Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

gulay
    ogrenci
     regal raptor dd250-e9
     istanbul-avcilar avrupa yakasi
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

350 daytona sanziman sorunu efsanesi

Merhabalar, Bi kac gune dd250e9 modelimi satip model yukseltmek istiyorum. Yine regalden sasmayacagim fakat kime 350 daytona alacagim deidysem sanziman sorunundan bahsettiler korkuttular acikcasi. Bi kac yardim harika olur tesekkurleer simdiden
    Mehmet A. (09.Temmuz.2019), Ömer (04.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,530
    Beğenilmiş
    5,775
    Alıntı gullaykeskkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, Bi kac gune dd250e9 modelimi satip model yukseltmek istiyorum. Yine regalden sasmayacagim fakat kime 350 daytona alacagim deidysem sanziman sorunundan bahsettiler korkuttular acikcasi. Bi kac yardim harika olur tesekkurleer simdiden
    Merhaba Gülay aramıza hoş geldin
    Forum kuralı gereği kendini tanışma başlığında tanıtırsan seviniriz
    Soruna gelirsek bizlerde senelerce regal raptor kullandık çok uzun yollar yaptık kendi segmentinde çin makineler arasındaki en iyi makinedir sen kullanmış memnun kalmışsın sanırım Daytona'ya geçmeye karar vermişsin çok güzel makine kasa motor elektirik sistemi olarak sorunsuz fakat şanzuman dediğimiz zaman malesef makinenin en nazik yeri zorlamayı kaldırmaz çabuk aşınma yapar dişli kırar dikkat etmek lazım şanzuman dişlilerinin ortalama ömrü 10 - 15 bin km dir komple yeni şanzuman yaptırmak 2 bin tl yi buluyor şanzuman dışında çok güzel makinedir artık son kararı sen vereceksin regal olmazsa ne olur dersen çin makineler arasında başka alınabilecek makine malesef yok sadece hyosung Gv 250 nin yeni kasaları alınabilir veya bütçe yetiyorsa sorununsuz bakımlı bir japon makineye geçmek lazım kolay gelsin inşallah kısa sürede gönlüne göre bir makine bulursun
    Greywolf (04.Temmuz.2019), mxsrn (01.Temmuz.2019), Raci06 (01.Temmuz.2019), TuruncuBuji (01.Temmuz.2019), Zafer (03.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Konu CELİL tarafından (01.Temmuz.2019 Saat 10:52 ) değiştirilmiştir.

AGHIAD
    TURIZM
     REGAL RAPTOR DAYTONA 350 cc
     ISTANBUL
    Beğenmiş
    83
    Beğenilmiş
    65
    Merhaba Gulay
    E5 te karsilastigim kisi miydin?
    CELİL (04.Temmuz.2019), Raci06 (02.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

gulay
    ogrenci
     regal raptor dd250-e9
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Gülay aramıza hoş geldin
    Forum kuralı gereği kendini tanışma başlığında tanıtırsan seviniriz
    Soruna gelirsek bizlerde senelerce regal raptor kullandık çok uzun yollar yaptık kendi segmentinde çin makineler arasındaki en iyi makinedir sen kullanmış memnun kalmışsın sanırım Daytona'ya geçmeye karar vermişsin çok güzel makine kasa motor elektirik sistemi olarak sorunsuz fakat şanzuman dediğimiz zaman malesef makinenin en nazik yeri zorlamayı kaldırmaz çabuk aşınma yapar dişli kırar dikkat etmek lazım şanzuman dişlilerinin ortalama ömrü 10 - 15 bin km dir komple yeni şanzuman yaptırmak 2 bin tl yi buluyor şanzuman dışında çok güzel makinedir artık son kararı sen vereceksin regal olmazsa ne olur dersen çin makineler arasında başka alınabilecek makine malesef yok sadece hyosung Gv 250 nin yeni kasaları alınabilir veya bütçe yetiyorsa sorununsuz bakımlı bir japon makineye geçmek lazım kolay gelsin inşallah kısa sürede gönlüne göre bir makine bulursun
    Merhabalar 22 yasindayim 2 yildir regal raptor kullanicisiyim. Baslangic motorumdu zaten cok memnun kaldim. Dedigim gibi cc ve mode yukseltmek istiyorum. Motorumu bir hafta once sattim. Ama hyosung gv250 nin ismini cok duydum. Tavsiyelerinizi dikkate alacagim cok tesekkur ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    CELİL (03.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

gulay
    ogrenci
     regal raptor dd250-e9
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı AGHILES Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Gulay
    E5 te karsilastigim kisi miydin?
    Merhabalar Evet durdurmustum sizi makineden memnun musunuz diye

