Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

müslüm baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Bence siz hayal peşindesiniz, CNC tezgahlarında iş yaptırmaya kalkarsanız 5 motor parası verirsiniz, içinizde hiç kimse CNC tezgahında iş yaptırdımı hayır herkes atıyor meydan boş sallıyor, kolaymı sanıyorsunuz CNC tezgahında dişli yaptırmayı önce parçanın programı yapılacak ki en az 1 hafta sonra bu program tezgahın bilgisayarına yüklenecek altına da metal konacak tezgah işlemeye başlayacak, bence bu iş yaş belki yapılır ama çok pahalıya maal olur ve hiçbir Cnc tezgahıda bu işi yapmaz yani tezgahını meşkul etmez, siz en iyisi dişlinin yenisini alıp değiştirin Emre LTD de tonla var Sarıkayalarda da var tabii ama gelmesi uzun sürer.
    NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59

Alıntı müslüm baba Nickli Üyeden Alıntı
    Bence siz hayal peşindesiniz, CNC tezgahlarında iş yaptırmaya kalkarsanız 5 motor parası verirsiniz, içinizde hiç kimse CNC tezgahında iş yaptırdımı hayır herkes atıyor meydan boş sallıyor, kolaymı sanıyorsunuz CNC tezgahında dişli yaptırmayı önce parçanın programı yapılacak ki en az 1 hafta sonra bu program tezgahın bilgisayarına yüklenecek altına da metal konacak tezgah işlemeye başlayacak, bence bu iş yaş belki yapılır ama çok pahalıya maal olur ve hiçbir Cnc tezgahıda bu işi yapmaz yani tezgahını meşkul etmez, siz en iyisi dişlinin yenisini alıp değiştirin Emre LTD de tonla var Sarıkayalarda da var tabii ama gelmesi uzun sürer.

+1000000000000000000000000000000000

kaldera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

uğur ceylan
    SİSTEM YÖNETİM.
     KYMCO XCİTİNG 250 İ-YAMAHA YZF R1
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı müslüm baba Nickli Üyeden Alıntı
    müslüm baba .. oruç başına vurdu galiba.. :P :P

trilyonluk tezgahlarda bu tip işleri yaptırmak güç olabilir.
    herkesin imkanıda bir değil tabiiki..benim dayı oğlu bu tezgahlarla iş yaptığı için şahsım için durum farklı.
    hadi cnc tezgah olmasın yahu. diğer tornacılardada bu yapılabilir eğer parça bulumamıyorsa.

ama parçayı yaptırabilirseniz haftalık herhangi bir işi yok 5 dakika..
    daha önce yine motor parçaları için rahatsız edip ekşimiştim başında..
    Biz istersek meskeni alem,alemi Kral,Kralı soytarı ederiz,
    Biz istersek zamanı alır gunesi batırır kıyameti koparır gideriz....

Sevgili Kaldera Dayı oğlunuzun Regal Raptor almasını sağlayıp birde buraya üye yaparsanız herkez nasiplenir gibime geliyor.

uğur ceylan
    SİSTEM YÖNETİM.
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı Deli çerkes Nickli Üyeden Alıntı
    Sevgili Kaldera Dayı oğlunuzun Regal Raptor almasını sağlayıp birde buraya üye yaparsanız herkez nasiplenir gibime geliyor.
    bende arzu ederdim motorlarla barışık olmasını ama motorların iki teker olanınını tercih etmiyor maalesef.. :P

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    ben daha bişi demiyom ..
    ama benim motoguzzinin pistonlarını tornacıda yaptırmıştım hemde 10 sen evvel...yannız dişli olayında iddia etmiyorum...ama ustanın dediği bir şeti hatırlıyorum .. gözümle gördüğüm ve metalden olan her şeyin aynısını yaparım diyodu.. o zamanlar bu bilgisayar tezgahlarıda yoktu ...ahan da sustum... [smilie=redcolorz3_pdt_13.gif]
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Bayrampaşada bir haciz esnasında görmüştüm. Cnc tezgahla traktör motorunun yan sanayii parçaları yapılıyordu.konuştuğum vakit banada benzeri şeyler söylendi. parçayı getirin aynısını yapalım.

Cnc tezgahı olan birisi için kolayca yapılabiliniz. eski tip tezgahlar için uzun iş. tek tek uğraşması lazım

Bence Yunus Emre , bul bir tanıdık vasıtasıyla Cnc tezgahı olan bir tornacı. talebeyim de, motor babamın de , bozduğumu anlarsa döver , derimi yüzüp , türk hava kurumuna bağışlar felan diye ajitasyon yap. forumdan bahset bunun tek kişilik iş olmadığını potansiyel çok müşteri çıkabileceğini söyle , mutlaka birilerini ikna edersin. ( sana bir tavsiye böyle yerlere ay sonuna doğru git. eğer işyerinin kira , maaş , ssk vs vs ödemesi varsa ve o ay çok fazla satış yapmadıysa , kasalarında da para yoksa , nakit ödemede güzel indirimler yapar )

Yanlız bir işi ilk yapmak fiyat bakımından sıkıntılıdır. ve genelde ilk iş pahalıya çıkar. emre ltd den bu parçanın fiyatını iste sonrada Cnc tezgahı olan tornacıdan fiyat çıkarttır.eğer 2 katını geçmiyorsa Cnc tezgahta yaptır. neden yaptır diyorum ? çünkü emreden alacağında yine önceki gibi döküm olacaktır.Cnc de yaptırırsan ,yapan usta yekpare saf çelik veya bu iş için uygun gördüğü alaşımı oyup şekillendireceği için , döküme göre çok daha fazla sağlam olacaktır. Ancak fiyat çok fazla olursa elbette mantıksız olur. bu araştırmayı yaparsan buradan sonuçlarını yazarsan birlikte bir yorum yaparız.

uğur ceylan
    SİSTEM YÖNETİM.
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    yahu bu kadar abartmayın bu işi..
    o tezgahlar tamam çok pahalı ama bu dişli işi o tezgahın 5 dakikasını almaz.
    çok daha karmaşık kopmlike parçalar yapıldı. dişli ne ki..

Ahmet N. ÖZCİVELEK
    Memur
     RR-250 e9
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    1.

yeaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yunus Emre Aytaç
    Öğrenci
     VT 750 C4
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ya bana tornacı söyleyin gidip soriyim yaptıriyim birazda korkuyorum şimdi yapamazlar uymaz falan haydaa sök bidaha motoru varsa bildiğiniz tornacı adam gibi gidip sorayım
    Yunus Emre

Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)