Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Bir fikriniz vardır mutlaka.

Birçoğunuz motosiklet almak için uzun süredir kıvrandığımı biliyorsunuz sanırım.Ancak hala bir karar verebilmiş değilim.Sürekli araştırıyorum , araştırdıkça kafam daha da karışıyor.Son olarak aklımda iki motor var , karşılaştırma yapmama yardımcı olur musunuz?

Kawasaki EN 500

http://www.sahibinden.com/motoek_guv...XQQdisplayitem

Yamaha Virago XV 535

http://www.sahibinden.com/virago_535...XQQdisplayitem

Bu motorlardan hangisini tercih ederdiniz?Hangisini alırdınız?

moonchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat tutal
    İşletme
     RR'dı eskiden
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Galiba Virago'yu tercih ederdim... Tabi motorları görmek lazım, hem de usta bir gözün görmesi lazım!
    We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going...

yeaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yunus Emre Aytaç
    Öğrenci
     VT 750 C4
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bencede virago
    Yunus Emre

Tabi ustalara göstermek lazım. Peki neden Virago'yu tercih edersiniz arkadaşlar?

apron83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okay yalçın
    Türk Silahlı Kuvvetleri
     RR class
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    mmodel olarak bakarsak en 500 ama bu iki motoru km fiyat gbi kıyaslarsak virago bencede
    okay
    B rh(+)

moonchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat tutal
    İşletme
     RR'dı eskiden
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    1- Virago olduğu için. Yani efsane bi model kim ne derse desin.
    2- Yamaha olduğu için. Türkiye operasyonunu iyi yöneten markalardan biri. Ustası servisi, yedek parçası bol (İhtiyacın olabilir)
    3- Yamaha Virago olduğu için. Çözülmüş bi model demek istiyorum. Ustası da iyi tanır, kullanıcısı da boldur fikir sahibi olmak kolaydır, hayranı da boldur... Yani göz önünde bilindik bi modeldir, bu da her zaman doğrudan etkili olmasa da çoğu kez dolaylı yoldan işe yarayabilir
    4- Bu iki ilanın da modelleri aynı ama kilometresi düşük olan Virago. (Yanlış görmediysem)
    5- 535 kullanıcılarının birçoğunun hemfikir olduğu gibi randımanlı, performanslı bir motoru var.
    6- Virago benzin deposunu sele altına yerleştirerek motosiklet aerodinamiği ve dengesi konusunda çığır açmış bi model. Çok stabil ve dengeli olduğu söyleniyor. Ağırlık merkezini aşağı kaydırmak gibi basit bi mantığa dayansa bile işlevsel bi durum.
    7- Bol bol sohbet etme fırsatı bulduğum iki 535 kullanıcından da duyduğum "yağını, suyunu koy devam et", "anahtar sürmeden bilmemkaçbin kilometre" yorumları.

Bu özellikler Kawa'da yoktur demeye çalışmıyorum kesinlikle. Sadece görece 535 bu özellikler açısından daha iyidir gibime geliyo.
    We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going...

orkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ORKUN TÜLÜ
    Makina Mühendisliği
     REGAL RAPTOR
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    ben ikisinide tercih etmezdim her ikiside senden önce 11 yıl kullanılmış kim bilir başlarına bu yıllar içersinde neler gelmiş
    artı motor tecrübende fazla yok galiba bunlarla yaptığın her ufak kaza dahi çok başını ağrıtır hem parça arasın hem çok para tutar bence 250 cc lik bir çin malı motorla başlaman daha iyi olur
    ama sonuçta para senin...

moonchild , verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Gerçekten yararlı oldu benim için.

orkun , çin motoru derken Regal Raptor'dan başka bir model düşünmüyorum , hemen hemen hepsini düşündüm , araştırdım en iyisi Regal Raptor.Ancak 3.000 YTL'ye siyah bulamıyorum.Daha fazla da kesinlikle vermem.Zaten 2.000 YTL'sini peşin üstünü kredi kartı ile vereceğim.Taksite bağladıktan sonra biraz daha açılıp Virago almak daha mantıklı gibi.

GOKHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gökhan sarısoy
    Makina Mühendisliği
     regal raptor
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 6
    Kardeşim virago 535 krank problemı var koprasöre verince çabuk kesiyor alacaksan vıragonun 250 sı çok iyi ve sorunsuz kavazaki parça sorunu var yamaha da böyle bi sorun yok ne istersen var.ama beni dinlersen bi regal al hem parça var hem denendi artık bu motor hem az yakıyo vede bu paraya bu güzellikte başka bimotor yok yardımcı olabildiysem ne mutlu
    HAYAT ÜÇBUÇUKLA DÖRT ARASINDADIR YA ÜCBUÇUK ATARSIN YA DÖRT DÖRTLÜK YAŞARSIN

İstediğim gibi bir Regal Raptor bulamıyorum.Bu yüzden arayışlara giriyorum.Başka Çinli düşünmediğimden yaşlı Japon motorları geliyor aklıma.

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)