Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,703
    Beğenilmiş
    3,402

Kontra Fren Yapmak Önemli

Bir gün Ankara dan yola çıktık benim biraderle kerataya atlayıp. Ama hava yaz günü olmasına rağmen bir soğuk bir soğuk anlatamam. Allahtan montu giymemezlik yapmamışım.
    Neyse biraz sonra Erkan abi bize dahil oldu. İnterkomları bağladık güle eğlene, şarkılarla türkülerle yola devam.
    Manzaralar harika yollar harika bir de yollar boş ohhh mis. Bayağı bir yol aldık yollar artık çamlıklı, hava nemli sıcak.
    Yolun bir yerinden sonra artık virajlar başladı Allahım ne keyifli yollar, tabi bu keyfe aksiyon katan da yolun çift yön olması.
    Kıvrıla kıvrıla gidiyoruz, ha bire güzel mekan görüp şurda dursaydık modlarıyla hiç bir yerde durmadan yola devam ettik.

Neyse gel gelelim bu çift yön yolda önümüze bir tır düştü. Arkasındayız adam farkımızda ve sürekli arkada araçlarda biriklemeye devam ediyor çünkü sollayamıyoruz. Bende navigasyon açık ben sürekli yolu takip ediyorum ve öndeyim. Yol çok virajlı ve dar tırın sağa çekip yol verebileceği bir açıklık bile yok.
    Navigasyondan takip ederken bir de sürekli sola kafayı eğip bakarken erkan abiye seslendim "abi çıkıyorum bas". O virajlarda düz bir 200-300m buldum daldık sola, arkamızdan da beyaz bir araba vardı o da çıktı. Tam tırı solladık tabi hızladık sert bir nerdeyse U viraj ben bir kontra erkan abi bir kontra derken karşıdan gelen araçların çok yakınında hızımızı kesip dönebildik. Burda dedim ki kontra yapmayı öğrenmişim. Öyle böyle bir tehlike atlatmadık. Bu arada biz yavaşladık yavaşlamaya ama ben de erkan abi de aynı korkuyu yaşadık arkamızdan çıkan beyaz araç. O da iyi fren yaptı eğer öyle olmasaydı bu yazı olmayacaktı bu gün.
    Neyse ki başımıza bir şey gelmeden o kısmı atlattık
    Demem o ki motosiklet kullanan herkesin çok iyi fren yapmayı öğrenmesi lazım. Manevra kabiliyeti iyi olması lazım. Eğer bunlar olmazsa her an korkuyla motosiklet kullanılmaz. Motosiklete keyif almak için binilir korkmak için değil Vesselam...
    Sürç-i lisan ettikse affola

(çok uzun zamandır hikayevari yazı yazmamışım :D alın okuyun. Zaman, yolculuk ve mekan bilgilerini es geçtim bilen biliyor :D )
    bulentbc (06.Eylül.2021), CELİL (06.Eylül.2021), erkopaşa (07.Eylül.2021), KaanGny (10.Eylül.2021), newmoon06tr (06.Eylül.2021), Raci06 (06.Eylül.2021) Bunu beğendi.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,766
    Beğenilmiş
    5,860
    Mehmet kalemine sağlık faydalı güzel bir yazı 👍
    bulentbc (06.Eylül.2021), KaanGny (10.Eylül.2021), Mehmet A. (07.Eylül.2021), newmoon06tr (06.Eylül.2021), Raci06 (06.Eylül.2021) Bunu beğendi.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Kalemine sağlık kardeşim. Ne zaman yaşandı bu ? Çok geçmiş olsun.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bulentbc (06.Eylül.2021), CELİL (06.Eylül.2021), KaanGny (10.Eylül.2021), Mehmet A. (07.Eylül.2021), newmoon06tr (06.Eylül.2021), Raci06 (06.Eylül.2021) Bunu beğendi.
    Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene ; Çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

ulaire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gökhan
    Mühendis
     Spyder 350 - Börteçine
     İstanbul - Mecidiyeköy
    Beğenmiş
    3,635
    Beğenilmiş
    917
    Geçmiş olsun neyse ki kötü bitmemiş

M2101K7AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bulentbc (06.Eylül.2021), CELİL (06.Eylül.2021), KaanGny (10.Eylül.2021), Mehmet A. (07.Eylül.2021), newmoon06tr (06.Eylül.2021), Raci06 (06.Eylül.2021) Bunu beğendi.
    "Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törümiş" demiş atam Bilge Kağan

bulentbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bülent BÜYÜKÇINGIL
    Turizm
     XV950 Yamaha Bolt (BAD Boy)
     Antalya/Alanya
    Beğenmiş
    7,065
    Beğenilmiş
    929
    Geçmiş olsun Mehmet.
    CELİL (06.Eylül.2021), KaanGny (10.Eylül.2021), Mehmet A. (07.Eylül.2021), newmoon06tr (06.Eylül.2021), Raci06 (06.Eylül.2021) Bunu beğendi.
    “Rüyaların yapıldığı maddeden yapılmayız biz ve uykuyla çevrilidir küçücük hayatlarımız.”

