Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Hüseyin Tavaslıoğlu
    öğrenci
     yok
     Aydın
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    4

Lightbulb Merhabalar yardıma ihtiyacım var

Merhabalar herkese
    Aranıza yeni katıldım. Bir kaç sorum var emn olamadığım teredütte kaldığım. Yardımcı olursanız sevinirim. Öncelikle 2013 model 20 binde bir dd150 almayı planlıyorum. Ama muaallakta kaldım. Dd150 lern bildiğim kadarıyla kronik problemi yok denecek kadar az. Dd150 modelinde Yedek parça sıkıntısı var mı? Nerden temin edebilirim? Kronik bilmediğim problemleri var mı ? Scooterdan geçiş yapılan ilk motorum olacak inşallah. Motor hakkında biraz da bilgi verirseniz sevinirim. Öğrenci olduğum için paramın boşa gitmesini istemiyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler
    CELİL (15.Mayıs.2021), korucuoglusemih (15.Mayıs.2021), Mehmet A. (15.Mayıs.2021), mehmetonay34 (15.Mayıs.2021), Zafer (15.Mayıs.2021) Bunu beğendi.

Mehmet Onay
    Pazarlama
     dd150e-2
     İstanbul-Çekmeköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    32
    Beğenilmiş
    4
    Merhaba,
    Öncelikle hoşgeldin.
    Elbette ki benden kat be kat daha tecrübeli abilerimiz var forumda ancak,
    Sorunu, dd150e-2 sahibi ve aktif kullanıcısı olarak yanıtlamak istedim.
    Yaklaşık 7 aydır dd150e-2 makinem ile aşırı derecede mutluyuz
    Kişisel olarak anlatmam gerekirse 2013 model 22.*** km de aldım yavruyu, ne de olsa daytona yavrusuşu an 29.*** km de. kronik bir sorunla karşılaşmadım, gerekli olan ve keyfi bakımlar dışında bir sorun çıkarmadı ve parça konusunda sıkıntı yaşamadım çok şükür. Eğer hız tutkunu değilsen aşırı derecede keyifli, yola oturan, yakıt konusunda güzel, parça konusunda makul ve Allah dan saklasın ama dikkat çeken bir makina(cbr 600f ve cbr 600rr kullanan biri olarak söylüyorum onlar bile bu makine kadar geçtiğim yoldaki insanların bakışlarını çekmedi, abartıyor diyebilirsin ama ciddiyim) dikkat çekmesi şu yönde, bu makine de saygı görüyorsunama şöyle bir durum da var ki, kısa bir süre sonra 250 CC isteyeceksin. O da şundan dolayı;
    150 cc böyle güzelse 250 cc nasıldır acaba diye bir soru işareti çıkmıyor değil akılda.Ama sabır kullanıma bağlı olarak evveli yani geçmişi çok önemli.Dikkatli olmak lazım bu konuda.40 defa düşün, 1 kere yap. Nacizane tavsiyem aceleye getirme, nasipse alacağın makineyi iyice bakmadan baktırmadan karar verme.
    Sonuç olarak ;
    *Yaşamayı seviyorum diyorsan,
    *Yol alırken yüksek hızla işim olmaz rahat oturup ayrıca geçtiğim yerleri, manzaraları izleye izleye, keyif ala ala sürerim diyorsan,
    *Sol şerit takıntın yoksa,
    Gayet mükemmel bir makine.

En büyük dezavantajına gelirsek eğer,
    Eve dönerken her seferinde yolu uzatacaksın...Umarım faydam olmuştur.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (15.Mayıs.2021), erkopaşa (15.Mayıs.2021), hustavaslioglu (15.Mayıs.2021), korucuoglusemih (15.Mayıs.2021), Mehmet A. (15.Mayıs.2021), newmoon06tr (15.Mayıs.2021), rr250e9kırmızı (15.Mayıs.2021), ulaire (15.Mayıs.2021), Zafer (15.Mayıs.2021) Bunu beğendi.

