Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper TAKAK
    TURİZM
     REGAL RAPTOR DD-250-E9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

bizler için önemli bir konu fikirleri bekliyoruz

Yöntem
    Senelerdir motosiklet kazaları oluyor.arkasından hepimiz bu konuları tartışıyoruz.Bir yakınımızı kaybettiğimizde acaba ne yapabiliriz diye fikir üretmeye başlıyoruz.kimimiz çıkalım sesimizi duyuralım,geçit düzenleyelim,kimimiz şiddet,kimimiz eğitim diyor..bir de sürekli dediğimiz 'Motosikletlileri Farkedin'sloganı var işte..
    bence bu konuyu genelleştirmek lazım.İnsanı farketsin artık herkes.bir can taşıdığını bilsin..
    geçen yine tv'ye baktığımda bir çok görüntüde ve bir haberci olarak çoğunlukla şahit olduğum kazalarda çoğunlukla taksi,dolmuş,minibüs gibi araçların kazaya sebebiyet verdiğini sürekli görüyorum.en son Necdet abimizin katili bir taksi şoförüydü.neredeyse trafikte en çok yer alan ve para kazanma hırsı ile en kötü araç kullananlar maalesef bu sınıfta yer alıyor.hepimiz buna şahidiz.hızlı giden ve kimseyi umursamayan taksiler,minibüsler,dolmuşlar adeta birer mayın.tanıdıklarıma bakıyorum ister yaya,ister motosikletli ister otomobil sürücüsü kime sorsam hızlı giden minibüsten,dolmuştan hep şikayetçi.
    ben derim ki ulusal bir kampanya yürüterek bu araçlara binmesek,bu araçları kullananların dikkatini çeksek.bir kendilerine gelseler.trafikte ne yaptıklarının farkına bir varsalar.taşıdıkları canların ve yoldaki canların farkına varsalar..
    onlara bineceğimize İETT,EGO ya da artık her neyse bulunduğumuz şehirdeki belediye otobüslerine binsek..bir anlasalar insanların artık kendilerini nasıl gördüğünü.ne dersiniz?
    alıntıdır

bir dostumuz yayınladı bunu bi sitede sizlerinde fikirleri bize yardımcı olabilir
    böyle bir olaya varmısınız
    sürmek için yaşa;yaşamak için sür

bu konuda etkili bir kampanya basının desteği olmadan yürümez.istediğimiz kadar çabalayalım yeni fikirler üretip uygulamaya koyalım bireysel çabaların ötesine geçmiyecektir.
    toplumsal kampanyalarda halkın desteğini almak için basın desteği şart.önce bunu sağlamalıyız.

hürriyette ayşe şule bilgiç var milliyette bir başka yazar arkadas motorcu olan motorsiklet köşeleri olan.tv8de yine motorsiklet programı yapan burak ercan.

konuşulmalı organize bir şekilde etkin ve kapsamlı yayınlar yapılmalı halkın bu konuya dikkati çekilmeli.
    bir motorcunun ailesinde mınimum 3 sülalesinde yüzlerce insan var.bir kişinin başına kaza geldiğinde yüzlerce insan üzülüyor.basın üzerine düşeni yaparsa halkın gerekli tepkiyi vereceğine eminim.

birde emniyet ve trafik polisleri varki artık trafikte hata yapana acımamalılar.onlarda bu konuya eğilmeliler.illa valinin yada emniyet müdürlerinden birinin yakının motor kazasımı geçirmesi gerekli?

kıvılcım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kıvılcım
    Serbest Meslek
     regal bmw
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    ikinizede katılıyorum arkadaşlar bir şeyler yapmak zorundayız

moonchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat tutal
    İşletme
     RR'dı eskiden
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Benim şu anda aklıma gelen bir önerim var... Madem öncelikle toplu taşıtların şoförlerinin gözüne kendimizi göstermek istiyoruz buyrun biraz uçuk ama uçuk olduğu için dikkat çekici olacağını düşündüğüm bir fikir:

