Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

emrahkucukgirgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emrah Küçükgirgin
    Mühendislik
     DD250-9B
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Kışlık Eldiven

Herkese selam

Biliyorsunuz beni kar-kış zor durduruyor, E Sarıyer'de oturup, Ayazağa'da çalışınca sabah akşam iki kere ciddi soğukla karşılaşıyor insan... Tek üşüyen yerim ellerim. Geçen sene Held marka dünyanın en dandik eldivenini almıştım. Bu sene dedim ki bir kere para vereyim ama iyi bir eldiven alayım. Ve gittim Özen'den Revitt marka bir eldiven aldım. Bana eldivenin ödüllü olduğunu, -10 C'de bile üşütmediğini söylediler. Büyük bir hevesle aldım. Ama sonuç rezalet. Dondurmuyor ama ciddi şekilde üşütüyor. Gittim ctesi geri vermeye bana başka modelini verdiler, bir de bunu dene dediler. Yarın görücem ama hiiç umutlu değilim.

Hein-Gericke'den almayı düşünüyorum ama bir de sizlere danışayım dedim. En soğuk havalarda bile üşütmeyecek (-5,-6 C) bildiğiniz kaliteli bir eldiven var mı? Yoksa benimki hayal mi? Böyle bir eldiven yok mu? Çarşamba'ya kadar karar vereceğim...

Not: Deri veya deri görünümlü istiyorum.

Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim...
    Krom aşkı ile parlak yarınlara ...

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

Re: Kışlık Eldiven

Alıntı emrahkucukgirgin Nickli Üyeden Alıntı
    Herkese selam

Biliyorsunuz beni kar-kış zor durduruyor, E Sarıyer'de oturup, Ayazağa'da çalışınca sabah akşam iki kere ciddi soğukla karşılaşıyor insan... Tek üşüyen yerim ellerim. Geçen sene Held marka dünyanın en dandik eldivenini almıştım. Bu sene dedim ki bir kere para vereyim ama iyi bir eldiven alayım. Ve gittim Özen'den Revitt marka bir eldiven aldım. Bana eldivenin ödüllü olduğunu, -10 C'de bile üşütmediğini söylediler. Büyük bir hevesle aldım. Ama sonuç rezalet. Dondurmuyor ama ciddi şekilde üşütüyor. Gittim ctesi geri vermeye bana başka modelini verdiler, bir de bunu dene dediler. Yarın görücem ama hiiç umutlu değilim.

Hein-Gericke'den almayı düşünüyorum ama bir de sizlere danışayım dedim. En soğuk havalarda bile üşütmeyecek (-5,-6 C) bildiğiniz kaliteli bir eldiven var mı? Yoksa benimki hayal mi? Böyle bir eldiven yok mu? Çarşamba'ya kadar karar vereceğim...

Not: Deri veya deri görünümlü istiyorum.

Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim...
    En nalet işte bu eldiven meselesi emrahçım ya, sıcak tutması için kalın olması gerekiyor ve kaliteli, ama kalın eldivenle motorun kontrolü zor, özelliklede kütüklerde kontrollere basmak işkence ve tabiki frenle debriyaj kontrolleride zayıflıyor, hem ince olacak hem sıcak tutacak bir eldiven sanırsam yok, bundan kurtulmanın en mantıklı yolu gidondaki elciklere endurolardaki gibi rüzgarı kesecek birşeyler uydurmak lazım ama buda görüntüyü bozar. Bide şöyle bir önerim var sana emrah, şu dağçılık ve kamp malzemeleri satan mağazalar var, orda yoğun kış şartları için yapılmış ekipman vs... var, ordaki eldivenlerde düşünülebilir diyorum kendi çapımda

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Emrahım küçükgirginim ...
    eğer aldığın eldivenler deriyse ..üşütmemesi lazım..ama içleri takviyeliyse tabii..
    bi de şöyle bir durum var koyun derisi rüzgar geçirir sığır derisi geçirmez...eldivenleride sığır derisinden yapamadıkları için mecburen koyun derisinden yapıyorlar..ve istesende istemesen de soğuktan etkileniyosun..
    ben hala yazlık eldiven kullanıyorum..sebebide kışlık eldivende oluşan his kaybı...yola çıktıkça dönüşümlü olarak ellerimi kolluyorum...ama istanbul trafiğinde bunu yapmana imkan verecek bi rahatlık olmadığından uzun süre tek elle motor süremezsin...
    kullandığın motor da elcik muhafazasına müsait değil.. taksanda çok sırıtır...
    ne diim yaaaa ... işin zor işte.. samsuna taşın bence.....
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

BULL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BÜLENT ERGİN
    Sikorta
     Aprilia Pegaso 650ie
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    evet motor eldivenleri kalınlaştıkça kütük gibi oluyor.
    Allah korusun sağlam düşmedikçe bu eldivenlere ihtiyacımız yok bence...
    onun yerine şu kayakçıların kulandığı karoteksmi garoteksmi ne dedikleri eldivenlerden kullanabiliriz
    hem daha yumuşak hemde rüzgardan ve soğuktan daha iyi korur
    ama sadece soğuktan korur
    bunu seçmekte bize kalmış...
    haydi çocuklar motora

b
    a
     a
     a
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    abi ben de yillar evvel aldigim kayakci eldivenini gecen bi deneyeyim dedim, demez olaydim. tamam simsicak tutuyo ama hakkaten kutuk gibi be abi. isaret parmagiyla basparmak arasindaki destek yuzunden ne frene ne de debriyaja yetisemiyosun. ucundan ucundan basiyosun boyle levyelere. e bu da bi guvensizlik yaratiyo, sanki motoru sen kullanmiyomussun gibi. yani kisaca tavsiyem kayakci eldivenleri de ise yaramiyo.

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Korumalı bir motor eldiveni içine ince 1 deri eldiven giyilse ne kadar fayda eder acaba ?

Emrah Küçükgirgin
    Mühendislik
     DD250-9B
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Ben artık kontrol etme işini geçtim. Ne kadar kalın olursa olsun kontrol sıkıntısı yaşamıyorum iyice alıştım. Aldığım Revitt de içi takviyeli termolite denen maddeden var içinde ama hikaye... Acaba içine polar mı giysem... Ben de karar veremiyorum ama artık ellerimin üşümesinden bıktım. bu sabah evden arabayla işe geldim. Hafta sonu motoru şirkette bırakmıştım. Evin orası -1'di şirkete geldiğimde araba -5 gösteriyordu.

Kafayı yiyeceğim valla... Nasıl çözülecek bu iş bilmiyorum. Bütün pahalı eldivenleri tek tek deneyemem ki... Kar eldivenleri de bizim hızlarda işe yaramaz herhalde. inanların kayarken hızları kaç oluyor acaba? belli bir hıza kadar rüzgar geçirmezler herhalde...

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    senin tek çaren elcik koruma emrahım küçükgirginim...
    başka foto bulamadım acilen bunu buldum...

bi de kuryelerin kullandığı modeller var neredeyse dirseğe kadar kaplıyo...
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Emrah Küçükgirgin
    Mühendislik
     DD250-9B
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Abi onlar da karizmayı çiziyor. direk kurye muamelesi görüyorsun trafikte...
    Benim karizma önemli abi :-)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    o zaman üşü kardeşim ..... :mrgreen:
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)