Değerli arkadaşlar merhabalar
Uzun süreli motorsiklet kullanıcısı olunca gün geçmiyor ki bir eksiğinizi fark etmeyesiniz. ,
Güvenli sürüş için gerekli ekipmanlardan biri de interkom, uzun süredir araştırıyordum ki bir hata etmeyeyim lakin uzun süreli araştırmanın enflasyon gerçeğinde hata olduğunu fark etmem zihnimin enflasyonu ile ortaya çıktı. Hasılı alacağım dedim koyuldum yeni bir araştırmanın kıyısına fakat ne göreyim fiyatlar savaşla dans ediyor. 390 tl olan pro... adlı interkom benim git gellerimle 900 liralara varmasın mı? Vardı! Yeni sitelere yelken açtım. Derken uluslararası bir sitede - bu sitenin Türkiye sitesi de mevcut yani garantisi de - bir interkom buldum. gece üşenmedim google lensten görseli ile arştırdım. Avrupa fiyanının 40 dolar bandında ali sitesinde 1000 tl civarında görünce interkomu 400 küsur liraya sipariş verdim. İlgili sitede 200 küsurlük bir başka interkom varken bunu tercih ettim.
Araştırmalarımda şu gerçekle yüzleştim:
Çin'de interkom üreticileri sınırlı firmalar kendi markalarını satıyor. İyi araştırırsak beğendiğiniz bir interkomu farklı bir adla daha ucuza bulabiliriz.

Kendime not: Motorsiklet ekipmanları her zaman para eder ikinci el bile olsa oyalanma Mustafacığım...