Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Dün ustaya sordum, ikinci bir akü koysak ve sisteme paralel bağlasak motor ikinci aküyü de şarz eder mi diye, olur dedi usta. Bilen arkadaşların yorumları nedir, misal Yaşar Baba, Okan'ın babası baba gibi.

GOKHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gökhan sarısoy
    Makina Mühendisliği
     regal raptor
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 6
    Alıntı Kino Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı GOKHAN Nickli Üyeden Alıntı
    motoru aldığım hafta gece baya yolyaptım tabi far açik park ettim 2 saatsonra yeniden bindim tıkyok sankı akukablosunu kesmişsin gibi neyse vurdurdum ve eve geldim aküyü söküp ağır şarzda 2 gün şarz ettim akü çanavar oldu yani çinliler aküyü şarz etmeden veriyor kuru halde motor satılırken aküye safsu eklenip yarımsaat bekletip teslim ediliyor dolayısıyla akü şarzı tam almadan kullanıma geçiyor tavsiyem kullan madığınız zaman aküyü söküp ağır şarzda 1-2 gün şarz edin bakın sonuca.
    gökhan üstad şimdi görüyor ve okuyorum da ağır şarj nedemek oluyor

yani söküp sanayiye götürecez de, adamlar bilirsin ukalalık yaparlar olmaz abicim agır şarjda aküyü yersin falan diye hani bilip de adama o şekilde yaklaşım gösterelim
    kıno baba ağır şarz profosyonel makinalarda amperi düşürüp yükselte bilirsin hızlı şarz yüksek amper kıza zaman yavaş şarz düşük amper ama uzun zaman kı akünün gözlerindeki plakalar yumşayıp daha fazla elektrostatik olsun (daha fazla elektirik depolasın) bilmem aydınlatabildimmi baba bence aydınlandın hatta ışıl ışıl oldun :mrgreen:
    HAYAT ÜÇBUÇUKLA DÖRT ARASINDADIR YA ÜCBUÇUK ATARSIN YA DÖRT DÖRTLÜK YAŞARSIN

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    anlamışım gökhad üstad teşekkürler pırıl pırıl oldum parlatın inşallah biraraya gelince de parlatırız
    şimdi sıra prof bir elektrikci ayarlamakta ki ağır şarj çekelim aküye düşük amp derken kaçla yapmamı tavsiye edersin
    1-2-3 amp herhalde 3 amp olur yani düşük amp derken 1 le de olmaz galiba doğrumu?

GOKHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gökhan sarısoy
    Makina Mühendisliği
     regal raptor
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 6
    Alıntı Kino Nickli Üyeden Alıntı
    anlamışım gökhad üstad teşekkürler pırıl pırıl oldum parlatın inşallah biraraya gelince de parlatırız
    şimdi sıra prof bir elektrikci ayarlamakta ki ağır şarj çekelim aküye düşük amp derken kaçla yapmamı tavsiye edersin
    1-2-3 amp herhalde 3 amp olur yani düşük amp derken 1 le de olmaz galiba doğrumu?
    cihaz uzerindeki endüşük kademe çok saat diyeyım zaten bizim aküler minik en iyisi böyle olur .sana bir örnek vereyim abi inci hocamın aku zayıftı bende mustafadan hurda bi akü aldım garantiden deyişmş mustafaya iade olmuş onu 2 gündür şarzda tutuyorum akü oldu canavar ben onu incıye yedek yaptım 1-2 gun idare etsinde onun aküsünüde şarz ediyim diye kandi aküsünden iyi oldu şimdi yedek akü
    HAYAT ÜÇBUÇUKLA DÖRT ARASINDADIR YA ÜCBUÇUK ATARSIN YA DÖRT DÖRTLÜK YAŞARSIN

inci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

inci erdoğan
    Öğretmen
     regal raptor 100 ddE
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

CANIMSIN YA TEŞEKKÜR EDERİM
    SUZUKİ intruder vl 250
    SUN GOES DOWN

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı emrahss Nickli Üyeden Alıntı
    Dün ustaya sordum, ikinci bir akü koysak ve sisteme paralel bağlasak motor ikinci aküyü de şarz eder mi diye, olur dedi usta. Bilen arkadaşların yorumları nedir, misal Yaşar Baba, Okan'ın babası baba gibi.
    olur tabi olurda
    yanlız ikisininde volt ve amperajı aynı olması lazım yoksa yüksek seviyeli akü düşük seviyeli aküya zarar verebilir .ayrıca bir anahtar yardımıyla ayrılan bir sistem yaparak çantalarından birine 60 amperlik bir aküde koyabilirsin fakat şarjın buna yetmiyebilir çünkü kullandığının karşılığını alamıyacağın için uzun bir süre yolculukta bu büyük aküde biter belli bir zaman yine eski donanımınla gider sonra yine yeni donanımını uzun bir süre kullanabilirsin bu konu derin bir konu en basite indirmeye çalıştım
    bide şöyle bir örnek dolu bir havuz ve havuza 1 lik boruyla su akıyor 1 lik bir boruyla su çıkıyor çıkışa bir 1 lik daha boru ekledin havuzun boşalması olayını genişce düşün

işte burda kullanım süren uzamış olacak gözünde canlandır.

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Komtanım bu sizin söylediğinizi ben başka topikte belki 20 gün önce harfiyen yazdım millet bana güldü :( zihni sinir procesi sandılar herhalde, adım çıkmış dokuza inmez sekize be gomtanım siz yürüyün ben arkanızdayım...

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ya babam yürüyoz yürüyozda haybiye anca keh keh edip çok bilmiş diyorlardır hani bir deyiş varya ittt ürür kervanyürür bizimki bu hesap yani bu durumda itt biz oluyoz ama olsun belki biri dururda sesi duymak için elini kulana atar işteeeeeee odaaa bize yeter be koçummm
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    bu çift akü olayını ben yapacam... sırf lambalar için.. bi yakiim şölle doya doya beaa...
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Aynı aküden bağlasak ikisini aynı anda şarz etmez mi? Aynı anda kullanılamaz mı?

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)