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    12,040
    Beğenilmiş
    2,351
    Geçmiş olsun Mehmet

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bulentbc (07.Eylül.2021), CELİL (06.Eylül.2021), KaanGny (10.Eylül.2021), Mehmet A. (07.Eylül.2021), newmoon06tr (07.Eylül.2021) Bunu beğendi.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    10,004
    Beğenilmiş
    4,256
    Alıntı Mehmet A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir gün Ankara dan yola çıktık benim biraderle kerataya atlayıp. Ama hava yaz günü olmasına rağmen bir soğuk bir soğuk anlatamam. Allahtan montu giymemezlik yapmamışım.
    Neyse biraz sonra Erkan abi bize dahil oldu. İnterkomları bağladık güle eğlene, şarkılarla türkülerle yola devam.
    Manzaralar harika yollar harika bir de yollar boş ohhh mis. Bayağı bir yol aldık yollar artık çamlıklı, hava nemli sıcak.
    Yolun bir yerinden sonra artık virajlar başladı Allahım ne keyifli yollar, tabi bu keyfe aksiyon katan da yolun çift yön olması.
    Kıvrıla kıvrıla gidiyoruz, ha bire güzel mekan görüp şurda dursaydık modlarıyla hiç bir yerde durmadan yola devam ettik.

Neyse gel gelelim bu çift yön yolda önümüze bir tır düştü. Arkasındayız adam farkımızda ve sürekli arkada araçlarda biriklemeye devam ediyor çünkü sollayamıyoruz. Bende navigasyon açık ben sürekli yolu takip ediyorum ve öndeyim. Yol çok virajlı ve dar tırın sağa çekip yol verebileceği bir açıklık bile yok.
    Navigasyondan takip ederken bir de sürekli sola kafayı eğip bakarken erkan abiye seslendim "abi çıkıyorum bas". O virajlarda düz bir 200-300m buldum daldık sola, arkamızdan da beyaz bir araba vardı o da çıktı. Tam tırı solladık tabi hızladık sert bir nerdeyse U viraj ben bir kontra erkan abi bir kontra derken karşıdan gelen araçların çok yakınında hızımızı kesip dönebildik. Burda dedim ki kontra yapmayı öğrenmişim. Öyle böyle bir tehlike atlatmadık. Bu arada biz yavaşladık yavaşlamaya ama ben de erkan abi de aynı korkuyu yaşadık arkamızdan çıkan beyaz araç. O da iyi fren yaptı eğer öyle olmasaydı bu yazı olmayacaktı bu gün.
    Demem o ki motosiklet kullanan herkesin çok iyi fren yapmayı öğrenmesi lazım. Manevra kabiliyeti iyi olması lazım. Eğer bunlar olmazsa her an korkuyla motosiklet kullanılmaz. Motosiklete keyif almak için binilir korkmak için değil Vesselam...

(çok uzun zamandır hikayevari yazı yazmamışım :D alın okuyun. Zaman, yolculuk ve mekan bilgilerini es geçtim bilen biliyor :D )
    Gezinin ilk günü hani derler ya dakka bir gol bir, arkamızdan beyaz araba çıkmasa sıkıntı yoktu seri bir şekilde çıktık solladık yavaşlayıp viraja yattık, beyaz araba sıkıştırdı bizi o yüzden o keskin virajı hızlı ve daha yatık döndük, tam bir adrenalin patlaması olsada soğuk kanlı olmanında ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrendik. Çok şükür kazasız belasız o anı atlattık.
    Köyceğiz'e ramak kala böyle bir olay yaşandı...23 temmuz 2021 cuma
    Köyceğiz Ula yolu

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bulentbc (07.Eylül.2021), CELİL (07.Eylül.2021), Mehmet A. (07.Eylül.2021), newmoon06tr (09.Eylül.2021), Raci06 (08.Eylül.2021) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

KaanGny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaan GÜNAY
    Ziraat Mühendisi
     Regal Raptor Daytona 350
     MUĞLA
    Beğenmiş
    701
    Beğenilmiş
    125
    Alıntı Mehmet A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun abi Kalemine sağlık
    CELİL (10.Eylül.2021), erkopaşa (10.Eylül.2021), Mehmet A. (10.Eylül.2021) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)