Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 94 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Hybrid View

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546

Sonunda Hasret Bitti - Suzuki Volusia VL 800

Başlıkta da yazdığım gibi sonunda hasret bitti.Bugün 35 yıllık çocukluk hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu,inanılmaz keyfini ve rahatlığını yaşıyorum.Halen daha olayı tam idrak edemedim.Adeta bir hayal gibi.Sanki her an rüyadan uyanacağım gibi.Motoru almamış gibi hissediyorum.Bugün iyi bir uyuyup kafayı rahatlatmam gerek.Çok uzun süre bekledim.Çok uğraştım,strese girdim,moralimin bozulup ümitsizliğe düştüğüm anlar oldu ama sonunda her şey bitti.Pes etmeden işin üstüne gidip inat etmem sonucu bu akşam hasretime son noktayı koyup yeni bir döneme başlıyorum.

Arkadaşlar,Allah hepinize kat be kat daha iyisine binmeyi nasip etsin inşallah.Ben yola "Regal Raptor Spyder 350cc" olarak çıktım ve işlerimin de mali açıdan iyi gitmesi,biraz da gözümü karartmam sonucu "Suzuki Volusia VL 800" ile işe son noktayı koydum.Artık bu kadar laf yeter.Video ve resimler konuşsun

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

Bu arada aklına geldiğimden dolayı bana anahtarlıktan alan ve yollayan Ömer Hocama çok teşekkür ederim.Değer verilmek,önemsenmek çok güzel bir şey gerçekten.Aynı incliği ben gösteremedim.Tekrardan çok teşekkür ederim Ömer

20.jpg
    Akcollu (25.Temmuz.2019), CELİL (12.Temmuz.2019), cicada (12.Temmuz.2019), endroad (12.Temmuz.2019), Mehmet A. (12.Temmuz.2019), mxsrn (13.Temmuz.2019), NanoGuardian (12.Temmuz.2019), newmoon06tr (12.Temmuz.2019), Ömer (12.Temmuz.2019), Raci06 (12.Temmuz.2019), TuruncuBuji (12.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

endroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cemil Taşdemir
    Grafiker
     Rx3i EVO (Melek)
     Antalya
    Beğenmiş
    3,896
    Beğenilmiş
    568
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlıkta da yazdığım gibi sonunda hasret bitti.Bugün 35 yıllık çocukluk hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu,inanılmaz keyfini ve rahatlığını yaşıyorum.Halen daha olayı tam idrak edemedim.Adeta bir hayal gibi.Sanki her an rüyadan uyanacağım gibi.Motoru almamış gibi hissediyorum.Bugün iyi bir uyuyup kafayı rahatlatmam gerek.Çok uzun süre bekledim.Çok uğraştım,strese girdim,moralimin bozulup ümitsizliğe düştüğüm anlar oldu ama sonunda her şey bitti.Pes etmeden işin üstüne gidip inat etmem sonucu bu akşam hasretime son noktayı koyup yeni bir döneme başlıyorum.

Arkadaşlar,Allah hepinize kat be kat daha iyisine binmeyi nasip etsin inşallah.Ben yola "Regal Raptor Spyder 350cc" olarak çıktım ve işlerimin de mali açıdan iyi gitmesi,biraz da gözümü karartmam sonucu "Suzuki Volusia VL 800" ile işe son noktayı koydum.Artık bu kadar laf yeter.Video ve resimler konuşsun

6.jpg

Bu arada aklına geldiğimden dolayı bana anahtarlıktan alan ve yollayan Ömer Hocama çok teşekkür ederim.Değer verilmek,önemsenmek çok güzel bir şey gerçekten.Aynı incliği ben gösteremedim.Tekrardan çok teşekkür ederim Ömer

20.jpg
    Allah kazasız belasız güzel günlerde keyif ile sürmeyi nasip etsin. Azm ettin, sabr ettin sonunda oldu. İnşallah bundan sonrası daha da güzel olucak. Hayırlı, uğurlu olsun Eray hocam.

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    mxsrn (13.Temmuz.2019), newmoon06tr (12.Temmuz.2019), Raci06 (12.Temmuz.2019), Rutkay Ediz (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Konu endroad tarafından (12.Temmuz.2019 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.
    hayal edebiliyorsan yapabilirsin demektir...

newmoon06tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali YENİAY
    R CMSGT.
     Suzuki Intruder M-800 (Thunderbolt)
     Ankara
    Beğenmiş
    17,565
    Beğenilmiş
    2,896
    Eray gözün aydın, tekrar hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin, güle güle, güzel günlerde kullan.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    endroad (12.Temmuz.2019), Raci06 (12.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    OF COURSE, AIR FORCE