Sadece raptor riders istanbul elemanları olarak ha deyince 20 kişi toplanabiliyoruz. Bence ilk adım için yeterli bir sayı. Planım şu: 20 motosiklet taksim meydanında toplanıyoruz (veya toplum taşıtların yoğunlaştığı bir ana durakta) Motosikletlerimizi orada bırakıyoruz. Ve hep beraber ayrı ayrı minibüs-otobüs veya hangi vasıtaysa işte 2'şer ikişer biniyoruz. Burada önemli nokta şu. Tüm giyim-kuşam ekipmanlarımız üzerimizde olacak. Kafamızda kaskımız, üzerimizde full korumamız... montlarımızın sırt ve göğüs kısmına ise daha sonra isteğe bağlı olarak sökebileceğimiz bir şekilde "Bizler de insanız! Bizi farkedin!" yazacak...

Bu eylem sırasında fotoğraf çekecek ve hiç olmazsa internet ortamında haberi yayımlayacak kontaklara ben ulaşabilirim. Bu haberin büyük haber portallarında yayımlanmasını da sağlamaya çalışırım... Bi başlangıç olur, dikkat çekici olur! Ne dersiniz?
    We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going...

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Ne kadar eylem, protesto yaparsak yapalım dinamikler değişmez. Umutsuzluk değil, gerçekçilik benimkisi.

Konu kendi dinamiğinde dengesini bulacaktır. İddia ediyorum trafikte motorlara karşı tutum geçen seneye göre çok daha gelişti ve daha umut verici...

Hukuk sistemi nerede doğru işliyor ki burada işlesin? Bunu demek ne kadar acı ama maalesef gerçek bu. Polis emniyet şeridinden giden araçlardan normal şeritlerine gitmelerini rica ediyor. Durdurup bassana cezayı!!! Ters şeride girip motorcunun, yayanın, her kimin ölümüne sebebiyet veren taksici dolmuşçu her ne ise, kaç yıl yatıp çıkacak sizce, ya da yatacak mı hiç???

Biz sosyal sorumluluk bilinciyle ve tüm iyi niyetimizle eylemler protestolar yapıyoruz ancak bu durum için için kanayan yaraya sadece geçici pansuman olur.

Sivil toplum olarak kamuoyu baskısı yaratmak gibi bir gücümüz olmalı tabii ki ama bu da birçok arkadaşımın dediği gibi medya, basın, hatta farklı lobiler tarafından desteklenir nitelikte ve profesyonel bir organizasyonla olmalıdır. Yoksa taksiye binmeyip otobüse binmek hiçbir fayda sağlamayacaktır. Hem motorcu dostlardan taksi kullanan kaç kişi var ki... Ayrıca gözümün önünde bir İETT aracı motorcu bir arkadaşı tepetaklak etmişti; al birini vur ötekine yani...

Bence trafikte motosiklet farkındalığını artırmak ve taşıt sürücülerini motosikletin de trafiğin paylaşımcısı olduğu doğrusuna ulaştırma adına kamuoyu baskısı yaratmak için en bütük motosiklet platformu önderliğinde diğer grupların da temsilcilerinin bulunduğu bir toplantı tertip edilmeli ve somut öneriler masaya yatırılmalı. Belki bir çıkış yolu bulunur.

Ama bizim motosiklet sürücüleri olarak yapacağımız en büyük doğru ise trafikteki diğer araçların yapacağı potansiyel hataları tolere edecek tarzda riski uzaklaştıran sürüşler yapmamız olacaktır...
    yol yapalım yol

kaldera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

uğur ceylan
    SİSTEM YÖNETİM.
     KYMCO XCİTİNG 250 İ-YAMAHA YZF R1
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Gökhan Demirhan adlı arkadaş mail grubuna atmış. Çok güzel bir öneri ve bir an evvel hayata geçirmekte fayda var. Sizlerinde buna eklemek istediğiniz önerileriniz varsa bekliyoruz. Ayrıca üye olduğunuz diğer motosiklet sitelerinde de aynı başlıkla duyurursanız bu çalışma yurt genelinede ulaşmış olur.

Merhaba arkadaslar,

Haftasonu Istanbul'daki motosiklet kazasinda hayatini kaybeden Dr. Omer Uzma icin hepimiz cok uzulduk. Bu memlekette az bulunan degerli insanlardandi. Malesef boyle bir haber ne ilk, ne de son. Ulkemizin yollari, trafigi, ve suruculerinin durumu malum...

