Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

handojoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkan günay
    müzisyen
     yamaha xvs 535 virago
     Edirne
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    yahu toplanıp lazım olan bütün parçaları niye yaptırmıyorsunuz...

nasıl olsa bozulmayacak mı? hem ucuza gelir hamde adamlar size vakit ayırır...
    ___ŞEHİR KOVBOY'U YOLDA____ YASAL HAYDUT

yeaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yunus Emre Aytaç
    Öğrenci
     VT 750 C4
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    harbi ya topluca gitsek şöle ??
    Yunus Emre

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    ahaaa... tornacıyada topik açalım barii.. toplu gidiş için...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Yunus Emre Aytaç
    Öğrenci
     VT 750 C4
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı okan Nickli Üyeden Alıntı
    ahaaa... tornacıyada topik açalım barii.. toplu gidiş için...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    :mrgreen: :mrgreen:
    Yunus Emre

Yunus Emre Aytaç
    Öğrenci
     VT 750 C4
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    inanmiycaksınız ama sarıkayalara sipariş verdik dişlileri 27 eylül ün öğlen saatlerinde bu sabah geldi parçalar motorumu bugün topluyolar yarın sabah alıcam
    Yunus Emre

müslüm baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı yeaks Nickli Üyeden Alıntı
    inanmiycaksınız ama sarıkayalara sipariş verdik dişlileri 27 eylül ün öğlen saatlerinde bu sabah geldi parçalar motorumu bugün topluyolar yarın sabah alıcam
    İşte bu kadar, parçalar geldi bakın hani Sarıkayalar batıyordu hani parça bulamıyacaktık hani artık Regaller çöpe atılacaktı, öyle her söylenene inanmayın ve bu yüzyılda tornacıda hemde 1-2 yaşındaki bir aletin parçalarını yaptırmak için kendinizi parçalamayın.

Ben bugün daha önce kalıp yaptırdığımız CNC tezgahı olan yeri aradım adam ne dedi biliyormusunuz bu tezgahın saati 35 Euro sizin parçada en az 5 saatte çıkar yani sadece CNC parası 175 Euro ayrıca kullanılacak metalin ve programın da parasını eklersen aşağı yukarı 200 Euro sadece bir dişli onuda ellerinde iş olduğundan 1 haftadan önce alamazsın dedi ve bu parça tezgahtan çıkınca hemen takılıp kullanılamaz çünkü bazı yerlerini de dalma erozyon la yapılması gerek dedi ve daha sonrada buna semente verilmesi lazım dedi, ayrıca bu dişliler karşılığıyla birlikte değişmesi gerek yani karşılığıda yapılacak ve bu dişliler birbirleriyle alıştırılacak anlayacağınız şanzıman dişlileri öyle diğer torna işlerine benzemiyor bu bilgileri oruç kafayla aldım Kalderanın dediği gibi inşallah yanlış almamışımdır.
    NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59

Yunus Emre Aytaç
    Öğrenci
     VT 750 C4
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    valla çok mutluyum sonunda motoruma kavuşçam dershanede pazartesi günü başlıyo tam denk geldi herkese çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için özellikle müslüm babaya ve spidi abime çok teşekkür ediyorum onun gönderdiği şemadan hemen arızalı parçaları sipariş ettik müslüm babaya da benimle ilgilendiği için beni dinlediği için çok teşekkür ederim...
    Yunus Emre

hakkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hakkı özboyacı
    Makina Mühendisliği
     suzuki DL1000
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı müslüm baba Nickli Üyeden Alıntı
    İşte bu kadar, parçalar geldi bakın hani Sarıkayalar batıyordu hani parça bulamıyacaktık hani artık Regaller çöpe atılacaktı, öyle her söylenene inanmayın ve bu yüzyılda tornacıda hemde 1-2 yaşındaki bir aletin parçalarını yaptırmak için kendinizi parçalamayın.

Ben bugün daha önce kalıp yaptırdığımız CNC tezgahı olan yeri aradım adam ne dedi biliyormusunuz bu tezgahın saati 35 Euro sizin parçada en az 5 saatte çıkar yani sadece CNC parası 175 Euro ayrıca kullanılacak metalin ve programın da parasını eklersen aşağı yukarı 200 Euro sadece bir dişli onuda ellerinde iş olduğundan 1 haftadan önce alamazsın dedi ve bu parça tezgahtan çıkınca hemen takılıp kullanılamaz çünkü bazı yerlerini de dalma erozyon la yapılması gerek dedi ve daha sonrada buna semente verilmesi lazım dedi, ayrıca bu dişliler karşılığıyla birlikte değişmesi gerek yani karşılığıda yapılacak ve bu dişliler birbirleriyle alıştırılacak anlayacağınız şanzıman dişlileri öyle diğer torna işlerine benzemiyor bu bilgileri oruç kafayla aldım Kalderanın dediği gibi inşallah yanlış almamışımdır.
    Müzlüm abicim haddim olmayarak bişey belirtmek istiyorum. ben nacizane cnc ve üniversal tornalarda uzun süredir çalışıyorum. üniversite eğitiminide bu yönde aldım. diycem odur ki; dişliler dişleri azdırma yada fello dediğimiz tezgahlarda açılır. tornalama işlemi içinse cnc ye gerek yoktur. herhangi bir torna olur. benim çalıştığım firmada bu güne kadar biçok dişlinin imalatını yaptık. söz konusu dişliyi görmedim ama 10-12 cm büyüklüğünde bir dişlinin yaklaşık açma maliyeti 40-50 YTL yi geçmez. size verilen fiyatın yüksek çıkma sebebi ise kalıp imalatı yapan tezgahlar ile kulan ötelyenin, fason imalat yapan tezgahlarla kurulan bir atölyeden daha fazla sermaye ister. işçi maaşları, tezgah saat üzretleri ve kullanılan takım fiyatları daha yüksektir. bir iş yaptırılacaksa fason iş yapan imalathaneler daha hesaplı olur.
    sizinde dediğiniz gibi 1-2 yaşındaki makinaların orjinallerini alıp takmak daha doğru. ancak unutmamak lazım bu makinada kullanılan tüm dişli, pim, burç vs. imalatı yapılan yerdeki tezgahlar bizim şuandaki elimizdeki tezgahlarla imal edilebilir. tabiki sağlam bir numune yada karşılık işlisi olmak şartıyla.
    hatalı imalat yapılacak olursa önce çalıştığı rulmanı, karşılık dişlisini, takıldığı mili ve daha ilerlerse şanzuman gövdesi üzerindeki yatakları bozar.
    tekrar söylüyorum abicim seninde dediğin gibi orjinali bulmalı, telaşeye vermemeli. çamurdan bile olsa orjinal dişli en iyisidir.
    umarım hiç kimse imalat yaptırmak zorunda kalmaz.
    hakkı
    DL1000

mehmet özdikmenli
    İşletme
     regal 2007
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    parça fabrikada var servis istesin

E ben ne dedim ???

Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)