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,934
    Beğenilmiş
    4,227
    Eray hocam o kadar mutlusun ki ne yazayım bilemedim. Ama videoda o motorun selesine dokunup üzerine biniyorsun ya işte tam orada farkında olmadan bismillah dedim kendi kendime sanki ben biniyorum.
    Güle güle kullan Rabbim kaza bela vermesin keyifle uzun yollarda ve yıllarda gönlünce ve hep beraber sürersin inşallah. Tekerine taş değmesin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    CELİL (12.Temmuz.2019), endroad (12.Temmuz.2019), mxsrn (13.Temmuz.2019), newmoon06tr (12.Temmuz.2019), Raci06 (12.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,664
    Beğenilmiş
    5,818
    Eraaaay nerelerdesin hala motorun üzerinden inmedinmi
    endroad (13.Temmuz.2019), Eray Aksoy (13.Temmuz.2019), Raci06 (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eraaaay nerelerdesin hala motorun üzerinden inmedinmi

Celil Başkanım buradayım.Yorgunluktan bittim Bugün fena ama bir o kadar da keyifli bir gündü.Sabah 07:30 da kalkıp Ustanın Tamirhanesine,Motorumun yanına gittim.En ince noktasına kadar pata cila uyguladım.Ter içinde kaldım ve çok yoruldum.Bu sıcaklarda bunu yapmak adamı yoruyor gerçekten.Ardından Motorumun eksiklerini gidermek için araştırmaya girdik.Yapılması gerekenler sırasıyla şöyle;

Ön - Arka Fren Balataları değişecek
    Ön ve Arka lastikler değişecek
    Dörtlü sinyal çalışmıyor
    Arka jant tellerinden iki tanesi kırık
    Üzerindeki korna scooter kornası gibi.Cımcızlak bir ses var ve değişecek

Başkanım lastikler için fiyat araştırdık.Metzeler ME888 Marathon Ultra 2000 Lira.Bunun takımı 600-800 liraya da olanını bulduk ama lastik üretim yılı 2011 - 2012.Cesaret edip alamadım.O lastiğin ömrü bitmiştir yani.Anlas da lastik bulamadık.Pirelli,Bridgestone,Michellen de 1700 - 1800 lira.Bu halde 300 fazla verir ve Metzeler alırım diye düşündüm.Daha uyguna bir önerin veya önerisi olan varsa memnuniyetle duymak,okumak isterim.Deli paraymış lastikler.Yahu arabamın 4 lastiği 1000 lira tuttu.Vay arkadaş bu neymiş ya ???

Jant telleri durmaktan,yatmaktan kötü olmuş.Ben de hepsini değiştirmek istedim.İstanbul da bir yer bire bir aynı ebatlarda bunları üretiyormuş.Görsel olarak da çok fark ettrecek motorumu.Ön ve arka telleri komple değiştirtiyorum.

Ön ve Arka balatalar için ustam sinter balata tavsiye etti.Ön bulduk ama arka yoktu.İnternet üzerinden bulup alacağım.

Korna bir tane takıldı ama ondan da pek memnun değilim.Sesi çok fark ettirdi ama yine de böyle ağır abi havası yok.Tavsiye edeceğiniz bir korna markası ve modeli varsa memnun olurum.

Aynalardan bir tanesi yok.Çalmışlar.Güzel bir takım da ayna alacağım.

Dörtlüleri açınca sadece sol ön sinyal çalışıyor.Ya kablodan yada elektrik aksamından dedi Usta.Halledecek onu.

Şimdilik acil olan,yolda bana sıkıntı çıkarabilecek ve acilen müdahale edip sürüş güvenliğimi sağlayacak bu eksikleri gidereceğiz.Yani motor bir hafta - on gün kadar Tamirhane de olacak.Özellikle lastikler ve frenler içler acısı durumda.Zaten acemi bir sürücüyüm.Bu haliyle riske girip de sürmem.Yeni başlayan sevdamın acı bir şekilde sonuna gelmek istemem.

Başkanım ve tüm arkadaşlarımdan yedek parçaların uygun fiyata temini konusunda,özellikle de lastikler için yardım rica ediyorum.
    CELİL (13.Temmuz.2019), endroad (13.Temmuz.2019), mxsrn (18.Temmuz.2019), Raci06 (13.Temmuz.2019), TuruncuBuji (13.Temmuz.2019), Zafer (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,705
    Beğenilmiş
    1,320
    Celil Başkanım buradayım.Yorgunluktan bittim Bugün fena ama bir o kadar da keyifli bir gündü.Sabah 07:30 da kalkıp Ustanın Tamirhanesine,Motorumun yanına gittim.En ince noktasına kadar pata cila uyguladım.Ter içinde kaldım ve çok yoruldum.Bu sıcaklarda bunu yapmak adamı yoruyor gerçekten.Ardından Motorumun eksiklerini gidermek için araştırmaya girdik.Yapılması gerekenler sırasıyla şöyle;

Ön - Arka Fren Balataları değişecek
    Ön ve Arka lastikler değişecek
    Dörtlü sinyal çalışmıyor
    Arka jant tellerinden iki tanesi kırık
    Üzerindeki korna scooter kornası gibi.Cımcızlak bir ses var ve değişecek