Hüseyin Tavaslıoğlu
    öğrenci
     yok
     Aydın
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı mehmetonay34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Öncelikle hoşgeldin.
    Elbette ki benden kat be kat daha tecrübeli abilerimiz var forumda ancak,
    Sorunu, dd150e-2 sahibi ve aktif kullanıcısı olarak yanıtlamak istedim.
    Yaklaşık 7 aydır dd150e-2 makinem ile aşırı derecede mutluyuz
    Kişisel olarak anlatmam gerekirse 2013 model 22.*** km de aldım yavruyu, ne de olsa daytona yavrusuşu an 29.*** km de. kronik bir sorunla karşılaşmadım, gerekli olan ve keyfi bakımlar dışında bir sorun çıkarmadı ve parça konusunda sıkıntı yaşamadım çok şükür. Eğer hız tutkunu değilsen aşırı derecede keyifli, yola oturan, yakıt konusunda güzel, parça konusunda makul ve Allah dan saklasın ama dikkat çeken bir makina(cbr 600f ve cbr 600rr kullanan biri olarak söylüyorum onlar bile bu makine kadar geçtiğim yoldaki insanların bakışlarını çekmedi, abartıyor diyebilirsin ama ciddiyim) dikkat çekmesi şu yönde, bu makine de saygı görüyorsunama şöyle bir durum da var ki, kısa bir süre sonra 250 CC isteyeceksin. O da şundan dolayı;
    150 cc böyle güzelse 250 cc nasıldır acaba diye bir soru işareti çıkmıyor değil akılda.Ama sabır kullanıma bağlı olarak evveli yani geçmişi çok önemli.Dikkatli olmak lazım bu konuda.40 defa düşün, 1 kere yap. Nacizane tavsiyem aceleye getirme, nasipse alacağın makineyi iyice bakmadan baktırmadan karar verme.
    Sonuç olarak ;
    *Yaşamayı seviyorum diyorsan,
    *Yol alırken yüksek hızla işim olmaz rahat oturup ayrıca geçtiğim yerleri, manzaraları izleye izleye, keyif ala ala sürerim diyorsan,
    *Sol şerit takıntın yoksa,
    Gayet mükemmel bir makine.

En büyük dezavantajına gelirsek eğer,
    Eve dönerken her seferinde yolu uzatacaksın...Umarım faydam olmuştur.

Mehmet bey çok teşekkür ederim çok güzel crsvplamışsınız. Uzun uzadıya anlatmanız çok hoşuma gitti. Herhang bir parça lazım olursa nerden temin edyotsunuz? Her parçası bulunuyor mu? Ve motoru alırken nelere dikkat etmeliyim? Şimdiden tekrar teşekkürler ))
    CELİL (15.Mayıs.2021), korucuoglusemih (15.Mayıs.2021), Mehmet A. (15.Mayıs.2021), mehmetonay34 (15.Mayıs.2021), Zafer (15.Mayıs.2021) Bunu beğendi.

ulaire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gökhan
    Mühendis
     Spyder 350 - Börteçine
     İstanbul - Mecidiyeköy
    Beğenmiş
    3,583
    Beğenilmiş
    904
    Öncelikle aramıza hoşgeldin. Aydın yeni sanayi sitesinde continental lastik bayinin yanında (üşenmedim google mapsten aradım buldum dükkanı :D ) bir chopper ustası var şimdi ismini unuttum ama benim motorla marmaristen gelirken yaptığım mini kazada çok yardımcı olmuştu. Parça kısmını internetten temin edilebiliyor, genelde tıklamalar demirtaş motora çıkıyor. Şimdiden keyifli sürüşler.

