Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Yiğitcan Ertürk
    Grafiker
     2018 - Mondial Rx3i Evo
     ANKARA
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    5

Hepinize Selam

Arkadaşlar Merhaba,
    İsmim Yiğit, 32 yaşındayım, evliyim. Ankaralıyım ve Ankara'da ikamet ediyorum. Grafikerlik mesleği ile uğraşıyorum.
    Küçüklükten beri hayalim olan motor hayalimi 3 arkadaş kursa kayıt olarak başlattık.
    Geçtiğimiz hafta sonu eğitim aldık, şimdi sınav tarihini bekliyorum.2 arkadaş cruiser, 1 arkadaşım da naked motor satın almak istiyoruz.
    Benim motor sürme / kullanma amacım;
    Şehir içinde işe gidip gelmek (ortalama günlük 20km), çevre bölgelerde (bolu, amasra vb.) kamp veya geziler yapmak, ayda en az 1 kez Eskişehir'e gidip gelmekte kullanmak olacak. Tecrübe kazandıktan sonra arkadaşlarımla beraber, eşlerimiz ile artçılı sürmek istiyoruz.
    Peugeot 206 aracımı yaklaşık 7-8 ay önce sattım, ekipman dahil maksimum 18-19 bin TL bir bütçem var.

Motor satın aldıktan sonra minimum 3 yıl beni minium sorun ile götürebilecek bir model almam gerekiyor. Kısa sürede model / tarz değiştirmek için bütçem maalesef uygun değil.

Kafamda öne çıkan 3 model; artçımı da düşünecek olursak; kafam çok karıştı ancak sonunda 3 modelde karar kıldım;
    - Hyosung GV 250, Daelim Daystar 250, RR 250 Classic modelleri.
    Boy: 1.79 - Kilo: 87 Yaş: 32

20-25 yıllık motorcu bir abimin tavsiyesi ile ekipman için ortalama 4-5 bin TL gibi bir bütçe ve ekipman listesi oluşturduk.
    Önceliğim her zaman güvenli ve maksimum korunaklı sürüş olduğu için bütçemin 1/3 kısmını ekipmana ayırmak istiyorum.

Hem motor hem de ekipmanlar hem de güvenli sürüş için tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Bulduğum ekipmanları yazıyorum;

Kask: Premier Trophy NX Carbon, Shoei Qwest
    Mont: Revit Eclipse,Revit GT-R Air
    Pantolon: Revit Corona, Austin, Brendwood, Seattle modelleri,
    Eldiven: Revit Fly, Vexo Chiago,
    Ayakkabı: Falco Shiro, Falco Lennox, Dainese Street Rocker
    Kargo Dahil Ortalama Fiyat: 5450 TL
    Aynı özellik veya kaliteye yakın daha F/P tarzı ürünler, ekipmanlar varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim.

İyi forumlar, iyi sürüşler dilerim hepinize.
    CELİL (25.Haziran.2019), cicada (26.Haziran.2019), FouL (26.Haziran.2019), Mehmet A. (26.Haziran.2019), newmoon06tr (25.Haziran.2019), Raci06 (27.Haziran.2019), Rutkay Ediz (02.Temmuz.2019), Zafer (25.Haziran.2019) Bunu beğendi.
    Konu YgTuRK tarafından (25.Haziran.2019 Saat 18:09 ) değiştirilmiştir.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,684
    Beğenilmiş
    1,320
    Alıntı YgTuRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    İsmim Yiğit, 32 yaşındayım, evliyim. Ankaralıyım ve Ankara'da ikamet ediyorum. Grafikerlik mesleği ile uğraşıyorum.
    Küçüklükten beri hayalim olan motor hayalimi 3 arkadaş kursa kayıt olarak başlattık.
    Geçtiğimiz hafta sonu eğitim aldık, şimdi sınav tarihini bekliyorum.2 arkadaş cruiser, 1 arkadaşım da naked motor satın almak istiyoruz.
    Şehir içinde işe gidip gelmek (ortalama günlük 20km), çevre bölgelerde (bolu, amasra vb.) kamp veya geziler yapmak, ayda en az 1 kez Eskişehir'e gidip gelmekte kullanmak olacak. Tecrübe kazandıktan sonra arkadaşlarımla beraber, eşlerimiz ile artçılı sürmek istiyoruz.
    Peugeot 206 aracımı yaklaşık 7-8 ay önce sattım, ekipman dahil maksimum 18-19 bin TL bir bütçem var.

Motor satın aldıktan sonra minimum 3 yıl beni minium sorun ile götürebilecek bir model almam gerekiyor. Kısa sürede model / tarz değiştirmek için bütçem maalesef uygun değil.

Kafamda öne çıkan 3 model; artçımı da düşünecek olursak; kafam çok karıştı ancak sonunda 3 modelde karar kıldım;

20-25 yıllık motorcu bir abimin tavsiyesi ile ekipman için ortalama 4-5 bin TL gibi bir bütçe ve ekipman listesi oluşturduk.
    Önceliğim her zaman güvenli ve maksimum korunaklı sürüş olduğu için bütçemin 1/3 kısmını ekipmana ayırmak istiyorum.

