Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

snakesawar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tuncay öztürk
    Öğrenci
     Keeway ARN125
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

TEMA nin İmza Kampanyası HAYDİ AĞAÇ DİKMEYE

evet şu sıralar tvlerde izliyoruz gazetelerde okuyoruz. sel, toprak kaymalari vesaire. hepsinin sebebi bilincsiz toplum. oysa ki dogal dengenin en onemli koruyucularindan biri olan ormanlar giderek yok edilmekte. gerek ticari gerek siyasi sebeplerle ormanlarimizi yok ediyoruz ve sonunda noluyor biz zararlı çıkıyoruz, seller, felaketler, aşırı sıcaklık bizleri buluyor, vuruyor. Daha fazla orman yok olmamasi için Tema nın baslattıgı imza kampanyasina sizin de destek vermenizi isterim. Bu konuda belki de en iyi söylenilicek söz; "Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez!" Ulu Yol Gösterici M.Kemal Ataturk.

http://www.tema.org.tr/2B/index.asp

TEMA Vakfı “2/B Arazileri Satılmasın”
    İmza Kampanyası Başlattı

“2/B Arazilerinin Satılmaması ve 2/B’lerin Tekrar Yaşanmaması İçin
    Yasal Önlem Alınsın !”

AKP, 2003 yılında 25 milyar dolar gelir elde edileceğini ileri sürerek kamuoyunda kısaca 2/B orman arazilerinin satışı olarak bilinen konuyu gündeme getirmiş, bu girişim TEMA Vakfı’nın da içinde bulunduğu Ormanlarımıza Sahip Çıkalım Birliği’nin önderliğinde yapılan çalışmalar, kamuoyunun tepkisi ve 10’ncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in veto kararı ile engellenmişti. Ancak, AKP seçim bildirgesinde de yer verdiği 2/B orman arazilerinin satışını, kapsamını daha da genişleterek yeniden gündeme getiriyor. Çevre ve Orman Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı bu konudaki teknik çalışmaları başlattı.

Hepimizin geleceğini etkileyen orman doğal varlığımızın tehlikede olduğunu görüyor ve bunun önlenmesinde bizlerin kararına da ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle TEMA Vakfı olarak, Türkiye genelinde görev yapan 555 Temsilcimiz ile Gönüllü Sorumlumuz ve 326 bini aşkın gönüllümüz ile http://www.tema.org.tr/2B adresli web sitemizde “2/B Arazileri Satılmasın” İmza Kampanyası başlattığımızı duyuruyoruz.

TEMA Vakfı, 2/B arazilerinin satışı ile ilgili uygulamanın kesinlikle karşısındadır. Giderek ekolojik, ekonomik ve toplumsal bir soruna dönüşen konunun çözülmesi zorunludur, ancak “satış” doğru yöntem değildir.

2/B arazilerinde satış kesinlikle düşünülmemelidir. Ecrimisil (Kamu mallarını herhangi bir izin almaksızın veya arada sözleşmesel bir ilişki olmaksızın kullanan kişilere Türk Hukukunda fuzuli şagil (haksız kullanıcı); bu kullanıcılardan alınan ücrete de “ecrimisil” denilmektedir.) uygulamasına derhal başlanmalıdır. Toplu yerleşim alanı haline gelmiş/kentleşmiş yerlerdeki insanlar sokağa atılamaz, fakat orman içinde tek veya siteler halinde yapılaşmalar, mevcut yasalar gereği kesinlikle yıkılarak orman haline dönüştürülmelidir. Kentleşen alanlarda ise medeni hukukumuzdaki mülkiyet kavramında yeni düzenlemelere gidilerek satış dışı çözüm oluşturulmalıdır.

Siyasal iktidarlar dört yıl vadelidir, iktidara gelmek için yakılmasına, talan edilmesine göz yumulan doğal ormanlarımızın yerine gelmesi ise mümkün değildir. TEMA Vakfı, Sayın TBMM Başkanı, Sayın Başbakan ve Milletvekillerini kamuoyunun sesine kulak vermeye ve ilişikte sunulan TEMA Vakfı’nın tespit ve çözüm önerilerini dikkate almaya davet etmektedir.
    istikbal göklerdedir !!!

34 VSU 70

Beatrice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

S. Burcu ŞUŞUT
    Öğrenci
     YOK
     Marmaris
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Konuyu buraya taşıyarak bizi haberdar ettiğin için teşekkürler İmzamz tamamdır
    Kralına yol vermişim, soytarısıyla hiç uğraşamam...

tuncay öztürk
    Öğrenci
     Keeway ARN125
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Beatrice Nickli Üyeden Alıntı
    Konuyu buraya taşıyarak bizi haberdar ettiğin için teşekkürler İmzamz tamamdır

eywallah. herkesin sizin gibi hassas olmasi dilegiyle!
    istikbal göklerdedir !!!