Uzulmek ve uzuntumuzu birbirimizle paylasmaktan ote birseyler yapmamizin vakti geldi. Halkimizin bu konularda bilinclenmesini saglamak icin tembelligi birakip calismamiz gerekiyor. Benim ilk aklima gelen, hepimizin katkida bulunabilecegi bir calismayi sizlerle paylasmak istiyorum.

Otomobil, ticari arac, kamyonet, minibus vs. gibi yollari paylastigimiz diger araclarin on camlarina birakabilecegimiz bir sayfalik bir uyari notu hazirlayalim. "Sevgili otomobil surucusu," diye baslayan ve "Motosiklet kullanicilari..." imzasiyla biten bir not. Bizlerin de bir cani, hem de cok kirilgan bir cani oldugunu carpici bir sekilde hatirlatan, trafikte motosikletlere daha cok dikkat edilmesi ile ilgili notlar olan, motosikletler ve suruculeri ile ilgili bilgiler veren, ne bileyim, bir otomobil surucusunu mumkun oldugunca motosikletlerle ilgili olarak bilgilendiren ve uyaran bir not olsun. Fazla uzun olmayan, kolay okunabilir ve akilda kalici olsun. Bu notu hepimiz fotokopi ile veya cikti alarak cogaltalim ve her gordugumuz otomobilin sileceginin altina birakalim. Hatta bu islerle ugrasan arkadaslarimiz varsa cok daha profesyonelce hazirlanip matbaada basilabilir. Eminim herkes maddi olarak seve seve katkida bulunacaktir. Bin otomobile biraksak, bunlarin yuz tanesi okusa, bunlarin on tanesi aklinda tutsa ve bunlarin bir tanesi bir kavsakta bu notu hatirlayip dursa, motosiklet geliyor mu diye donup bir daha baksa ve bir arkadasimizin hayati kurtulsa, bu bizim icin paha bicilemez bir kazanc olmaz mi?

Ornegin soyle seyler yazabiliriz:

"Motosikletler kucuk olduklari icin olduklarindan daha uzakta gorunebilirler."
    "Motosikletler fren yapmadan da gaz keserek ve vites kuculterek aniden yavaslayabilirler."
    "Motosikletler kolayca baska bir aracin arkasinda kaybolabilir, veya kor noktanizda kalabilirler. Donmeden veya serit degistirmeden once bir kez de motosikletliler icin bakin."
    "Motosikleti bir arac olarak degil, bir insan olarak dusunun."
    "Bizim kaportamiz kendi bedenimiz."
    "Yagmurda motosikletlilerin gorusu, manevra ve fren yetenegi sizden cok daha fazla azalir, daha dikkatli olun."
    "Sizin kaportanizdaki bir cizik bizim icin olum demek olabilir."
    "Uzerimizdeki korumalar nedeniyle sicak havada beklemek bizim icin cok zordur. Lutfen yogun trafikte gecebilecegimiz bir yer acin."
    "Her zaman bir kez de motosiklet var mi diye bakin."
    "Motosiklet surucusu de acemi olabilir, lutfen SIKI$TIRMAYIN. Sonuclari bizim icin cok aci olabilir."
    "Motosikletlerin sinyali otomatik kapanmaz, surucu acik unutmus olabilir."

vs. vs. Benim aklima gelmeyen ve cok daha onemli bircok sey yazilabilir.

Belki de boyle bir calisma yapilmistir, ben bilmiyorum. Boyle bir yazi varsa iletebilir misiniz?

Ekte Amerika icin hazirlanmis bir uyari kitapcigi var. Buna benzer birsey yapabiliriz.

Simdi daha deneyimli, edebi yonu daha guclu arkadaslarin boyle bir notun mumkun olan en carpici, en akilda kalici ve en guclu mesajla hazirlanmasi icin destegi gerekiyor. Gorsel tasarim yapabilen arkadaslardan en iyi formati hazirlamak icin katilim bekliyorum. Hepimizin de bu notu mumkun oldugunca dagitmak icin yardimi gerekiyor.

