Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 94 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Muhammed Mehmet Alacacı
    Öğrenci
     RR Daytona 250(Siyah)
     Istanbul-Fatih
    Beğenmiş
    295
    Beğenilmiş
    102
    Eray abi okurken benim yüzüm güldü eline sağlık, Rabbim kaza bela vermesin, ama hala altında küçük mü kalmış
    endroad (13.Temmuz.2019), Eray Aksoy (13.Temmuz.2019), newmoon06tr (12.Temmuz.2019), Raci06 (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    Allah kaza bela vermesin sanada çok yakıştı kendim almışım kadar sevindim
    endroad (13.Temmuz.2019), Eray Aksoy (13.Temmuz.2019), newmoon06tr (12.Temmuz.2019), Raci06 (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

TuruncuBuji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bayram Cihan CAMGÖZ
    Bilgisayar Müh.
     YAMAHA XVS950a
     Antalya-Finike
    Beğenmiş
    336
    Beğenilmiş
    411
    Motosiklete binmek için bahane üretmekten başka derdin olmaz inş. :D
    Not :Çok yakışmış abime.
    Konu TuruncuBuji tarafından (12.Temmuz.2019 Saat 22:52 ) değiştirilmiştir.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Eraaaay nerelerdesin hala motorun üzerinden inmedinmi
    endroad (13.Temmuz.2019), Eray Aksoy (13.Temmuz.2019), Raci06 (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Rutkay Ediz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rutkay Ediz
    Makine Mühendisi
     RR Daytona 250V -Jessica-
     Ankara
    Beğenmiş
    2,800
    Beğenilmiş
    635
    Abi hayırlı, uğurlu olsun maşallah pek yakışmış. Kazasız, belasız sürüşler dilerim abi.
    endroad (13.Temmuz.2019), Eray Aksoy (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray mutluluğunu buradan hissedebiliyorum. Allah mutluluğunu daim etsin, keyifle nice yollara inşallah.

Maşallah tosun paşaya değmesin İsmi çabuk bul yoksa kalır tosun paşa...

Çok sağolasın Ömer Gerçekten çok mutlu oldum.Yanından ayrılamıyorum.İsim konusu karışık.Kafamda çok isim var ama tam her açıdan uyan bir şey olsun istiyorum.

Alıntı Mehmet A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı uğurlu olsun tekerine taş değmesin yolun düz bazende kıvrımlı rüzgarın bol olsun.
    Allah kaza bela vermesin

Mehmet A.

Sağolasın Mehmet.Allah razı olsun.

Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız keyifle kullan inşallah 🤘🏽

Sağolasın Başkanım

Alıntı Raci06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsim belli ömer hocam, " Hunhar," veya "kara hunhar"., bizzat Eray kendi söyledi..
    Tosunpaşa da fena isim değil aslında.

Yemeğe düşkünlükten gidersek..
    Yolböreği
    Külbastı

tarihsel karakter
    Keykubat

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raci Abi bu motora bu isimler ayıp olur.Asil bir isim bulmak lazım.Senin gibi bir Şair den,Ozan dan güzel öneriler bekliyorum

Alıntı cicada Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi çoook duygulandım valla. sanki kendime almış kadar hissettim duygularını. allah kazasız belasın neşeyle binmeni nasip etsin. lardan korusun...

Deniz çok teşekkür ederim.Samimiyetini ben de hissediyor ve mutlu oluyorum.En güzelleri sizlerin olsun inşallah

Alıntı NanoGuardian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray abi okurken benim yüzüm güldü eline sağlık, Rabbim kaza bela vermesin, ama hala altında küçük mü kalmış

Sağolasın Muhammed.Cümlemize kaza bela vermesin inşallah.Motor altımda çok küçük durmadı.Zaten daha büyüğü de yok bunların Biraz resimden,biraz da kilodan dolayı motor tam oldu.Dragstar falan sırıtırmış doğrusu.

Alıntı FouL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin sanada çok yakıştı kendim almışım kadar sevindim

Murat çok teşekkür ederim.Eksik olmayın.Sevincime ortak olmanız beni çok mutlu etti.Hepinize sonsuz teşekkürler.

Alıntı TuruncuBuji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motosiklete binmek için bahane üretmekten başka derdin olmaz inş. :D
    Not :Çok yakışmış abime.

