Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Öğrenci
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Motor korkum...

Sevgili büyüklerim ve arkadaşlarım sizlerle paylaşmam gerektiğini düşündüğüm ßir konu var..ßen 18 yaşındayım ama kendimi bildim bileli motosiklet benim tek hayalim..yanlız ßelli bir zamandır içimde motor konusunda hala geçmeyen hevesimle beraber bir de korku türedi.. Geçtiğimiz yaz dayımı motor kazasında kaybettik, ve kazanında hala nasıl olduğu tam olarak belirlenemedi motorda çizik haricinde hiç bi zarar yok arabamı çarptı birden ani fren mi yaptı belirsiz o günden bu güne hep belirsiz bi korkum var çevremdekilerde sonumun dayım gibi olucağını ve motorun 2 tekerli tabut olduğunu söylüyor bu beni daha da korkutuyor.. :(

ugurcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

uğur akyay
    Halkla İlişkiler
     R1150GS
     İstanbul - Ümraniye (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    dayın için üzüldüm başın saolsun ama şunu unutmamak lazım kaderde varsa motorlada arabaylada bisikletlede yürüyerekde olan oluyor motoru suçlamanın yada korkmanın bi anlamı yok bence. bu düşüncelerimden yola cıkarak bence motordan korkma çünkü korkulacak bişey yok onu korkutucu yapan insanlar :D
    250 dd e9-b 2007-2009
    F650 "99 2009-2010
    FZS600 "03 2010-2013
    DL650 "05 2013-2014
    R1150GS ''00 2014-...

innocentbystander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aydin Sahin
    İnşaat Mühendisi
     Yamaha Virago XV 535
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Allah rahmet eylesin dayina, ben de üzüldüm. Tanıdığım kimseyi motorsiklet kazasında kaybetmedim ama ben de korkuyorum motordan. O 'bize bişey olmaz' diyip kasksız ya da karton kaskla ortalikta vizir vizir dolanan aradan dereden fırlayan scooter cilara da hayret ediyorum. Aslinda korktugum sey motor degil tabii, ugurcuk'un da dediği gibi, başıma bir şey gelmesine sebep olacak kişiler. Zaten motoru hep defansif kullanmamin sebebi de bu. Arabayla giderken kavsaga yaklasip da emniyetli gorunce (ya da yeşil yanınca mesela) basip geciyorum ama motorla ayni yere gelince 'lan dur yavaslayayim n'olur n'olmaz aniden arabanın teki firlar' diyorum. 'Su arabadaki herif telefonla konusuyor, serit merit degistirir pat diye, simdi gecmeyeyim' diyorum. Reşat Arbaş'ın kitabında da, bizim faydalı bilgiler bölümünde bulunan ecnebi motorsiklet talimatnamelerinde de hep yazan 'sürekli yola ve trafiğe konsantre ol, önündeki yolu araştır, riskleri önceden farketmeye çalış' şeklindeki ifadeler çok önemli, hayat kurtaran ifadeler. Eminim herkesin içinde bi parça korku vardır, zaten motor heyecanı dediğimiz şey de bir avuç adrenalin, o da korkuyla besleniyor :cool:

MEHMETONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MONUR
    gizli
     RR250D/2007
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Öncelikle başın sağolsun kardeşim. Ben de çok uzun süre motor konusunda düşündüm.Trafik kazalarında aramızdan ayrılanları gördükçe vazgeçtim, altıda motor rüzgara karşı yol yapanları gördükçe heveslendim. Benim de çevremdekiler endişelendikleri için HAKLI OLARAK karşı çıktılar. Motor arabaya göre evet gerçekten daha riskli. Ama korkmak bilinci de biraz beraberinde getiriyor. Ugurcuk arkadaşımın da dediği gibi olacaksa eğer heryerde olabiliyor. Ben de kaza geçirdim. Araba çarptı. Full koruma vardı ufak tefek yaralandım. Daha öncesinde de düşmüştüm. daha da tecrübeli olan,büyük kazalar yapan arkadaşlar abiler var.
    Sonuçta kendi vereceğin karar. Ama bu kararı verirken çevrende seni sevenleri de düşünmelisin BENCE.
    Bu arada motor çoook keyifli ve arabadan biraz daha dikkatli kullanırsan riskleri azaltabiliyorsun....
    34 UY 5765

orkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ORKUN TÜLÜ
    Makina Mühendisliği
     REGAL RAPTOR
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    öncelikle başın saolsun,
    ailede böyle bir olay olunca ortaya çıkıp ben motor alıcam veya aldım demek çok sıkıntılı olacaktır
    allah yardımcın olsun ama tabi senin kararın önemli sence motora binmek için aileden gelecek tepkiyle karşılaşmaya değer mi ona karar vermek gerek

doğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doğan Bostancı
    Tıp
     yamaha fz6 fazer
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Başın sağolsun. Çoğumuz motor kullanıcısıyız ve hepimizin içindede bu korku yok değil. Ama öyle bişeyki tehlikeli olduğunu bile bile yapıyoruz. çünkü bu bir tutku. Ben kiimseye tavsiye edemiyorum. Allah korusun benim tavsiyemle motor alıp kaza yapma ihtimali bile vicdanımı rahatsız ediyor. bu kararı en iyi sen verirsin.
    foam party :mrgreen:

Öğrenci
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Saolun hepiniz.. Sizin dediğiniz gißi son karar ßenim Şubata kadar ßi karar zamanım vaR ama ßöyLe giderse ßende ßi Regal Raptor alıcam inŞ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)