Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    UnicornKnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Onur AKSU
    Sigortacılık
     YOK
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    1000cc + altında bir makinaya binmem demiştim ama fiyat / performans açısından yaklaşımda bulunmak gerekise Honda Shadow VT750C 'de fena değilmiş gibi durmakta (0 km)... Halen daha kesin karar verememiş olmakla beraber şunu rahatlıkla diyebilirim ki önümüzdeki yaz tıpkı iakyürek gibi ben de yüksek hacimli ve gösterişli bir motorla (ihtimal odur ki 0 km olacak) gaz açıyor olacağım...
    "if i should fall in battle
    my brothers who fight by my side
    gather my horse an weapons
    tell my family how i died
    until then i will be strong
    i will fight for all that is real
    all who stand in my way will die by steel"

ÇeLeBi MuRaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izzet murat muslu
    işçi
     RRaptor
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bende çok takip ediyorum, motoru sattım satalı büyük hacimli bir motor almayı, bana sorarsan honda shadow 750 C al derim.Parça servis ağı gerçekten büyük bir firma artı yasinsubayda kullanıyor çok memnun bende kullandım süper bi makina...Dragstarda klasik chopper tipi var ama o makinayı bozan hava soğutma olmasıdır.Biz regalleri alırken neyine aldandık su soğutmalı bir motor.Shadowa bakarsan su soğutma şaftlı ve kendi klasmanındaki makinalar arasında en uygunu...
    IRZIMIDIR ÇİĞNENEN,EVLADIMIZDIR DOĞRANAN,BRE SIKILMAZ AĞLAMAZSAN BARİ GÜLMEKTEN UTAN !!! Mehmet Akif ERSOY

leventse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

L
    Öğrenci
     keeway sl 150
     1
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bildigim kadarı ıle cruıserde saft aktarımından cok kayışlı aktarma tercıh edılıyor artı olarak v silindir makınelerde daha cok hava sogutma tutulur nedenını bılmıyorum regaller v makıne degıl ama

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Leventse, kayışlı aktarmanın şaftlılara göre üstünlüğünü detaylandırabilir misin? Yahut alıntı da olabilir, varsa tabii....

Bilgilenmiş oluruz, çok da iyi olur, tereddütlerimiz azalır...

V silindir-hava soğutma ilişkisi de tabii mümkünse...
    yol yapalım yol

leventse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

L
    Öğrenci
     keeway sl 150
     1
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    kayıslı aktarma konusunda bıraz bılgım var tercıh sebebının asıl nedenlerı sessız olusu bakım yaglama gerektırmeyıp uzun omurlu olmaları dıyorlar.

hava sogutma olayında tam bı bılgım yok ama bıldıgım kadarı ıle arızaları su sogutmalı kadar cıkarmıyor olusları bilindigi gıbı bu v makınelerın babası olan harleyın hala hava sogutmadan vazgecmeyısı olarak belırtılıyor ancak harley kısmı belkı bıraz kısılerın kafasında kalan bır mıt olabılır ama arıza konusuna katılıyorum cunku sıvı sogutma daha komplex bır sıstem

bunlarla ılgılı yazı bulmaya calısacagım

İsmail Akyürek
    Bankacılık
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    yamaha dragstar 1100 lük makine hava soğutmalı ve şaftlı. 1300 lüğü ise su soğutmalı ve kayışlı. makinaların ikiside v motor. tabi bizim makina tercihlerimizde ilk etken ücret. fakat yaklaşımını düşünürsek hava soğutmalı 1100 lük bir yamaha mı ? su soğutmalı enjeksiyonlu 800 lük suzuki mi ? bu iki makina arasında aşağı 1300 ytl gibi bir tutar farkı var. aynı denebelir. bu noktada iki makinanın dışında 750 lik bir shadow hem fiyat olarak iki makinaya göre oldukça düşük , hem su soğutmalı hem de şaftlı.
    honda daha cazip tabi ama belki sayısaldan bi para tutturursak işi harleye götürebeliriss bu da işin şans boyutu

sancezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yuksel cetıner
    drıver
     regal raptor 250cc
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı iakyurek Nickli Üyeden Alıntı
    yamaha dragstar 1100 lük makine hava soğutmalı ve şaftlı. 1300 lüğü ise su soğutmalı ve kayışlı. makinaların ikiside v motor. tabi bizim makina tercihlerimizde ilk etken ücret. fakat yaklaşımını düşünürsek hava soğutmalı 1100 lük bir yamaha mı ? su soğutmalı enjeksiyonlu 800 lük suzuki mi ? bu iki makina arasında aşağı 1300 ytl gibi bir tutar farkı var. aynı denebelir. bu noktada iki makinanın dışında 750 lik bir shadow hem fiyat olarak iki makinaya göre oldukça düşük , hem su soğutmalı hem de şaftlı.
    honda daha cazip tabi ama belki sayısaldan bi para tutturursak işi harleye götürebeliriss bu da işin şans boyutu
    ahh ahh ısmaıl kardesım ruyalar gercek olsa keskem oyle bır yazmısınkı zengın olsam cekerdım altına bı harley :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    ***YOKLUĞUMLA İYİ GEÇİNMEYE BAK ÇÜNKÜ VARLIĞIM ASLA SENİNLE OLMAYACAK***34 PZA 37***0 RH + ***SEYTANIM***

handojoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkan günay
    müzisyen
     yamaha xvs 535 virago
     Edirne
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    neden? 1000cc lik bir makina...

anladığım kadarı ile 1000cc lik bir makina olsun ne olyrsa olsun mantığı hakim...

eğer cruiserlerin chopper a en yakın makinası yamaha dragstar dır...

