Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

sizde yapabilir veya çok hesaplı olarak yaptırabilirsiniz

sevgili arkadaşlar

ben regalimi aldığım zaman çıplak bişeydi ya düşündüm taşındım ve bişeyler yapmak istedim sonra gördüğünüz gibi darmadağın edip yeni modifiye edeceğim mlz.leri motorumun üzerinde ölçe biçe hazırladım

ilk önce yolda giderken doğru dürüst göremediğim km.saatinin yerini nasıl değiştiririm derken yeni bir km.saati alayım takayım dedim ve taktım
    ortadaki km.saati kendi saatinin telini buna taktım
    soldaki gösterge motor devir saati ön kadronun iç kismında ateşleme bobinin bir tanesinin cıkış(-) ucunu bir kablo ilavesiyle bağladım motorun çalışma devrini gördüm
    sağdaki gösterge şarj göstergesi bununda kablosunu uzatarak aküye gelen şarj kablosuna bağladım ve motorun nasıl şarj ettiğini gördüm valla ben bu motorun şarj olayını hiç beğenmedim bir garip gözünüzü korkutmak gibi olmasın apuk supuk şarj ediyor. hiçde güvenilcek gibi değil

bildiğiniz gibi benim ön cam iyi değildi sayenizde kese biçe ufacık kaldı herhangi bir camcıya gidip 75 cm2 iyi ve kalın cinsinden beğendiğim ve motorun önüne uyacak şekilde kaliteli mika cam kestirip bir iki demir parçasını ön duruma göre ayarlayıp aparat yaptım ve krom çelik boya ile boyadım .
    maliyet :
    mika 7.5 ytl
    aparat demirler ve ve boya 15.ytl.
    camın ham hali kesilmiş ve takılmadan önce

ve takılmış hali bu arada aynalara dikkatinizi çekeyim orjinal aynaları çıkardım vibrasyondan doğru dürüst göremediğim için biraz daha konumu yüksek ve derin görüşlü ayna taktım ve arka trafiğe daha çok hakim oldum

evet gelelim artçı koltuğu meselesine önce 1 metre lama demiraldım ve elimdeki ölçüye göre kestirip gerekli yerleri eğdirip taşlatıp arka çamurluğa gelen yerlerin altına lastik koyarak eski deliklerin üstüne oturttum

bu aparatın üstünede eski bir sandalye oturağını vinleks ini kaldırıp alt kısmı ölçülerine göre 4 delik delip vida takıp üstünü süngerle doldurup 3 de düğme koyup gayet rahat bir artcı koltuğu yaptım

evet şimdi gelelim arka sis bar olayına burda bize lazım olan alt resimde görüldüğü bir parça boru veya orj.nikelanjlı elk.süpürge borusu ve birkaç metre demir ve krom nikel boya elinizdeki veya isteğiniz ölçüde kesip delip birbirine aparat gibi oturtup takmak burda yapılan sistem aparat olduğu için diğer alt ve üst kısma gelece yerlere iç ölçülere göre profil ayarlayıp aracı yapmak

bu kısım arka dayanma kısmı

bir görünüş

bir görünüş daha evet bu aparatlar tamamen takmatik olup çanta takılmadığı zaman çıkarılabilir alt tarafı masus biraz uzun bıraktım çantanın zemin oturma düzeni daha iyi olsun diye çıkarınca işte böyle olabilecek

evet arka apratlara 2 adette bayrak direği

artık bu kadar şimdi kargocumu dersiniz postacımı dersiniz nakliyecimi dersiniz bilmeme ama benim imkan ve kabiliyetimle bu kadar daha başka buluşlar ve aksesuar takan arkadaşlarımında yaptıklarını bu sitede görüp feyz almak isterim
    artık motoruma zevkle bineceğim

plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Baba zaman bulamıyoruz, zamanımız olsa neler yapıcazda olmuyor işte :(

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Diiicek bişi bulamıyom gomtanım.... sanki benden esinlenmişiniz gibime geliyo... :mrgreen: :mrgreen:
    ama şarj göstergesiyle km göstergesi devir saati felan çok iyi olmuş....en azından öndeki boş görüntü dolu dolu olmuş....
    arka çantalarada alttan dik olarak koyduğunuz destek benimde aklımdan geçiyodu....onu bende yaptıracam ..zamanla darbeden deforme olabilir arka çantanın aparatı....
    ellerinize sağlık .. bu işi yapacak usta bulan varsa yaptırsın derim... ana bence fotolarını çekipde gitsin sizin motorun...hiç bi ustanın bu kadar şeye kafası çalışacaanı tahmin etmiyorum...
    emeğinize sağlık komtanım güle güle binin allah kaza bela vermesin.....
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Yaşar Baba, anlatmıştın ama bu kadarını beklemiyordum. Ne kargocusu, harbiden çok iyi olmuş, üstelik görüntüden ziyade tamamen kullanıma yönelik. Bence depo üstü kadran artık gereksiz olmuş, söküp yerine metel bir arma, vs. yerleştirilebilir. Devir saatini nasıl bağladığını tam anlayamadım. Bambaşka bir motor olmuş, tebrikler.

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    yaşar komutanım
    yeni km göstergesinin altında N ve sinyal ışıklarının yanında 2 düğme var bunlar ne işe yarıyor abicim hadi biri sağ sol sinyal
    diğeri nedir acaba

yoksa boştamıdır bu düğmeler veya 4 lü flaşör falan mı?

ha bu arada muhteşemsin abicim sen zaten emekli olmuşsun gibi :lol: bu işleri deme yağmur yağıyorduda 1 günde yaptım hele istanbul gibi bir yerde belkide malzemeleri topladın da ( mikayı falan ) hazır ettin hade be dedin giriştin bu işe.

şimdi bizde başlarız 1 günde bitirecez diye 2 ay sürer diye korkarım :mrgreen:

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    emrahss kardeş
    devir saatinin kabllosunu şasenin önyukarı tarafının yani depo nun üst tarafı ve şasenin içinde ateşleme bobin kabloları var 2 adet birinin çıkış (-) yani eksi ucuna bağladım

kino kardeş
    bakarken sol taraftakine aküden role yardımıyla sislere bağladım yani kendi tesisatıyla hiç bir bağlantısı yok
    sağ düğmeyede radyatör üzerindeki fan motorunun (+) ucuna bağladım yine kendi otamatik çalışmasına devam edecek ben istediğim zaman fanı devreye sokarak suyun soğumasına yardımcı olacam bununda ana tesisatla hiçbir bağlantısı yok

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    şimdi dikkat ettimde komtanım artçı koltuğunun deri kısmı biras işçilikten zayıf kalmışş...ölle mi bırakacaanıs yoksam başka bi işlemden daha geçecekmi.... :(
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bi koltuk döşemecisine zaman bulursam daha kalıplı ve yüksekçe yaptıracam

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    valla iyi olur komtanım o kadar işin arasında basit kaçmış biras...
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Aslanburçlu baba ben site olarak sana ORDİNARYUS ünvanı verilmesini talep ediyorum hatta şimdi gidip bir tane anket açıyorum hade hayırlısı oldun ;)

Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)