Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yasin MISIR
    Bilgisayar Mühendisliği
     Yamaha Dragstar XVS 650A
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Cok gecmis olsun daha ne denirki boyle birsey Garanti kapsamına girmeyecekte ne girecek anlamıyorum

vgsdfgd fgdfgf
    Öğrenci
     fdgdfg dsfgdfg
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı alper_tim Nickli Üyeden Alıntı
    çok geçmiş olsun kardeş
    nasıl yağ eksiltmiş öyle yaa çok ilginç
    benim motorda da alttan bi yağ sızdırması var durdukça bakıyorum böle hafif 1 damla yağ damlıo yere bazen
    hep kontrol ediyorum seviyeyi ama yağ eksiltme olmuyo
    inş sorun çıkmaz bizlerde de
    senin motor kaç km oldu kardeş
    geçende bende farkettim alper böle bi damla yağ damlarken tam gördüm hatta sonra sık sık kontrol ettim ama bidaha olmadı..bide dün ışıklarda tam kalktıktan sonra birden boşa attı vites kendiliğinden ve sanki şimdi daha geç kavrıyomuş gibi geliyo debriyaj pfff benmi kuruntu yapıyom acaba ya :|

alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper TAKAK
    TURİZM
     REGAL RAPTOR DD-250-E9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı thoraman Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı alper_tim Nickli Üyeden Alıntı
    çok geçmiş olsun kardeş
    nasıl yağ eksiltmiş öyle yaa çok ilginç
    benim motorda da alttan bi yağ sızdırması var durdukça bakıyorum böle hafif 1 damla yağ damlıo yere bazen
    hep kontrol ediyorum seviyeyi ama yağ eksiltme olmuyo
    inş sorun çıkmaz bizlerde de
    senin motor kaç km oldu kardeş
    geçende bende farkettim alper böle bi damla yağ damlarken tam gördüm hatta sonra sık sık kontrol ettim ama bidaha olmadı..bide dün ışıklarda tam kalktıktan sonra birden boşa attı vites kendiliğinden ve sanki şimdi daha geç kavrıyomuş gibi geliyo debriyaj pfff benmi kuruntu yapıyom acaba ya :|
    bilmem belki sen kuruntu yapıyosundur kardeş
    sen hep yağını kontrol et bakalım eksiltme war mı ona göre hareket edersin
    bakımda söylersin servise bakarlar
    ben sordum servise terletme yapmıştır sorun olmaz dediler ama benim elim hep üstünde motorumun
    sürmek için yaşa;yaşamak için sür

Emlakçı
     Muğla
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Ya arkadaşlar benim motorun da vites problemi var. Bazen boşa atıyor, en büyük problemide kavraması en sonda. serviste ustada ayarlayamadı kavramayı. şanzumanı açıp bakmam lazım diyor. Bende korkuyorum garanti dışı derlerse bi dünya masraf çıkarırlar diye.
    Ama bunun yanında iyi bir gelişme daha oldu. kıştan buyana yakıt klometre kontrolü yapıyorum. Son 5500 servisinden sonra bu üçüncü depoda yedek hariç 360 km yol gittim.belki bunda havaların ısınmasınında etkisi vardır.Bir ara 240 km ye kadar düşmüştü yakıt.iyi oldu iyi.

El_Mariachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

volkan eken
    Mühendis/Exper
     RR DD250E9-B
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ilker kardeşim geçmiş olsun.. bu ne biçim iş yaa
    satarken iyi, ama iş garantiye gelince yamuk yapıyorlar..
    gel de kızma.. yapabileceğimiz bi şey varsa kardeşim haberimiz olsun.

geçmiş olsun tekrar :(
    34 J 1239-A Rh(+)İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir- Goethe-

ayhan vatan
    Bilgisayar Mühendisliği
     suzuki inturuder vs 600
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaslar bi kac noktayı acıklıga kavusturalim oncelikle ilker kardesim gecmis olsun elinde umarım servise girdigine dair kagıdın yada makbuzun vardır bunun karsılıgında bide yag eksiltmis denmesini yazılı olarak iste yada gercek sorunu neyse motorun o problemi sana yazıp kaseleyip imzalayıp versinler
    simdide diger sorununuz yagınızı suyunuzu elbet kontrol edin ihmal etmeyin ama ole yola cıktım durdum 1 damla 2 damla damlattı felan diyede panige kapılmayın arkadaslarım
    motoru kullanırken sıkıstırırsanız damlama yapar arkadaslar
    cunku karburatorde benzin icin her karburatorde 1 tane tahliye vanası hortumu bide tahliye hortumu vardır 2 inci tahliye hortumu karburatorde sıkısan fazlka benzini atar digeride depoda bulunan pislik karburatore kactıgında tahliye vanasını acarsınız tornavidayla pis benzini akıtırsınız
    motorda yag icin de 2 tane genelde en kotu 1 tane tahliye hortumu vardır yolda motoru sıkıstırdıkca ordan farkına bile varmazsanız ama damla damla damlatır durdugunuzdada gordugunuz budur pistonlar ve supapların oraya giden fazla yagı atar motor ole ama 2000 km de bir en fazla 100 gr yada azdaha yada az fazla
    cok daha fazlası eksilirse motordan bunda baska bi sorun vardır arkadaslar bi kac damladan korkmayınn

alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper TAKAK
    TURİZM
     REGAL RAPTOR DD-250-E9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    dostum bilgilerin için çok sağol
    demekki benim motorda önemli bişi yok
    çok sevindim :lol:
    sürmek için yaşa;yaşamak için sür

ayhan vatan
    Bilgisayar Mühendisliği
     suzuki inturuder vs 600
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    rica ederim arkadasım ee bisiler ogrendik artık 10 senedir ustundeyiz demir atların aklıma geldikce paylasacam puf noktaları

kawa500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ugur Digan
    Serbest Meslek
     RR 250-2005
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    öncelikle arkadaşım geçmiş olsun......
    ben de başımdan geçen bir servis olayını anlatayım :evil:
    motosikletin yağı değişti....ama motorun huyu da değişmiş bir sıkıntı var alette....iş çıkışı aldığım için geri dönmedim ve motoru garaja koydum.....
    sabah bir geldimki aman Allah ım motorun altı sırf yağ :evil: sanki yağ tapası düşmüş....yağ tapasına baktım yerinde...neyse motoru çalıştırdım doğru kendi iş yerime geldim...hemen hava filtresini söktüm ki oradan da yağlar fışkırmış...yağ tapasını açtım....oda ne içinden tam 2 kat yağ çıktı....hemen servisi aradım ve yanıma gelmesini söyledim...
    geldi ve gayet pişkin bir hareketle çocuklar dedi yağı boşaltmadan içine yeni yağı koymuşlardır dedi ...yağsızlıktan da iyidr diye eklemeyi yaptı....ne dersin şimdi ben o şekilde uzun yola çıksam ki motorda bir gariplik olduğunu anladığım için eve kadar gittim...ne keçe ne conta patlatmadığı şey kalmazdı.....
    benim aklıma şu geldi sizin motorunuz yağ yaksa duman olur ve bunu siz fark etmesseniz sizle gelen biri fark eder...damla damla kaçırıyo bile olsa bu kadar yağsız kalmaz :?: geriye bir tek servisin ya eksik ya da yağ koymayı unuttuğu geliyor aklıma ama arkadaşların dediği gibi belgeleriniz tam ise işin peşini bırakmayın..........
    UĞUR DİGAN
    REGAL RAPTOR 250 (2005)
    www.turkiyemotosiklet.org

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)