Düzenleme: Tanışma kısmına konuyu açmışsın ama biraz kendinden de bahsedersen tam olur tekrardan hoşgeldin.
    CELİL (15.Mayıs.2021), erkopaşa (15.Mayıs.2021), hustavaslioglu (15.Mayıs.2021), korucuoglusemih (15.Mayıs.2021), Mehmet A. (15.Mayıs.2021), mehmetonay34 (15.Mayıs.2021), Zafer (15.Mayıs.2021) Bunu beğendi.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,840
    Beğenilmiş
    4,194
    Hüseyin hoş geldin, Ankara’dan selamlar saygılar

Üçüne beşine bakma mutlaka temiz kullanılmış zorlanmamış düşük km ve yüksek model almaya çalış

150cc ler düşük hızlarda keyifli, yüksek hızlarda sorunludur. Yüksek hızlarda titreşim çok artar buna bağlı olarak motordaki vidalar gevşer ve düşer, toplu sürüşlerde defalarca başımıza geldi. Ancak yolda bırakacak bir durum değildir bu. Yanında vida ve gerekli araç gereçleri taşımaya kullanmaya alışıyorsun.

Bir süre sonra 150cc yetmeyecek 250 isteyeceksin yüksek ihtimalle. Hepimiz bu hissi yaşadık. Ben mct sonrasında rr250 klasik sonrada Suzuki vl 800 Volusia aldım. Önceki motorlarımı keyifle kullandım ve aynen devam ediyorum lakin xv950r alsam mı diyede bazen şeytan gıdıklıyor, bu işin sonu yok. Ama ilk motor için 150 cc yeterli olur, öncesinde yeteri kadar tecrüben var ise 250 almanı tavsiye ediyorum. 250 lerde en önemli konu şanzıman, buna dikkat etmek gerekiyor.
    Şimdiden hayırlı olsun, forumda aktif olman dileğiyle...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    CELİL (15.Mayıs.2021), hustavaslioglu (15.Mayıs.2021), korucuoglusemih (15.Mayıs.2021), Mehmet A. (17.Mayıs.2021), mehmetonay34 (15.Mayıs.2021), newmoon06tr (15.Mayıs.2021), rr250e9kırmızı (15.Mayıs.2021), Zafer (15.Mayıs.2021) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Dunya C.
    Akademisyen
     DD250 E-10 Spyder
     Ankara
    Beğenmiş
    455
    Beğenilmiş
    189
    Huseyin hosgeldin,

Yakin sayilacak bir zamanda aldigim sirada yaptigim hatayi yapma; mutlaka cok iyi bir ustaya gosterdikten sonra al motosikletini. Her noktasini incele ve incelet, bilen bir arkadasin varsa o da birkac dakika sursun.

Sent from my Galaxy J6+ using Tapatalk
    CELİL (15.Mayıs.2021), erkopaşa (15.Mayıs.2021), hustavaslioglu (15.Mayıs.2021), korucuoglusemih (15.Mayıs.2021), Mehmet A. (17.Mayıs.2021), newmoon06tr (15.Mayıs.2021), Zafer (15.Mayıs.2021) Bunu beğendi.

Mehmet Onay
    Pazarlama
     dd150e-2
     İstanbul-Çekmeköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    32
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı hustavaslioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet bey çok teşekkür ederim çok güzel crsvplamışsınız. Uzun uzadıya anlatmanız çok hoşuma gitti. Herhang bir parça lazım olursa nerden temin edyotsunuz? Her parçası bulunuyor mu? Ve motoru alırken nelere dikkat etmeliyim? Şimdiden tekrar teşekkürler ))
    Estağfurullah, fikir verebildiysem ne mutlu bana. Ayrıca,
    Zincir dişli setine
    Arka teker bilyalarına
    Elektrik aksamına
    Özellikle baktırmanı tavsiye ederim.

CELİL (15.Mayıs.2021), erkopaşa (15.Mayıs.2021), korucuoglusemih (15.Mayıs.2021), Mehmet A. (17.Mayıs.2021), newmoon06tr (15.Mayıs.2021), Zafer (15.Mayıs.2021) Bunu beğendi.

