Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

besir olhan
    İşletme
     skygo200 gy
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    ben bir sene önce uyguladım.ve çok memnunum.hele konvoyda harika oluyor. tavsiye olunur

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre ÖZER
    Bilgisayar Mühendisi
     BMW R1150 GS - 2003
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Arkadaşlar konuyu tekrar hortlacam ama aklıma bir soru düştü mini röleleri aldım ama buton olayını tam anlayamadım. Yedek parçacıda 2 tip buton vardı. Bunlardan bir tanesi resimdeki kırmızı buton, diğeri de çekmeli basmalı bir buton. Kırmızı olan butona basıyorsun sadece yani anahtar gibi kademeli değil (açık kapalı konumu yok). Diğeri çekmeli itmeli olduğu için anahtar gibi kapaması açması var diye düşünüyorum. Sorum şu ki hangi butonu almalıyım. Kırmızı butonu kullanırsam bir kere basınca röleyi tetikleyip dörtlüleri yakacak ama sonra nasıl kapatacağım. Butona bir daha basınca yine röleyi tetiklemeyecek mi? Kafam karıştı birazda ondan uzun yazdım, idare edin artık Tek basmalı buton devreyi tekrar kapatmayacak gibi geldi. Resimde ki butonu kullanarak bu işi yapan arkadaşlar yardımcı olabilirler mı? Şimdiden teşekkürler

Emre ÖZER
    Bilgisayar Mühendisi
     BMW R1150 GS - 2003
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Aidikurt nerelerdesin? Sen denemişsindir diye sana soruyorum. Şu kırmızı buton hakkında beni bilgilendir O kadar uğraşıp sürekli yanan bir dörtlü istemiyorum

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    çekmeli itmeli falan bişe anlamadım ama bunlar bikaç liralık şeyler al ikisindende dene.hangisi işine yarıyosa diğerini at çöpe gitsin. arabaa 4lüsü gibi düşün basıosun çıkıçıkı:mrgreen: yanıo basıosun sönüyo
    At avrat silah

Emre ÖZER
    Bilgisayar Mühendisi
     BMW R1150 GS - 2003
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı falldown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çekmeli itmeli falan bişe anlamadım ama bunlar bikaç liralık şeyler al ikisindende dene.hangisi işine yarıyosa diğerini at çöpe gitsin. arabaa 4lüsü gibi düşün basıosun çıkıçıkı:mrgreen: yanıo basıosun sönüyo
    Yaa öylede şimdi sistemi yapıp, hee tamam oldu deyip sonra tekrar sökmek istemiyorum ondan yani Butona bir kere basınca röleyi tetikleyip devreyi tamalıyorsa ve ikinci kez basınca röleyi tetikleyip tekrar devreyi açıyorsa sorun yok ama açmıyorsa bu sefer sürekli 4' lüler yanık kalmaz mı? Uygulayanlardan da hiç ses soluk çıkmıyor

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ewt site suskun.. bişe söküp takmana gerek yok. yapcağın tek şey butonun ayaklarına lehim atıcan bakcan olmadı koparcan diğerini takıp lehimlicen sonrada kütüğe tutturcan o kadar. kablo çekmeydi vs. zaten yapcağın şeyler.
    At avrat silah

Emre ÖZER
    Bilgisayar Mühendisi
     BMW R1150 GS - 2003
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bütün parçaları buldum ama siyah 2 delikli olan parçayı bulamadım. Dolayısıyla da bu butonu nasıl gidona tutturacağım? Birde butonun kablo bağlanan açık uçlarını neyle kapatacağım? Yağmurda falan kısa devre yapsın istemiyorum. Yardımcı olacak kimsecikler var mı? Şevkim kırılmasa tam süper olacak

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    emre merhaba
    butonu gidona bağlayacak parçayı oto parçacılarına bakabilirsin geçici olarak ben çift taraflı bantla düz bir zemine tutturmuştum butona giren fişlerin oto parçacılarında plastık kılıfları oluyor onlardan takıp üzerinide elektirik bantıyla sıkıca sararsan sağlam olur su geçirmez kolay gelsin

Emre ÖZER
    Bilgisayar Mühendisi
     BMW R1150 GS - 2003
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emre merhaba
    butonu gidona bağlayacak parçayı oto parçacılarına bakabilirsin geçici olarak ben çift taraflı bantla düz bir zemine tutturmuştum butona giren fişlerin oto parçacılarında plastık kılıfları oluyor onlardan takıp üzerinide elektirik bantıyla sıkıca sararsan sağlam olur su geçirmez kolay gelsin
    Teşekkürler Celil Abi.

Beyaz kılıfları aldım abide aparattan dolayı bağlamak kısmet olmadı. Şimdilik sis farlarını uzunlara bağladım araya röle koyup. Sen bu dörtlü olayını yaptıysan aklımda ki soruyu sorayım sana madem Resimde ki kırmızı buton sadece basmalı bir buton. Yani sadece basabiliyorsun, açma kapaması yok. Şimdi bu butona bir kere basınca açacak, bir kere basınca kapatacak mı? Sende denemediysen artık ben deneyip sonucu yazacağım.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    sende sağol ben flaşör yapmadım ama aldıgım bir makinada yapılmıştı önce herhangi bir yöne sinyali açıyorsun sonra taktığın butona basıyorsun dörtlüler yanıyordu
    taktığın butona gelince bastıgında içeride takılı kalması lazım bir daha bastığında dışarı geri gelmesi gerek basılıyken dörtlüler yanıcak bir daha basınca sönücek kolay gelsin

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)