Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    shiga dostum gercekten büyük gecmiş olsun dedigin gibi bir çarpma veya çarpılma olayı yok bu kazanın sevinfdirici bir boyutu gibi gelsede sende hasar var
    tekrar büyük geçmiş olsun dilerim ki en kısa zamanda eski haline gelir saglıgına kavuşursun

arkadaşlar kafamız bir konu ile meşgülken veya biraz dalgınken sorunlara çözüm ararken yani sürüşümüzü engelleyecek dahası sürüş zevkimizi engelleyecek bir sorun ve problemler varken motor sürmeyelim derim tabii benim şahsi düşüncem ..
    çogumuzda şanlıysak kemik cabuk kaynama yaş sınırının üstündeyiz :( :(

bu arada oğlun Barış a kucak dolusu sevgiler allah bağışlasın

Büyük geçmiş olsun dostum :(

Doktor
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    saol kino,
    yaş dersen, ben küçük olduğum için şanslıyım, daha 36,5 yaşındayım
    Allahtan motora bişey olmadı diyorum, kızıyor herkes...
    bana olacağına motora olsaydı tabi ama bana olduktan sonra motora niye olsun di mi.
    Bir musibet, bin nasihate bedeldir.

BULL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BÜLENT ERGİN
    Sikorta
     Aprilia Pegaso 650ie
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    istatistikler açıkça gösteriyorki -özellikle motosiklet kullanıcılarında- aşırı güven en kaçınılması gereken şey.
    kendine güvenmezken gösterdiğin dikkati - özeni bir an elden bırakınca işte sonuç bu oluyor ne yazıkki...
    tekrar geçmiş olsun...
    ama böyle şeyler yinede motosiklet sevdasının önüne geçemiyor bence.
    usanıyoruz ama uslanmıyoruz :evil:
    haydi çocuklar motora

Nihat Uzun
    -
     E-250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Benim de ilk ve tek kazama yaya ya da başka bir araç karışmamıştı. Aynı şekilde yorgundum, acele ediyordum ve gecenin bir saati bilmediğim bir yerde kaybolmuş yolumu arıyordum (dikkatim dağılmış). RR tecrübem 4000, motor tecrübem 5000 km'deydi. Yavaş yavaş motorcular için nemli asfalttan, mıcırlı yollardan ve belki de seyir esnasında patlayan bir lastikten bile daha tehlikeli olan Ikarus Sendromuna girmeye başladığım zamanlardı bir de. Nasıl olduğunu anlamadan hasarsız atlattım kazayı. Adı kaza olduğu için kötü gibi dursa da güvenli sürüş namına hiçbir eğitimin veremeyeceği kadar değerli bir şey kazandırdı bana. Artık her ne şart altında olursa olsun motoru maksimum konsantrasyonla kullanıyorum. İlle de bir şeylere takılacaksam mola verebileceğim bir yer aramadan hemen sağa çekiyorum yeterince (Belki 3 dk., belki yarım saat) dinleniyorum. Aksi, bazen bir kolumuzun 3 ayına, bazen de hayatımıza malolabiliyor.

Kimse buradan üzücü haber okumak istemiyor tabii ki. Ve herkes muhakkak gerekli önlemleri alıyordur. Ama biz yine de sık sık uyaralım birbirimizi...
    Yeterli miktarda benzin ve portakal suyuyla Boğaz Köprüsünü havaya uçurabilirsin.
    Sabun katarsan, nitrogliserin olur.
    (Dövüş Kulübü)

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    shiga kardeşim geçmiş olsun ... allah beterinden korusun .. çok üzüldüm yaa ..ama şunu bilki kullandığımız lastiklerin bu kazadaki rolü çok büyük... :( allah seni ailene bağışlamış minik barışıda bi öpüver okan abisi için .. boyundan büyük laf etmiş ..maaşallah....cenabı allahtan dileğim bi daha böyle bi kaza vermesin hiç bi insanoğluna..
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Geçmiş olsun dostum, Allah beterinden saklasın.

