji tarafından (20.Haziran.2019 Saat 10:44 ) değiştirilmiştir.

cicada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deniz Motör
    Hemşire
     RR Daytona (GANDALF)
     Köyceğiz / MUĞLA
    Beğenmiş
    2,025
    Beğenilmiş
    988
    500 ile 1000 tl arası masrafın çıkabilir kaldi ki sadece conta sorunu ise. eğer diğer ağır sorunların var ise ozaman canın ve kesen baya sıkılacaktır. dikkatli olmalısın...
    alp00000 (20.Haziran.2019), CELİL (20.Haziran.2019), Eray Aksoy (20.Haziran.2019) Bunu beğendi.

Alperen Canoğlu
    YAZILIMCI
     YOK
    Beğenmiş
    8
    Beğenilmiş
    6
    Abilerim teşekkür ettim.

Motorun tek sorunu bu açıkçası gerisi teferruat bunda da emin olamadığım için çekiniyorum. Motorun gidişi ve sesi iyi tekleme yapmıyor. Biraz zorladık hatta bana mısın demiyor. Frenler iyi yokuş aşağı kayma yok. Çok arada kaldım. Adam bu kadar kıl olmasa şimdiye halletmiştik.
    CELİL (20.Haziran.2019), Eray Aksoy (20.Haziran.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı alp00000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abilerim teşekkür ettim.

Motorun tek sorunu bu açıkçası gerisi teferruat bunda da emin olamadığım için çekiniyorum. Motorun gidişi ve sesi iyi tekleme yapmıyor. Biraz zorladık hatta bana mısın demiyor. Frenler iyi yokuş aşağı kayma yok. Çok arada kaldım. Adam bu kadar kıl olmasa şimdiye halletmiştik.
    Motor dünyanın en güzel motoru da olsa ben almazdım.Satıcı sanayi ye gitmeye yanaşmıyorsa mutlaka bir halt vardır diye düşünürüm.Maalesef piyasada ki sahtekarlar yüzünden herkesten şüphe eder hale geldik.Çok üzücü bir durum aslında.Ancak ben malına güvenmediğini düşünüp uzak dururdum.Üç gün önce kardeşime araba alacaktık.Satıcı sanayi ye araba götürmeyeceğini söyledi."Aracına güveniyorsan çekincen nedir ?" dedim.Kendi expertizine götürebileceğimizi söyledi.Bir şekil ikna edip benim arkadaşıma götürüp expertizi orada yaptırdık.Sadece sol ön çamurluğu boyalı dediği araç komple boyalı ve tavanında da macun çıktı.O yüzden ben ustaya göstermeden kesinlikle motoru almazdım.

Seni anlıyorum kardeşim.Şu an belki de seni en iyi anlayanlardan biriyim.Insan aramaktan,elli çeşit motor arası gidip gelmekten bunalıyor ve ne olursa olsun artık her şeyi göze alıp balıklama bir tanesine yapışıyor.Ama sonra yaşanabilecekler seni motordan nefret ettirir hale getirebilir ? Geç olsun güç olmasın.Sabretmek gerek.Ben de uzun zamandır motor arıyorum ama temiz bir tane denk gelmedi istediğim fiyatlarda.Bekle bence.Bir tane temiz denk gelir.En azından içine sinerek alırsın.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    alp00000 (20.Haziran.2019), CELİL (20.Haziran.2019) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

Alperen Canoğlu
    YAZILIMCI
     YOK
    Beğenmiş
    8
    Beğenilmiş
    6
    Eyvallah abi sorup soruşturucam duruma göre bakıcam artık napalım gerekirse beklicez. Sağolasınız.
    CELİL (20.Haziran.2019), Eray Aksoy (20.Haziran.2019), TuruncuBuji (20.Haziran.2019) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)