34 VSU 70

RızaHoşgör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RIZA HOŞGÖR
    Serbest Meslek
     RR 2007
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    çevreci duruşunu buraya aktardıgın için çok teşekkür ederim.yanlızzzzzzzzzzzz
    bu tema denilen kurumu birde şurdan sorgularsak ne kadar derin bir emperyalizm içinde oldugumuzu anlarız.
    tema vakfının ana sponsoru ford oto dur.yani bizim kocalelimizdeki seka arazisi üzerine dönemin cumhurbaşkanınıda arkasına alıp ve binlerce ağacı keserek otomobil fabrikası yapan ford.bu ford ki Türkiye deki sahiplerinin Koç üniv.adı altında istanbul un akcigeri sayılan sarıyer sırtlarındaki çam ormanını talan eden.
    son sözüm bir umut adına bende imza attım.
    saygılarımla
    DİKİLİ BİR AĞACINIZ VARMI?

tuncay öztürk
    Öğrenci
     Keeway ARN125
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı RızaHoşgör Nickli Üyeden Alıntı
    çevreci duruşunu buraya aktardıgın için çok teşekkür ederim.yanlızzzzzzzzzzzz
    bu tema denilen kurumu birde şurdan sorgularsak ne kadar derin bir emperyalizm içinde oldugumuzu anlarız.
    tema vakfının ana sponsoru ford oto dur.yani bizim kocalelimizdeki seka arazisi üzerine dönemin cumhurbaşkanınıda arkasına alıp ve binlerce ağacı keserek otomobil fabrikası yapan ford.bu ford ki Türkiye deki sahiplerinin Koç üniv.adı altında istanbul un akcigeri sayılan sarıyer sırtlarındaki çam ormanını talan eden.
    son sözüm bir umut adına bende imza attım.
    saygılarımla

polemik vs. yapan, bu tarz şeylere pirim veren bir kimse degilim ammaaaa!!!!. kocaeli deki ford un birinci derece deprem bolgesi olan bataklık alan uzerinde kurulu oldugunu biliyorum. ayrıca turkiyede ve dünyada bu tarz şeyler hep konusulup tartısılmakta ve teorize edilmekte. bildigim kadari ile seka tesisleri derince tarafinda. ford tesisleri ise karsida yani golcuk tarafinda degil mi?????

eger var ise bu soylediklerinizi ispatliyacak delilleriniz şu dakika bırakırım tema yı! : )
    istikbal göklerdedir !!!

34 VSU 70

RIZA HOŞGÖR
    Serbest Meslek
     RR 2007
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Değerli kardeşim ben birşeyi ispatlamak için yazmadım.Ama şu sözü hatırlatırım.dönemin cumhurbaşkanı ''otomobil fabrikası için değil seka arazisini çankaya nın arka bahçesini bile veririm'' demiştir.
    ayrıca bu konuda hafızam beni yanıltıyor olsada koç üniv. arazisi için benimle aynı fikirdesin sanırım.
    ve laf aramızda ben her bahar en az 1 adet ağaç dikerim.hazır lafını etmişken önümüzdeki bahar sen öncülük edersen RR ailesi olarak ağaç dikimi yapalım.
    sevgilerimle

tuncay öztürk
    Öğrenci
     Keeway ARN125
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    evet toplum yararına yapılan şeyler reklam edilmez gonul işidir bunlar ;) ben de cok cevreciyim devamlı agac dikiyorum gibilerinden bir mesaj vermek için yazmadım bu mesajı amacım toplum için olusturulmus bir kampanyaya destekci olmak. tabi guzel bir fikir bu agac dikimi ben de motorumu almış olurum oh mis ve sosyal sorumlulugumuzu da yerine getirmiş oluruz.
    istikbal göklerdedir !!!

34 VSU 70

RIZA HOŞGÖR
    Serbest Meslek
     RR 2007
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    arkadaşım sanırım yanlış anlaşıldım.asla reklam yapmadıgının bilincindeyim.sadece tema ile ilgili soru işaretlerim var.malum firmadan dolayı.sen bu işin içindesin sanırım.sorsanda bizide aydınlatsan çok sevinirim.en azından benim gibi bir zevzek çıkıp konuşamaz olur.RR ailesinin ağaç dikim işinde ısrarcıyım.
    yardımlarını bekliyorum.sevgiler

tuncay öztürk
    Öğrenci
     Keeway ARN125
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı RızaHoşgör Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşım sanırım yanlış anlaşıldım.asla reklam yapmadıgının bilincindeyim.sadece tema ile ilgili soru işaretlerim var.malum firmadan dolayı.sen bu işin içindesin sanırım.sorsanda bizide aydınlatsan çok sevinirim.en azından benim gibi bir zevzek çıkıp konuşamaz olur.RR ailesinin ağaç dikim işinde ısrarcıyım.
    yardımlarını bekliyorum.sevgiler

estagfirullah böyle aşagılayıcı seyler dusunmedim duymamıs da olayım. herkesin şüpheleri olabilir çok dogal ve gayet de normal birşey ;) ben üniversite ögrencisiyim ve gecen ay temaya gönüllü olarak kayıt oldum gönüllü no'm : U177448 . okul ve iş sebebiyle aslında pek ilgilenemiyorum ama bu cuma bir ilkokula cocuklara seminer vermeye gidicez ve haftaya da agaç dikimi olucak sanırım. eger yönetim de uygun görürse ben okuldan hocam il temsilcisine danısırım ne yapmamız gerektigini ..
    istikbal göklerdedir !!!

34 VSU 70

RIZA HOŞGÖR
    Serbest Meslek
     RR 2007
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    öyleyse burdan admin ve modlara duyurulur.ağaç dikim işin gönüllüsü snakesawer.planlayıcıları sizler olun.emekcileride RR ailesi
    ismi görür gibi oluyorum yaw.RR HATIRA ORMANI

Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)