Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

ZİNCİR DEĞİŞİMİNDEN SONRA ...

Arkadaşlar içinizde zincir değiştiren varmı bilmiyorum ama, ben değiştirdim ve motosikletimin performansı en az %10 arttı..

arka duble çanta taktığım halde ilk defaya mahsus olarak düz yolda 125 i gördüm..

ayrıca daha önce zincirden 2 bakla aldırmıştım çok uzama yapmıştı ve gergisi sona dayanmıştı...çok kaliteli oringli zincirlerden almayı düşündüğüm için biraz ertelemiştim bu değişim işini.. ama son zamannlarda çok rahatsız etmeye başlamıştı kalkışlarda şıkırtı ve sallantı yapıyordu...bunun sebebi de uzama yaptığı için artık dişlilere tam oturmamasıydı..

ustamla karar verdik ve rus motorlarının zincirlerinin bizim motorlara uyduğunu gördük..

ama bi sorun çıktı ve kısa geldi bende 2 takım zirciri bozarak 4 bakla ekleme yaptırdım ... tabi bunun makinesi var kesinliklle çekiçle penseyle olacak iş diil..

şu anda motorumun kalkışı ve gidişi çok daha rahat oldu...motorumun km si şu anda 7800 de bilgilerinize..
    .
    kendi zinciri pek kaliteli diilmiş... eski ve yeni zinciri bi hizada tutarak ölçtük 10 - 15 bakladan sonra bir diş uzadığını gördük ... bi zincirin bu kadar uzama yaptığını ilk defa gördüm dedi mehmet usta....

aldığım zincirde 25 ytl bence beklemeye değmezmiş.. bu zincirleri öküz arabasına bağlasan bişi olmaz dedi ustam..

ayrıca bi müjde daha verdi bana.. benim 69 model motoguzziyi bu sene yürüteceğiz inşallah ...ekzantirik ve karbüratör olayı hallodu...alllaahhhh pata pata pata ne gider o şimdi beeee... :mrgreen:
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

GOKHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gökhan sarısoy
    Makina Mühendisliği
     regal raptor
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 6
    okancım bendede guzzi var 65model 750 cc bende distiribitör kapagı ve tevzi makarası arıyom ısınınca ateşleme bozuluyo elektronik ateşleme yapacam orjini bozmıyım diyom resmını atıyım senınkıde boylemı.resım atamadım kabul etmiyo daha sonra denıyecem kardeşim.
    HAYAT ÜÇBUÇUKLA DÖRT ARASINDADIR YA ÜCBUÇUK ATARSIN YA DÖRT DÖRTLÜK YAŞARSIN

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    tamam abiciim paslaşırız...
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

GOKHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gökhan sarısoy
    Makina Mühendisliği
     regal raptor
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 6
    resım atamıyorum geçerli vep adresi girmediniz diyo tamam kardeşim
    HAYAT ÜÇBUÇUKLA DÖRT ARASINDADIR YA ÜCBUÇUK ATARSIN YA DÖRT DÖRTLÜK YAŞARSIN

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    okan keşke makineden çıkan zincirlerin baklaları ile takdığın zincir baklalarını bir foto yapsaydın da görseydik be abicim
    hani aradaki fark gözle görülen cinsten bir farkmıdır senin zincir nasıl uzamış bakları ne durum da onu bir göreydik

allah bilir RR yi nasıl zorladın da o zincir baklarının boyu uzadı dura kalka hopla zıpla

Nihat Uzun
    -
     E-250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Benim zincir boşluğunu bilmem ne zaman aldırdım. Bakla falan da aldırarak değil. Üstüne 5000 km yaptım. Hatta yağlamak bile yağlamıyorum düzenli olarak. Şu an 10.000 km'deyim... gidiyor bir şekilde ama güvenemiyorum tabi. İçimden bir ses Tirilye yolunda canınızı sıkacağımı söylüyor. En iyisi değiştirmek.

Marka/Model vs. tavsiyesi olan var mı?
    Gerçi bu işler için pek kafa yormuyorum. Altan Motora verip "bildiği yap" derim herhalde.
    Yeterli miktarda benzin ve portakal suyuyla Boğaz Köprüsünü havaya uçurabilirsin.
    Sabun katarsan, nitrogliserin olur.
    (Dövüş Kulübü)

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Abi şöyle yağını suyunu tuzunu ekledikten sonra parça değiştirmek zorunda kalmayacağımız bir motor yokmu yaf, değiştirde değiştir hep :(

vgsdfgd fgdfgf
    Öğrenci
     fdgdfg dsfgdfg
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    benim motorda 10000 e dayandı 2. el aldım ali ustada alırken bunun zincirinin değişmesi gerek artık demişti ama bana 100 ytl fiyat verdi zincir için değiştirtmedim tabi o zaman..okan abi sen nerden aldın bu zinciri 25 ytl ye nası bişey biraz daha ayrıntılı bilgi verirsen bende değiştiricem en kısa zamanda

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı Kino Nickli Üyeden Alıntı
    okan keşke makineden çıkan zincirlerin baklaları ile takdığın zincir baklalarını bir foto yapsaydın da görseydik be abicim
    hani aradaki fark gözle görülen cinsten bir farkmıdır senin zincir nasıl uzamış bakları ne durum da onu bir göreydik

allah bilir RR yi nasıl zorladın da o zincir baklarının boyu uzadı dura kalka hopla zıpla
    kino baba biras sert kullandığım söyleniyor ama zinciri bu hale getirecek kadar değildir heralde....zincirin kendi kalite sorunu var abiciim...

melih kardeşim ... eski rus motorları vardı kaba saba bişiler... ijjj mi hıh mı ne dedniyo tam bilmiyorum onların zincirlerinden taktım...çok sağlam olduğunu söölüyolar .. bence değiştir sende her an her yerde bırakabilir .. ayrıca arka tekere dolanıp kazaya sebebiyet verebilir...kendine iyi bak bu arada...
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

burak bicer
    Radyo, Televizyon ve Sinema
     yamaha virago 535
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    okan kardes su zincirleri nereden aldıgını bı yazarsan dukkanmı dukkan sa neresı bızde ole bıseyler yapalım bırde su mehmet usta nerede nasıl ulasırız bızede yardımcı olurmu tesekkurler

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)