Cihan'ım Allah razı olsun.Çok sağolasın.Duygularımı anlatacak kelime dahi bulamıyorum En kısa zamanda ağırlığına falan alışıp yollara düşmek istiyorum.

Alıntı Rutkay Ediz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı, uğurlu olsun maşallah pek yakışmış. Kazasız, belasız sürüşler dilerim abi.

Sağolasın Rutkay.En samimi duygularımla sizlere daha güzellerini dilerim.Sağolasın
    FouL (13.Temmuz.2019), NanoGuardian (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eraaaay nerelerdesin hala motorun üzerinden inmedinmi

Celil Başkanım buradayım.Yorgunluktan bittim Bugün fena ama bir o kadar da keyifli bir gündü.Sabah 07:30 da kalkıp Ustanın Tamirhanesine,Motorumun yanına gittim.En ince noktasına kadar pata cila uyguladım.Ter içinde kaldım ve çok yoruldum.Bu sıcaklarda bunu yapmak adamı yoruyor gerçekten.Ardından Motorumun eksiklerini gidermek için araştırmaya girdik.Yapılması gerekenler sırasıyla şöyle;

Ön - Arka Fren Balataları değişecek
    Ön ve Arka lastikler değişecek
    Dörtlü sinyal çalışmıyor
    Arka jant tellerinden iki tanesi kırık
    Üzerindeki korna scooter kornası gibi.Cımcızlak bir ses var ve değişecek

Başkanım lastikler için fiyat araştırdık.Metzeler ME888 Marathon Ultra 2000 Lira.Bunun takımı 600-800 liraya da olanını bulduk ama lastik üretim yılı 2011 - 2012.Cesaret edip alamadım.O lastiğin ömrü bitmiştir yani.Anlas da lastik bulamadık.Pirelli,Bridgestone,Michellen de 1700 - 1800 lira.Bu halde 300 fazla verir ve Metzeler alırım diye düşündüm.Daha uyguna bir önerin veya önerisi olan varsa memnuniyetle duymak,okumak isterim.Deli paraymış lastikler.Yahu arabamın 4 lastiği 1000 lira tuttu.Vay arkadaş bu neymiş ya ???

Jant telleri durmaktan,yatmaktan kötü olmuş.Ben de hepsini değiştirmek istedim.İstanbul da bir yer bire bir aynı ebatlarda bunları üretiyormuş.Görsel olarak da çok fark ettrecek motorumu.Ön ve arka telleri komple değiştirtiyorum.

Ön ve Arka balatalar için ustam sinter balata tavsiye etti.Ön bulduk ama arka yoktu.İnternet üzerinden bulup alacağım.

Korna bir tane takıldı ama ondan da pek memnun değilim.Sesi çok fark ettirdi ama yine de böyle ağır abi havası yok.Tavsiye edeceğiniz bir korna markası ve modeli varsa memnun olurum.

Aynalardan bir tanesi yok.Çalmışlar.Güzel bir takım da ayna alacağım.

Dörtlüleri açınca sadece sol ön sinyal çalışıyor.Ya kablodan yada elektrik aksamından dedi Usta.Halledecek onu.

Şimdilik acil olan,yolda bana sıkıntı çıkarabilecek ve acilen müdahale edip sürüş güvenliğimi sağlayacak bu eksikleri gidereceğiz.Yani motor bir hafta - on gün kadar Tamirhane de olacak.Özellikle lastikler ve frenler içler acısı durumda.Zaten acemi bir sürücüyüm.Bu haliyle riske girip de sürmem.Yeni başlayan sevdamın acı bir şekilde sonuna gelmek istemem.

Başkanım ve tüm arkadaşlarımdan yedek parçaların uygun fiyata temini konusunda,özellikle de lastikler için yardım rica ediyorum.
    CELİL (13.Temmuz.2019), endroad (13.Temmuz.2019), mxsrn (18.Temmuz.2019), Raci06 (13.Temmuz.2019), TuruncuBuji (13.Temmuz.2019), Zafer (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Bir video ve bir kaç resim daha gelsin.Bugün cila yapıp eksiklerini belirledik.Çok yoruldum gerçekten.Ancak motora binip de o sesi duymak adama tüm dertlerini,yorgunluğunu unutturuyor

