Merhabalar Arkadaşlar,

İsmim Can, 30 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. Lojistik (Freight Forwarder) operasyon sektöründe çalışıyorum. Toplamda 5-6 sene Cub ve Commuter tarzı motosikletler kullandım, kendim bildim bileli de Bobber ve Enduro motosikletler ile uzaktan uzağa aşk yaşadım ))
Uzun süre Daelim Daystar ve Regal Raptor arasında kaldıktan sonra, sonunda Regal Raptor DD250 E-6C sahibi oldum. Regal Raptor'da ilk 60 km'mi yeni devirdim, motosiklet yorumlarda ve incelemelerde anlatılanlardan çok daha iyi ve kullanımı keyifli, şanzıman sorunu olmayan bir motora denk gelmem de sanırım büyük şans oldu. Mümkünse İstanbul'daki toplantılardan birine katılarak topluluktan daha deneyimli arkadaşlar ile de tanışmayı isterim.
Tanışma kısmında yazılıyor mu bilmiyorum ama öncelikli iki sorum olacak; şerit değiştirirken özellikle ön lastik şeridin üzerine denk geldiğinde neredeyse motor devrilecek gibi oluyor, lastiklerin dişleri yerinde görünüyor, bu yüzden direkt olarak lastiklere bağlamak istemedim. Bu durum nasıl giderilebilir? Lastikleri değiştirmek çözer mi sizce?
2. sorum ise, motorun eski sahibi benzin vanasını açık bıraktığında benzinin uçtuğunu söyledi, bunun nasıl önüne geçebilirim?

Şimdiden hepinize teşekkür ederim!