Hüseyin Tavaslıoğlu
    öğrenci
     yok
     Aydın
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı ulaire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aramıza hoşgeldin. Aydın yeni sanayi sitesinde continental lastik bayinin yanında (üşenmedim google mapsten aradım buldum dükkanı :D ) bir chopper ustası var şimdi ismini unuttum ama benim motorla marmaristen gelirken yaptığım mini kazada çok yardımcı olmuştu. Parça kısmını internetten temin edilebiliyor, genelde tıklamalar demirtaş motora çıkıyor. Şimdiden keyifli sürüşler.

Düzenleme: Tanışma kısmına konuyu açmışsın ama biraz kendinden de bahsedersen tam olur tekrardan hoşgeldin.
    İlginiz için teşekkürler. Aydınlıyım. Süleyman Demirel üniversitesi enerji sistemleri mühendisliği bölümünden mezun oldum. Şimdi ise Aydın Adnan Menderes üniversitesi makine mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. 24 yaşındayım. Şu anda kullandığım motorsiklet 80cc lik motolüx rossi rs. İnşallah bende motorumu değiştirip aranıza tam katılış sağlıyacam.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (15.Mayıs.2021), erkopaşa (15.Mayıs.2021), korucuoglusemih (15.Mayıs.2021), Mehmet A. (17.Mayıs.2021), newmoon06tr (15.Mayıs.2021), Zafer (15.Mayıs.2021) Bunu beğendi.

Hüseyin Tavaslıoğlu
    öğrenci
     yok
     Aydın
    Beğenmiş
    7
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı mehmetonay34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah, fikir verebildiysem ne mutlu bana. Ayrıca,
    Zincir dişli setine
    Arka teker bilyalarına
    Elektrik aksamına
    Özellikle baktırmanı tavsiye ederim.

Alacağım motorun ilan açıklaması bu. Fotoğraflarda da ilgilenilmiş bakılmış bir motor olarak gözküyor zaten. Tereddüt ettiğim noktalardan bi taneside takasa gireceğim motor 80cc lik. Doğru mu yapıyorum diye sizlere sormak istedim. Sizinde ilginiz çok güzel ve memnun edici. Teşekkür ederim. Bu arada motor fiyatı 13.950 yazmış. Benim motor artı 4000 istedi ama ben 3000 teklif ettim. Gel bak araç başında yapalım pazarlığı dedi. Sizce mantıklı bir takas olur mu?

Motorum çok temiz ve bakımlıdır. Zinciri yeni değişti elektrik tesisatı toparlandı. Kablolar cok dağınık olduğu için. Led far vardır. Benden önceki sahibi şeritlerin üzerine altın rengi sticker yapıştırmıştı. Kötü durmuyordu ama ben onları söküp yerine boya yaptırmayı tercih ettim. Önceki fotoğrafıda ekledim. Motor düşük Cc olmasına rağmen seri bir motor. Çok çok az yakıyor. Ben motoru hergun işe git gel için kullanıyorum çok uzak mesafe değil ama en son 1 ay önce depoyu doldurmuştum. Sesi inanılmaz güzel. Yanından geçtiğim herkes mütemadiyen kafasını çevirip bakıyor. Bunu samimi olarak söylüyorum. Beraber turlayip deneyedebiliriz. Araçla Tek mola ile Kuşadasindan Muğla Dalyan'a gitmisligim vardir. yolda ne bir şişme ne bogulma ne de yorulma olmadı. Keza geri dönüştede ayni şekilde. Satma amacım Scooter almak. Çalıştığım için daha pratik olacaktir diye düşünüyorum. Scooter ile takasa açığım. Pazarlık çok azdır. Aracı gördüğünüzde karar verirsiniz.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (15.Mayıs.2021), korucuoglusemih (15.Mayıs.2021), Mehmet A. (17.Mayıs.2021), Zafer (15.Mayıs.2021) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,540
    Beğenilmiş
    5,782
    Merhaba Arkadaşlar aramıza hoş geldiniz 👍🖐
    hustavaslioglu (15.Mayıs.2021), korucuoglusemih (15.Mayıs.2021), Mehmet A. (17.Mayıs.2021), mehmetonay34 (15.Mayıs.2021), Zafer (15.Mayıs.2021) Bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)