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg
    CELİL (13.Temmuz.2019), endroad (13.Temmuz.2019), FouL (13.Temmuz.2019), newmoon06tr (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Eray yorucu ama zevkli bir gün olmuş
    Lastikler malesef hepimizin sıkıntısı fiyatlar dediğin gibi çok pahalı bazen uygun ebatı bile bulamıyoruz :(
    Jant telleri konusunda bence orjinalleri takılacak olandan daha kalitelidir hepsi yerine ben olsam sadece değişim gerekenleri değiştiririm
    Korna F1 havalı kornalar var motora röle ile takılabiliyor yüksek güzel ses veriyor
    Kolay gelsin
    endroad (13.Temmuz.2019), newmoon06tr (13.Temmuz.2019), Raci06 (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Konu CELİL tarafından (13.Temmuz.2019 Saat 10:22 ) değiştirilmiştir.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,702
    Beğenilmiş
    1,320
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celil Başkanım buradayım.Yorgunluktan bittim Bugün fena ama bir o kadar da keyifli bir gündü.Sabah 07:30 da kalkıp Ustanın Tamirhanesine,Motorumun yanına gittim.En ince noktasına kadar pata cila uyguladım.Ter içinde kaldım ve çok yoruldum.Bu sıcaklarda bunu yapmak adamı yoruyor gerçekten.Ardından Motorumun eksiklerini gidermek için araştırmaya girdik.Yapılması gerekenler sırasıyla şöyle;

Ön - Arka Fren Balataları değişecek
    Ön ve Arka lastikler değişecek
    Dörtlü sinyal çalışmıyor
    Arka jant tellerinden iki tanesi kırık
    Üzerindeki korna scooter kornası gibi.Cımcızlak bir ses var ve değişecek

Başkanım lastikler için fiyat araştırdık.Metzeler ME888 Marathon Ultra 2000 Lira.Bunun takımı 600-800 liraya da olanını bulduk ama lastik üretim yılı 2011 - 2012.Cesaret edip alamadım.O lastiğin ömrü bitmiştir yani.Anlas da lastik bulamadık.Pirelli,Bridgestone,Michellen de 1700 - 1800 lira.Bu halde 300 fazla verir ve Metzeler alırım diye düşündüm.Daha uyguna bir önerin veya önerisi olan varsa memnuniyetle duymak,okumak isterim.Deli paraymış lastikler.Yahu arabamın 4 lastiği 1000 lira tuttu.Vay arkadaş bu neymiş ya ???

Jant telleri durmaktan,yatmaktan kötü olmuş.Ben de hepsini değiştirmek istedim.İstanbul da bir yer bire bir aynı ebatlarda bunları üretiyormuş.Görsel olarak da çok fark ettrecek motorumu.Ön ve arka telleri komple değiştirtiyorum.

Ön ve Arka balatalar için ustam sinter balata tavsiye etti.Ön bulduk ama arka yoktu.İnternet üzerinden bulup alacağım.

Korna bir tane takıldı ama ondan da pek memnun değilim.Sesi çok fark ettirdi ama yine de böyle ağır abi havası yok.Tavsiye edeceğiniz bir korna markası ve modeli varsa memnun olurum.

Aynalardan bir tanesi yok.Çalmışlar.Güzel bir takım da ayna alacağım.

Dörtlüleri açınca sadece sol ön sinyal çalışıyor.Ya kablodan yada elektrik aksamından dedi Usta.Halledecek onu.

Şimdilik acil olan,yolda bana sıkıntı çıkarabilecek ve acilen müdahale edip sürüş güvenliğimi sağlayacak bu eksikleri gidereceğiz.Yani motor bir hafta - on gün kadar Tamirhane de olacak.Özellikle lastikler ve frenler içler acısı durumda.Zaten acemi bir sürücüyüm.Bu haliyle riske girip de sürmem.Yeni başlayan sevdamın acı bir şekilde sonuna gelmek istemem.

Başkanım ve tüm arkadaşlarımdan yedek parçaların uygun fiyata temini konusunda,özellikle de lastikler için yardım rica ediyorum.
    Eray abi tekrar hayırlı olsun eksikler bir an önce tamamlarsın inş. Dediğin gibi en Önem li olanları lastik ve frenler aman ha dikkat et. Şimdiden kolay gelsin
    newmoon06tr (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Sayfa 2 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)