Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şanzman

engin bahar
    astronot
     250
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı okan Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı aidikurt Nickli Üyeden Alıntı
    genelde çinlilerin hepsinde azda olsa sanzuman problemi var diyorlar ama ben sanzumanla ilgili su ana kadar bir probleme rastlamadım.Genellikle sanzumanda problem yasayanlara dikkat edin ilk motoru olanlar ve vitesli motoru kullanmayı ilk defa öğrenenler..
    çok iyi bi tespitde bulunmuşsun aidi.. motosiklet şasnzımanlarında senkromeç olmadığı için hatayı asla affetmezler.. bu yüzden çok dikkatli ve zamanında vites değişikliği yapmak lazım...ben mesela devir yükseltirken kesinlikle debriyaj kullanmıyorum .. bu da benim zevkim ...
    bunu anlamadım ben :?
    düz mantık atasözü: söz sükutse gümüş altındır

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    tersadam olay şu: motosiklete eskiden beri alışık olanlar artık ne yapalım ne yapalım diye düşünürken değişik işler yapmaya başlamışlar...bunlardan biriside vites geçişlerinde debriyaj kullanmamaya başlamışlar..tabiki sadece yükseltirken..bu olayda şööle oluyor.. motorunu çok iyi tanıman ve devirlerini iyi hesaplaman lazım...1 vitesle kalktıktan sonra 2. vitese geçerken debriyaj kullanıyosun ya işte o arada devri yakaladığında debriyajı sıkmadan gazı bir sonraki devire göre ayarladığın anda oluyo ne oluyosa anlatması da zor gazı bıraktığın anda dişli rahatlıyo sen de o esnada bi üst vitese geçiyosun.. bu geçiş esnasında gazı çok iyi ayarlaman lazım.. şanzımanı yoldan toplayabilirsin en ufak hatada.. ama sana tavsiyem pek alıştırma kendini...
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı aslanburclu Nickli Üyeden Alıntı
    güğzel kardeşim o senin yaptığın iş bütün motorlarda olur hız yükseltirken ha gelde hız düşürürken yapta bi göreyim heh heh heeee
    baba o işi becerecek adam tanımıyom daha.. :mrgreen: :mrgreen:
    aslında sen motor yarı otomatik yapmışsın veya o şekilde kullanıyorsun walla ben inip hatta çekiçle vites atacam nerdeyse :lol: sert, sert; benim maca kızı sert biraz. bakalım 1400 kmdeyim henüz belki zamanla acılacak diyorum :D

ilk 1. vitese gecerken slang sesi benim maça kızında da var dedigim sistemi bir deneyeyim bakalım.

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    okan kardeş o işi 8-10 kere yaptım namussuz yine atladı ya benim makine senin o işten anlamıyo herhal
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı Kino Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı aslanburclu Nickli Üyeden Alıntı
    güğzel kardeşim o senin yaptığın iş bütün motorlarda olur hız yükseltirken ha gelde hız düşürürken yapta bi göreyim heh heh heeee
    baba o işi becerecek adam tanımıyom daha.. :mrgreen: :mrgreen:
    aslında sen motor yarı otomatik yapmışsın veya o şekilde kullanıyorsun walla ben inip hatta çekiçle vites atacam nerdeyse :lol: sert, sert; benim maca kızı sert biraz. bakalım 1400 kmdeyim henüz belki zamanla acılacak diyorum :D

ilk 1. vitese gecerken slang sesi benim maça kızında da var dedigim sistemi bir deneyeyim bakalım.
    kino baba şükür kavuşturana diyelim..o şlang sesi benim dediğim yöntemle kesin halloluyor .. ayrıca bizim motorlarımıza ait bi problem değil genelde çoğunda oluyor.. hatta bazıları boştayken ileri doğru gider gibi oluyor..fazla kafanı takma sabahları çalışırken biraz debriyajı sıkıp bırak gerisini raptor halleder.. :D
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    İkinci vitesteyken motoru durdurursam motor tekrardan durduğu yerde bire geçmiyor, ayaklarımla biraz ilerletmem gerekiyor. Acemilikten sanırım. Ama daha markalı motorların vitesleri daha sıhhatli geçiyor o da ayrı bir konu.

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    okan kavusturana şükür , biraz üşütmüştüm de ondan uzak kaldım motor montları yokmu ya o adamın iflağını kesiyor giyiyorsun ve yolda giderken gayat güzel abicim ama bir terletiyor namussuz gittigin yerde montu çıkaramıyorsun herhalde onun bir ayarları vardır mutlaka bakacam işte o terlemeden dolayı biraz sakata geldim

1- bazen bende vites boştayken marşa bastıgımda motor ileri gidiyor sanki vitesteymiş gibi.
    2- motor viteste çalıştırırken debriyajı sıktığım halde yine motor vitesteymiş muamelesi yapıyor birde rezil oluyoruz etrafa elimiz debriyajda motor zıplayıp duruyor :lol:

aynı sorun bende de var emrahss dolayısı ile durmaya yakın patır patır vites küçültüp boşa almaya çalışıyorum ama olmadımı da zaten 1 veya 2 ile kalkıyorum galiba ilk başlarda bende tekledim vites konusunda

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Vites küçültmeye imkan bulduysan ne mutlu. Ama çok ani bir şey olup kazık fren yapınca zaman kalmıyor ve kötü oluyor. Bir de dediğim gibi vites geçişleri çok rahat değil. Aynı şey arabalarda da olur bilirsiniz. Torosun vites geçişiyle Golfün vites geçişinin aynı olmaması gibi.

emrahkucukgirgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emrah Küçükgirgin
    Mühendislik
     DD250-9B
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Fuar günü Bacanak bir Classa oturup şöyle bir viteslerine baktı. Onda Honda Shadow var ve yorumu şuydu. 'Benim Shadow'un durduğu yerde vitesleri böyle rahat geçmiyor.' tabi yolda deneme fırsatı bulamadı.

İnşallah bu hafta bana motor bakarken deneyeceğiz...
    Krom aşkı ile parlak yarınlara ...

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    honda shadow kullandım ısındıktan sonra vitesleri kendisi çekiyomuş gibi çalışıyo şıkır şıkır ..bizim motorların şanzıman düzenekleri çok basit hani derler ya bu kadar paraya bu kadar köfte diye...fazlada dert edinmemek lazım bozulana kadar en iyisi yine bizim motorlarımız.... :mrgreen:
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)