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Shiga dostum, çok geçmiş olsun...
    yol yapalım yol

emrahkucukgirgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emrah Küçükgirgin
    Mühendislik
     DD250-9B
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Aman Shiga ucuz atlatmışsın.

Yaptığın analizlere hayran kaldım. Ben de eski lastiklerimle düşmenin eşiğinden dönmüş ve yeni lastik alıp da farkın muhteşem olduğunu görmüş biri olarak her fırsatta bunu dile getiriyorum. Aksesuara harcanan para kadar buna harcansa ne güzel olacak ama milletin canı kıymetli değil. Çok yakında alıcam motorumu ve ilk işim lastik olacak hatta önce lastikleri taktırıp sonra binerim...

Tekrar geçmiş olsun.
    Krom aşkı ile parlak yarınlara ...

müslüm baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Kardeşim geçmiş olsun, motosiklet tecrübesi düşe kalka gelişir, önemli olan fazla hasar ve sakatlıklar olmasın, motosiklete binipte düşmeyen olmaz mutlaka ya düşersin yada düşürülürsün, korumalar ve özellikle kask sağlam olursa zararı %50 oranında bertaraf edersin, diğeride senin tecrübene dayanır yani düşmesini bileceksin, refleks hareketiyle bir çoğumuz motoru kurtarmaya çalışırız işte bu anda ne olursa oluyor ve kendine zarar veriyorsun, düşerken motoru hemen bırakıp kendini koruyacaksın. Senin olayında düşme tecrüben olmadığından kolun kırılmış daha kötüsü olabilirdi geçmiş olsun. Bu demek değilki kolun senin hatandan kırılmış yanlış anlama, öyle an olurki olaya müdehale edemezsin herşey kendiliğinden gelişir, seninkide böyle olmuş sanıyorum.
    NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59

Doktor
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı müslüm baba Nickli Üyeden Alıntı
    Kardeşim geçmiş olsun, motosiklet tecrübesi düşe kalka gelişir, önemli olan fazla hasar ve sakatlıklar olmasın, motosiklete binipte düşmeyen olmaz mutlaka ya düşersin yada düşürülürsün, korumalar ve özellikle kask sağlam olursa zararı %50 oranında bertaraf edersin, diğeride senin tecrübene dayanır yani düşmesini bileceksin, refleks hareketiyle bir çoğumuz motoru kurtarmaya çalışırız işte bu anda ne olursa oluyor ve kendine zarar veriyorsun, düşerken motoru hemen bırakıp kendini koruyacaksın. Senin olayında düşme tecrüben olmadığından kolun kırılmış daha kötüsü olabilirdi geçmiş olsun. Bu demek değilki kolun senin hatandan kırılmış yanlış anlama, öyle an olurki olaya müdehale edemezsin herşey kendiliğinden gelişir, seninkide böyle olmuş sanıyorum.
    tüm arkadaşlara teşekkürler,
    sanırım refleks olarak elimi koymaya çalıştım, o nedenle kolum kırıldı. ancak olay o kadar ani oldu ki "eyvah düşüyorum" diyecek bir süre olmadı, kontrolü kaybettiğimi anlasam doğru yanlış birşeyler yapmayı düşünebilirdim belki.. benimki eşekten düşmek gibi bir anda oldu, ne olduğunu anlayamadım. bilinç kaybı falan da olmadı, kolum dışında hiçbiryerimde birşey yok, full koruma idim. lastik kaydı diyorum, ama benim farkettiğim bişey değil tahmin...
    öyle bir düşmeyle kol kırılmaması lazımdı diye düşünüyorum, belki motorun altında kaldı, bilmiyorum. bir de moto 150 kilo, hız nedeniyle oluşan ivmeyi de düşününce normal geliyor.
    bisikletten biliyorum ilk başladığımda 3-5 kez düştüm, kafa üstü, omuz üstü bişey olmadı.15 yıl önceydi tabi.. sonra da yıllardır düşmedim hiç.
    dr arkadaş kemiklerde bi problem olmasın falan dedi. bir ara kemik dansitometrisi yaptırayım.
    Bir musibet, bin nasihate bedeldir.

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)