Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Garantiyi bozarmı?

arkadaşlar modifiye diyoruz da garantiyi bozmaması icin yapamıyoruz galiba

şimdi sis farları takmak ve dolayısı ile aküye yüklenmek - garantiyi bozarmı? :?
    lastikleri değiştirmek - garantiyi bozarmı? :?
    jant değiştirmek - garantiyi bozarmı? :?
    gidon değiştirmek - garantiyi bozarmı? :?

mesela gökhan üstad hararetle ilgili bir değişiklik yapmış bir saat takmış hararet müşirini cıkartmış lambaya falan takmış yanlış hatırlamıyorsam.

yoksa garanti sadece motor yani mekanik aksamlar içinmidir ? elektriksel garanti yokmudur ? veya bunları dışarda yani servis dışında yapmakmı garantiyi bozar? nerden baksak cogumuzun daha 1 yılı var galiba

benim ön jant ta (yıkanınca belli oldu) leke gibi pütürlük ve matlıklar var yani bir şekilde deforme olmuş gibi arka jant temiz görünüyor.

aslında bunlar bir yerde yazıyordur tahminim " user's manuel " de göremedim.

Bilgisi olan arkadaşlar rica etsem bu konularda az biraz bilgi verebilirlermi acaba
    ataermoto Altan motor da var tabii onlarda bilirler bu konuları

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Abi, ben o hararet işini sordum, bağlantıyı direk radyatörün hararet müşirine bağlıyorlarmış, yani sıkıntılı bir iş değil, garantiye bir etkisi olacağını zannetmiyorum. Lamba filan da değil de, mesela motor hacmini büyütmek gibi fantezilerin etkisi olur herhalde.

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Kino baba garanti olayı biraz karmaşık bir olay esasında herkes kendi kafasına göre uyguluyor.
    Örneğin sis farı taktırdın ve direk ustundeki tesisat bağlattın ve elektrik tesisatın bu yüzden yandı o zaman garanti dışı ama isterse servis kılıfına uydurup garantiden değiştirebilir onların insiyatifine kalmış.
    Ama hiç eklme yapmadın durup duruken elektrik tesisatın yandı o zaman hemen garantiden değişir.
    Mesela ben sis farları için elektrik tesisatını ayrı döşettim yani kendi tesisatına dokunmadım o yüzden motorun elektrik tesisatı yanarsa gene değiştiriler cunku benim eklettiğim sis farının ana tesisatla ilgisi yok.Aynı şekilde havalı kornada taktırdım onunda tesisatı ayrı alarm taktırdım onunda tesisatını ayrı çektirdim baktım herhery sigorta doldu ben de gittim sigorta paneli aldım ve hepsini ona takıyorum şimdi ayrıntıları birgun fotograf makinesiyel çeker siteye koyarım.
    Lastik jant ve gidon olayına gelince istediğini değiştir garantiyle ilgisi yok.

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alper, sis farları için aküden doğrudan hat mı çekiyorsun? Bugünlerde ben de bağlatmayı düşünüyorum da.

engin bahar
    astronot
     250
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    kino baba akü zaten garanti dışında olduğu için rahat ol )
    düz mantık atasözü: söz sükutse gümüş altındır

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    yok, akünün de garantisi var dostum. Benim orjinal aküyü servis aldı değiştirecekti, sonra arızanın kaynağı bulundu da vazgeçtik. Ama bir sürü aküyü garantiden değiştirmişler.

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Alıntı emrahss Nickli Üyeden Alıntı
    Alper, sis farları için aküden doğrudan hat mı çekiyorsun? Bugünlerde ben de bağlatmayı düşünüyorum da.
    sis farları için aküden baska bir hat cekerek yaptır.Mevcut üstündeki sisteme bağlatma yoksa problem yaşarsın.Böylece hem riskide dagıtırsın eeger ustundki sisteme takarsan diyelim sisler yuzunden sigorta attı butun sistem calısmaz ama obur turlu sisin sigortası ayrı oludug için sigortayı attırsa bile sadece sislerin calısmaz daha iyi olur yolunada devam eedersin

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaşlar ist.perpada bazı el fenerleri gördüm çok ucuz içleri ledli ve müthiş yanıyor şöyle düşündüm benim sislerin içine aynaları oturursa onlardan takacam ama zamanım yoktu tam inceleyemedim hiç akım çekmiyo ve müthiş aydınlatıyor sizlerde bi düşünün.
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Anladım dostum teşekkür ederim.

engin bahar
    astronot
     250
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    cam takmak için sis farı şart mıdır peki? cılız mı görünür pek elektrik işlerine giresim yok da :?
    düz mantık atasözü: söz sükutse gümüş altındır

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)