şaft ve radyatör olayı biraz abartı üstelik şaft artı bir benzin sarfiyatı demek...

1000 lik makınada olsa zaten yapacağınız en fazla 150 km, oda üzerinde gidecek yol bulabilirseniz...

birgünde tek marşla 400-500km gitmeyi düşünmüyorsunuzdur umarım...

ama güç istiyorsanız o ayrı, hangi viteste olursanız olun gaza yüklenince fırlıyor bu aletler...

ve de sorun yok en güzelide bu...

V moturda hava soğutmalılarda arkadaki motor biraz daha fazla ısınıyor...

yamaha, kawasaki, honda, suzuki... bunlar birbirinden pek üstün değil... ama parça ve servis olayınıda düşünmek gerek... suzuki ve kawasaki parçalarının pahalı olduğunu duydum...
    ___ŞEHİR KOVBOY'U YOLDA____ YASAL HAYDUT

UnicornKnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Onur AKSU
    Sigortacılık
     YOK
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı handojoe Nickli Üyeden Alıntı
    neden? 1000cc lik bir makina...

anladığım kadarı ile 1000cc lik bir makina olsun ne olyrsa olsun mantığı hakim...

eğer cruiserlerin chopper a en yakın makinası yamaha dragstar dır...

şaft ve radyatör olayı biraz abartı üstelik şaft artı bir benzin sarfiyatı demek...

1000 lik makınada olsa zaten yapacağınız en fazla 150 km, oda üzerinde gidecek yol bulabilirseniz...

birgünde tek marşla 400-500km gitmeyi düşünmüyorsunuzdur umarım...

ama güç istiyorsanız o ayrı, hangi viteste olursanız olun gaza yüklenince fırlıyor bu aletler...

ve de sorun yok en güzelide bu...

V moturda hava soğutmalılarda arkadaki motor biraz daha fazla ısınıyor...

yamaha, kawasaki, honda, suzuki... bunlar birbirinden pek üstün değil... ama parça ve servis olayınıda düşünmek gerek... suzuki ve kawasaki parçalarının pahalı olduğunu duydum...
    cruiser: klasik çizgilere sahip seri üretim motosiklet...

custom: seri üretim motosikletler üzerinde istek / ihtiyaç halleri nedeniyle yapılan değişiklikler vs.

chopper: tamamıyla kişilerin kendi istek ve ihtiyaçları doğrultusunda temin etmiş oldukları motosiklet aksamları ya da el emeği göz nuru olan parçalar ile garaj ya da küçük atölyelerde kas ve hayal güçlerini kullanarak 0'dan el yapımı olarak topladıkları sanat eserleri... ( bu akım 2.dünya savaşında avrupadaki cephelerde görev alan amerikan askerlerinin kıvrak ve şık avrupa yapımı motosikletleri görüp tecrübe etmeleri neticesinde savaşın bitmesi ve kendi ülkelerine dönmelerine müteakip,kendi sahibi oldukları ağır,hantal ve nispeten çirkin motorları üzerinde yaptıkları kesme biçme işlemleri (bkz.chop : -eng.) ile elde ettikleri motorlar ve bu motorları kullananların oluşturduğu alt kültür ile özetlenebilir... ( örn.hells angels ) )

ayrımları doğru yaparak kavram kargaşasını bir kenara bıraktığımıza göre devam edebiliriz...

şaft tahrikli güç aktarım vasıtalarının zincir tahrikli olanlara göre motordan almış olduğu gücü olabilecek en düşük kayıpla tekerleklere ilettiği bilinen bir gerçek olmakla beraber zincir tahriği ve kayış tahriğine göre dezavantaj olarak ele alınabilecek tek yönü bakım giderlerinin yüksekliğidir...

1000 cc ve üzeri motor tercihi hususunu ele alacak olursak ise karşımıza şu nedenler çıkmakta... (bkz.kendimden biliyorum) daha fazla tork ve daha fazla beygir gücünü sağ elimin altında hissetmek,gaz açtığımda ya da ara gaz verdiğimde daha tok bir ses ile metal atımı kükretmek...

uzun lafın kısası eşşek ya da katıra razı olmaktansa at sahibi olmayı arzulamak bu...bundan çıkarımınız eşşekler ya da katırları hor gördüğüm şeklinde olmamalı, bilakis ben boynuzlu eşşeğimi hala daha severek kullanıyor,üzerine titriyorum,arzulanan şey ise bambaşka...

önümüzdeki yaz başı ama öyle ama böyle unicorn'dan nightmare'ye terfi etmiş olacağım allahın izni ile...

kalın sağlıcakla...
    "if i should fall in battle
    my brothers who fight by my side
    gather my horse an weapons
    tell my family how i died
    until then i will be strong
    i will fight for all that is real
    all who stand in my way will die by steel"

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)