Artik somut birseyler yapmamiz gerekiyor arkadaslar...

Herkese guvenli, keyifli ve omur boyu surecek surusler diliyorum...

Gokhan Demirhan
    Biz istersek meskeni alem,alemi Kral,Kralı soytarı ederiz,
    Biz istersek zamanı alır gunesi batırır kıyameti koparır gideriz....

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Sanchezz de benzer bir öneride bulunmuştu. Bence etkili olacaktır...
    yol yapalım yol

Mehmet Aksu
    Muhasebe ve Finansman
     Regal Raptor DD250E
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Bence site yönetimlerini bir araya toplamaya çalışın, bu da nasıl olur, İstanbul daki motosiklet Federasyonu yetkilileri başkanlığında. Burada sitelerin üye sayılarına göre masrafları karşılayacak kadar para toplanır ve
    1- 50 x 100 cm. ebadında kağıt afişler, taksi duraklarına, dolmuşların, otobüslerin arka camlarına yapıştırmak üzere
    2- El ilanları, park halindeki araçların silgilerine takılmak veya sürücülerin kendilerine verilmek üzere
    3- Motosiklet montlarının arkasına 25 x 50 ebadında naylon afişler iğnelenebilir.
    4- Radyo ve TV kanallarına ulaşılıp konu ile ilgili haberler yapmaları rica edilir.
    5- Köşe yazarlarına rica edlir,
    6- Motosiklete binen müzik ve sinema sanatçıları ile tanınmış işadamlarından görüşme talebi ile yardım istenir.
    7- Türkiye Şöförler Federasyonu ile görüşülür,
    8- Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik daire başkanlığı ile görüşülür,
    9- Bez afişler asılabilir, yollarda gözükmesi açısından,
    10- Belediyeleden yardım talep edilir.
    Bu işlerin yapılması için tüm motosikletli arkadaşların seferber olması lazım. Mesela en az iki-üç milyon adet el ilanı dağıtılması gerekir ki bu da emek gerektiren bir konu. Sokak sokak cadde cadde, otoyol gişeleri, sıkışık trafik demeden tek tek dağıtılmalı. Tabii afiş ve el ilanları için çok güzel yazı üslubu kullanmalı ve çok güzel resimler seçilmeli, kaliteli kağıt kullanılmalı, yani ilanı alan ve gören kişi okumaya değer bulmalı ve muhakkak okumalı,
    Daha birçok akla gelmeyen öneriler yapılabilir.

sancezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yuksel cetıner
    drıver
     regal raptor 250cc
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı carvalho Nickli Üyeden Alıntı
    Sanchezz de benzer bir öneride bulunmuştu. Bence etkili olacaktır...
    selcugum dostum benım yapalım su organızeyı sevap ıslerız yaa emınım ses getırecektır bırde o afıse guzel bır yazı ınsanların tuylerını dıken dıken edıcek bızım onemımızı anlatabılecek bırsey :D :D :D
    ***YOKLUĞUMLA İYİ GEÇİNMEYE BAK ÇÜNKÜ VARLIĞIM ASLA SENİNLE OLMAYACAK***34 PZA 37***0 RH + ***SEYTANIM***

salihozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

salih özcan
    Serbest Meslek
     -
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaşlar grafik olarak elimden geleni yapmak isterim az çok anlarım bu işlerden ortaya fikirleri koyalım. hazırlık aşamasında görselleri benimle birlikte yapabilecek arkadaşlarla ortaya çıkartalım ve oylamaya sunalım ve trafik vakfı diye kurulan ve insanlara hizmet vermesi amacıyla kurulan ama sadece araçları çekme işinde kullanılan vakfa müracat edip yardımlarını isteyelim sonuçta bizlerde trafikte seyir halinde olan insanlarız (gerçi ben henüz değilim) bizlerinde vakfıysa eğer yardımların bizlerden esirgemeyeceklerdir. bu olayıda görsel medya ve diğer insanlara ulaşım yoluyla ne kadar yayabilir ve kendimize kamuoyu meydana getirebilirsek çok güzel olur, elimden geleni yapmak isterim

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)