Hem motor hem de ekipmanlar hem de güvenli sürüş için tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Bulduğum ekipmanlar ve fiyatlarını buraya yazıyorum:

Aynı özellik veya kaliteye yakın daha F/P tarzı ürünler, ekipmanlar varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    RR formuna hoş geldin Yiğit formda ve yollarda aktif olman dilegiyle.
    YgTuRK (26.Haziran.2019) Bunu beğendi.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,826
    Beğenilmiş
    4,192
    Merhaba yiğit tekrardan aramıza hoş geldin diyelim. En kısa zamanda yollarda aktif olman dileğiyle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,530
    Beğenilmiş
    5,775
    Merhaba Yiğit Ankara'dan aramıza hoş geldin
    İnşallah kısa zamanda karar verir gönlündeki makinaya kavuşursun

newmoon06tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali YENİAY
    R CMSGT.
     Suzuki Intruder M-800 (Thunderbolt)
     Ankara
    Beğenmiş
    17,462
    Beğenilmiş
    2,878
    Yiğit. Raptor Riders Foruma hoşgeldin. En kısa zamanda hayallerini süsleyen motosiklete kavuşman ve forumda aktif olaman dileğiyle.
    YgTuRK (26.Haziran.2019), Zafer (26.Haziran.2019) Bunu beğendi.
    OF COURSE, AIR FORCE

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı YgTuRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Boy: 1.79 - Kilo: 87 Yaş: 32

Bulduğum ekipmanları yazıyorum;

Kargo Dahil Ortalama Fiyat: 5450 TL

İyi forumlar, iyi sürüşler dilerim hepinize.

Daelim Daystar senin cüssene sanki ufak kalır gibi ? En iyisi tüm modelleri gidip görüp kendin değerlendirmendir.Artçılı sürüşte Regal Raptor diğerlerine göre biraz daha rahatsız olur.Ayrıca takoz koyup arka amortisörü biraz yükseltmen gerekecektir.Teker artçılı sürüşlerde çamurluğa sürtebiliyor.Artçılı kullanım için bana göre en mantıklı olan model Hyosung GV250 ve ikinci olarak Daelim Daystar olacaktır.Bu bütçelere uygun motorların hepsinde de kendince artı ve eksi olan taraflar bulacaksın.O yüzden denemeden,bilen birine danışmadan alman ileride pişmanlık yaşatabilir sana.Mesela Hyosung GV250 ler çok iyi ama yedek parça sıkıntısı olduğu bir gerçek.Regal Raptor lar temiz kullanımda 10 - 15 bin km lerde şanzıman değişimi ister.2-3 bin lira demek bu.Daelim Daystar da parça sıkıntısı veya kronik bir arıza durumunu bilemiyorum ? Bu motor hakkında bilgisi olanlara sormak gerek.

Ekipmanların gayet iyi.Ben şahsen kask olarak Premier Trophy yi seçerdim.Karbon malzeme her zaman fiber den daha sağlamdır.Diğer ekipmanlar ise hemen hemen birbirinin aynısı.Hoşuna gideni al gitsin bence.Bu arada son bir tavsiyem olacak sana.Motor konusunda ne kadar düşünüp incelersen kafan bir o kadar karışacaktır.Olabilir dediğin modelleri belirle ve ardından aramaya başla.İlk hangisi temiz ve düzgün denk gelirse "ya nasip ya kısmet" deyip al gitsin.
    NanoGuardian (26.Haziran.2019), newmoon06tr (25.Haziran.2019), Raci06 (27.Haziran.2019), YgTuRK (26.Haziran.2019), Zafer (26.Haziran.2019) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

endroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cemil Taşdemir
    Grafiker
     Rx3i EVO (Melek)
     Antalya
    Beğenmiş
    3,896
    Beğenilmiş
    568
    Hoş geldin Yiğit, umarım tüm süreçleri gönlüne göre geçersin, şimdiden yolların açık olsun.
    Raci06 (27.Haziran.2019), YgTuRK (26.Haziran.2019), Zafer (26.Haziran.2019) Bunu beğendi.
    hayal edebiliyorsan yapabilirsin demektir...

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,403
    Beğenilmiş
    3,365
    Hoşgelişler olsun
    Bütçe, ekipman ve motor için iyi düşünmek lazım.
    Ama önce ekipman.

Ekipmana 5000 iyi ekipman önemli ama bilemiyorum daha iyi tavsiye verenler olur. 2000-2500 e bütün ekipman alınabilir. Geri kalan para ise daha iyi daha, uzun süre sıkıntısız bineceğin bir motora yatırım yapılabilir. Yiba uygun ekipmanlar bulunabilir, olmayanlarda internetten

Mehmet A.
    newmoon06tr (26.Haziran.2019), Raci06 (27.Haziran.2019), YgTuRK (26.Haziran.2019) Bunu beğendi.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    Hoşgeldiniz.. ehliyet ile bu yola başlangıç yapmışsınız.. hangi motoru alırsanız alın alışma evresini tamamlamadan artçınızı taşımayın ve artçınızda ekipmansız kısa mesafede olsa almayınız.. en azından kask ve korumalı montu olsun.. gönlünüzdeki makinaya kavuşmanız ümidiyle şimdiden yolunuz açık rüzgarınız bol olsun
    Raci06 (27.Haziran.2019), YgTuRK (26.Haziran.2019) Bunu beğendi.

Muhammed Mehmet Alacacı
    Öğrenci
     RR Daytona 250(Siyah)
     Istanbul-Fatih
    Beğenmiş
    295
    Beğenilmiş
    102
    Aramıza hoşgeldin, inşallah gönlünde ki makineye kavuşursun, forumda aktif olman dileğiyle...

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)