Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

selim sercek
    Serbest Meslek
     şimdilik belli değil
     Muğla
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    gerçekten başarılı ve faydalı bir çalışma
    elinize emeğinize sağlık

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    bu kadar sökmüşken arka bilyeyi(rulman) değişmen gerekirdi ... ben değiştiğimde( 13000 km de)bilyeyi elle çevirememiştim .. neredeyse kitleyecek durumdaydı..

ayrıca o arka dişli takozlarınıda ters çevirip takman gerekirdi...

hee bide 10 000 km yi geçen arkadaşlar ön ve arka dişliyle beraber zincir değişimi yapın....tek zincir değişimi olunca yeni taktığınız zincirede yazık oluyor...

orkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ORKUN TÜLÜ
    Makina Mühendisliği
     REGAL RAPTOR
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    bu kadar sökmüşken arka bilyeyi(rulman) değişmen gerekirdi ... ben değiştiğimde( 13000 km de)bilyeyi elle çevirememiştim .. neredeyse kitleyecek durumdaydı..

hee bide 10 000 km yi geçen arkadaşlar ön ve arka dişliyle beraber zincir değişimi yapın....tek zincir değişimi olunca yeni taktığınız zincirede yazık oluyor...

ben bunu bilmiyordum burayı okuduğum iyi oldu bu yazıyı kolay ulaşılır bir yere daha koyalım
    hani arayanın bulabileceği değilde herkesin görebileceği dikkat çekici br yere

yanar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sebahattin YANAR
    Teknik Öğretmen
     Regal Raptor DADYW
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı orkun Nickli Üyeden Alıntı
    elinizze sağlık çok güzel olmuş
    sizce arka salıncağı daha genişiyle değiştirmek mümkün mü
    daha kalın lastik ve cant takabilirmiyiz
    bu mümkün değil. çünkü motor dişlisi konumu geniş jant ve tekere izin vermez.Kısacası zincir tekere temas edecektir. Bu mühendislik hesabına girer. Diyelimki geniş jant taktınmı motor konuunu diger şasi ölçülerinide değiştirmen demektir.
    yani motoru yeni baştan yaratman gerekir. Teknik bilgim bukadar. Teşekkürler.

Alıntı aslanburclu Nickli Üyeden Alıntı
    yanar kardeş eline sağlık çok güzel olmuş

peki arka salıncak kollarındaki gerdirme aparat ve vidalarının durumu nasıldı ve takarken arka teker doğrulugunu nasıl ayarladın
    Zaten teker milini çıkardığında gergileri asıldınmı eline gelecektir. Paslanmaz metalden yapılmış yada galvanizle kaplanmıştı. Herhangibir aksaklık yoktu.
    Tekeri sökmeden önce çatal ve jant aralarını birde gerdirme vidalarının aralıklarını kumpas (hassas 1/20 Ölçü aleti) ile ölçüp bir kağıda değerleri yazdım.
    Toplarken de bu değerlere göre montaj yaptım.
    Çok önemlibir soru sordun aslında. Teşekkür ederim

Alıntı orkun Nickli Üyeden Alıntı

ben bunu bilmiyordum burayı okuduğum iyi oldu bu yazıyı kolay ulaşılır bir yere daha koyalım
    hani arayanın bulabileceği değilde herkesin görebileceği dikkat çekici br yere
    Aslında rulmanları özellikle ontrol ettim
    İki tane jantın iki tarafında kapalı rulman var. Çokmükemmel boşluk yok çok rahat çalışıyorlardı.
    Bir tanede balataların takıldığı kapakta vardı. Onun içine toz kaçtığı için duraksayarak çalışıyordu
    mazorla yıkayıp hava tutuğumda içindeki pisliği attı rahat çalışmaya başladı ondada boşluk yoktu.
    Zaten önemli biryük görmüyordu. Birde toz keçesi vardı üstünde. Sorun yoktu.

Arka dişliyi özellikle iyi inceledim. Kullanımdan dolayı aşınma başlamıştı. Ama 10 bin km yi geçireceğini zannediyorum. Zaten sökmeden önce bu konu beni rahatsız ediyordu. Ama şimdi içim rahat. Ben zincir ayarını yaparken yüklü durumda iken zincirin 1,5 cm salınım yapacak şekilde gererek yaptım. Aşırı gergin olarak zincir ayarlamak dişlilerin çabuk ezilmesine yol açacaktır. Zinciride dişliyide bozacaktır.
    Zincir konusunda dediklerine katılıyorum. Teşekkürler
    Ne Ekersen Onu Biçersin.
    Kırmızı DADYW CUSTOM
    ÇANAKKALE - Merkez

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)