Başkanım lastikler için fiyat araştırdık.Metzeler ME888 Marathon Ultra 2000 Lira.Bunun takımı 600-800 liraya da olanını bulduk ama lastik üretim yılı 2011 - 2012.Cesaret edip alamadım.O lastiğin ömrü bitmiştir yani.Anlas da lastik bulamadık.Pirelli,Bridgestone,Michellen de 1700 - 1800 lira.Bu halde 300 fazla verir ve Metzeler alırım diye düşündüm.Daha uyguna bir önerin veya önerisi olan varsa memnuniyetle duymak,okumak isterim.Deli paraymış lastikler.Yahu arabamın 4 lastiği 1000 lira tuttu.Vay arkadaş bu neymiş ya ???

Jant telleri durmaktan,yatmaktan kötü olmuş.Ben de hepsini değiştirmek istedim.İstanbul da bir yer bire bir aynı ebatlarda bunları üretiyormuş.Görsel olarak da çok fark ettrecek motorumu.Ön ve arka telleri komple değiştirtiyorum.

Ön ve Arka balatalar için ustam sinter balata tavsiye etti.Ön bulduk ama arka yoktu.İnternet üzerinden bulup alacağım.

Korna bir tane takıldı ama ondan da pek memnun değilim.Sesi çok fark ettirdi ama yine de böyle ağır abi havası yok.Tavsiye edeceğiniz bir korna markası ve modeli varsa memnun olurum.

Aynalardan bir tanesi yok.Çalmışlar.Güzel bir takım da ayna alacağım.

Dörtlüleri açınca sadece sol ön sinyal çalışıyor.Ya kablodan yada elektrik aksamından dedi Usta.Halledecek onu.

Şimdilik acil olan,yolda bana sıkıntı çıkarabilecek ve acilen müdahale edip sürüş güvenliğimi sağlayacak bu eksikleri gidereceğiz.Yani motor bir hafta - on gün kadar Tamirhane de olacak.Özellikle lastikler ve frenler içler acısı durumda.Zaten acemi bir sürücüyüm.Bu haliyle riske girip de sürmem.Yeni başlayan sevdamın acı bir şekilde sonuna gelmek istemem.

Başkanım ve tüm arkadaşlarımdan yedek parçaların uygun fiyata temini konusunda,özellikle de lastikler için yardım rica ediyorum.
    Eray abi tekrar hayırlı olsun eksikler bir an önce tamamlarsın inş. Dediğin gibi en Önem li olanları lastik ve frenler aman ha dikkat et. Şimdiden kolay gelsin
    newmoon06tr (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray yorucu ama zevkli bir gün olmuş
    Lastikler malesef hepimizin sıkıntısı fiyatlar dediğin gibi çok pahalı bazen uygun ebatı bile bulamıyoruz :(
    Jant telleri konusunda bence orjinalleri takılacak olandan daha kalitelidir hepsi yerine ben olsam sadece değişim gerekenleri değiştiririm
    Korna F1 havalı kornalar var motora röle ile takılabiliyor yüksek güzel ses veriyor
    Kolay gelsin

Aynen Başkanım.Çok yoruldum ama her bir anından zevk aldım.Jant telleri konusu zaten malumun.Bugün yolladığım resimlerden durumu gördün.Mecburen hepsi değişecek.Gelen malzemenin kalitesine göre değişiklik yapabilirim.Yerli üretim desiler.O yüzden takımı 70 lira.Bu paraya gelen tel bisiklet teli gibidir diye tahmin ediyorum.Bunu yapan,en azından daha kaliteli malzeme ile üreten birini biliyor musun ?

Alıntı Zafer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray abi tekrar hayırlı olsun eksikler bir an önce tamamlarsın inş. Dediğin gibi en Önem li olanları lastik ve frenler aman ha dikkat et. Şimdiden kolay gelsin

Sağolasın Zafer.Aynen öyle.Yürüyen aksam çok önemli.Lastik ve balata siparişlerini pazartesi veriyoruz.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (13.Temmuz.2019), newmoon06tr (13.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Konu Eray Aksoy tarafından (13.Temmuz.2019 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

Sedat özduran
    memur
     dd250e-9
     adana
    Beğenmiş
    22
    Beğenilmiş
    4

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg
    Allah kaza bela vermesin abi. Hayırlı uğurlu olsun

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    endroad (12.Temmuz.2019), newmoon06tr (12.Temmuz.2019), Raci06 (12.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Eray mutluluğunu buradan hissedebiliyorum. Allah mutluluğunu daim etsin, keyifle nice yollara inşallah.

Maşallah tosun paşaya değmesin İsmi çabuk bul yoksa kalır tosun paşa...
    endroad (12.Temmuz.2019), Eray Aksoy (12.Temmuz.2019), newmoon06tr (12.Temmuz.2019), Raci06 (12.Temmuz.2019) Bunu beğendi.
    Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin!

Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)