Evet, arkadaşlar benim samimi bir arkadaşım motor almaya karar verdi ve geçenlerde sahibinden.com sitesindeki bir ilanda 2500km. 3500YTL. Satılık bir motor bulmuş. Önce beni aradı bende motorun sahibini ara bir bakalım dedim. Ertesi güne randevulaştık beraber gittik otoparkta buluşup motoru inceledik. Motorda bir kusur var mı deyince anahtarlarını benden önceki arkadaş kaybetmiş kilitler değişti dedi eh biz biraz huylandık tabi. Cumartesi günü motoru ustamıza götürüp baktıralım dedik. Adam tutturdu kapora verin diye, bende sen cumartesine kadar bize sürüver diyorum. Adam motor internette o zamana kadar başka alıcı çıkarsa falan deyip durdu, ben iyice kıllandım dedim sen cumartesine kadar sata bilirsen sat satmazsan biz alırız dedim. Bizim kanki motoru beğendi ya neyse ufak bir kapora bıraktı akşam internete girdik plakayı baktık trafikte kayıtlı değil adam telefonlara cevap vermiyor ilan yok hepsi toz oldu ortadan. Biraz önce motorun sahibine ulaştık motor arkadaşının üzerineymiş, adam alım satıma gel demiş arkadaşı onu sallamış falan filan bir sürü şey anlayacağız bir sürü dolap. Sanırım motor çalıntı. Yeni motor alacak arkadaşlar çok dikkatli olun yanınıza bu işlerden anlayan birilerini mutlaka alın. Plaka kontrol içinde http://www.trafik.gov.tr/sorgulamalar/sorgulamalar.asp# bu internet adresinde, Araç Sorgulama bölümünü seçin…
Bizim almaya çalıştığımız motor 34 AU 3542 plakalıydı.