CELİL (04.Temmuz.2019), Raci06 (04.Temmuz.2019), Zafer (03.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

AGHIAD
    TURIZM
     REGAL RAPTOR DAYTONA 350 cc
     ISTANBUL
    Beğenmiş
    83
    Beğenilmiş
    65
    Hosgeldiniz
    Raci06 (04.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,684
    Beğenilmiş
    1,320
    Alıntı gullaykeskkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Evet durdurmustum sizi makineden memnun musunuz diye

Merhaba Gülay Rr Ailesine Hoş geldin Celi başkanımız cevaplamış ama zamanında hepimiz kulandık şanzuman sorunu yaşayan arkadaşımız da oldu uzun seneler sorun yaşamadan kullananlarda oldu 2 daytona 3 spyder kullan biri olarak 5 de birinde bende sorun yaşadım gönlündeki motora kavuşmak dileğiyle tekerine taş degmesin
    AGHILES (04.Temmuz.2019), CELİL (04.Temmuz.2019), Raci06 (04.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Greywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ERDEM ATAN
    Kamu
     KAWASAKİ VN 800
     Ankara
    Beğenmiş
    575
    Beğenilmiş
    689
    Gülay merhaba. Uyeleigin yanlış okumadiysam 2017 Aralık görünüyor. Ortalıktan kaybolmussun . Tekrar hoş geldin. Şanzıman işi ise artık ya nasip ya kismet, tamamen piyango işi bence. Dikkatli ve zorlamadan kullanman belki de alabileceğiniz en iyi önlem. Umarım gönlüne göre olur herşey.
    AGHILES (04.Temmuz.2019), CELİL (04.Temmuz.2019), Raci06 (04.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,826
    Beğenilmiş
    4,192
    Gülay aramıza hoş geldin. Bende rr 250 klasik kullandım 4 yıl. Hiç bir sorun yaşamadım. Lakin daytona ve spider da şanzıman sorunu olabiliyor. Ankara gurubundaki bir arkadaşımız 3 dişliden dolayı komple yeniledi. 1500-2000 civarı bir masraf açıyor. 12000 km şanzıman yenilenmiş oldu. Şanzımanı düzgün km si düşük ve modeli yüksek düzgün bir daytona yumuşak bir kullanımla sorun açmaz diye düşünüyorum. Artık nasip kısmet. İmkanın var ise Japon bir makinaya geçmeni tavsiye ederim. Her şey gönlünce olsun.

AGHILES (04.Temmuz.2019), CELİL (04.Temmuz.2019), newmoon06tr (04.Temmuz.2019), Raci06 (04.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,899
    Beğenilmiş
    2,331
    Gülay hoşgeldin.
    Dün makine mühendisi rutkay kardeşimizle daytona şanzıman dişlilerini elimize aldık fiilen inceledik ve dişililerin kalitesiz ve zayıf oldugu kararını verdik. O motora, o tekere bu dişli olmaz deyip noktayı koyduk. Test edildi ve onaylanmadı yani anlayacağın. Fotodaki dişliyi inceleyen Rutkay kardeşim bir ağır iş makinesi fabrikasında üretim şefi.
    Bir klasik RR çok daha candır, şanzıman sorunu çıkaranı duymadım.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (04.Temmuz.2019), newmoon06tr (04.Temmuz.2019), Ömer (04.Temmuz.2019), Rutkay Ediz (07.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Konu Raci06 tarafından (04.Temmuz.2019 Saat 10:40 ) değiştirilmiştir.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)