Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573

Motosikletçi kadınların sloganı 2 TEKER 10 MARİFET

Hepsi kadın, hepsi kariyer sahibi, hepsi motorcu. Gruplarına verdikleri isim Pembea2, motosiklet ehliyetinin kodu A2 ile kadınları temsil eden pembe renginden geliyor. Aralarına erkek almıyorlar. Kadın kadına motosiklete atlayıp İstanbul’dan Bursa, Ağva, Anadolu Kavağı, Polonezköy gibi yerlere geziler yapıyor; yemeğe, bovlinge, yüzmeye gidiyorlar. Pembea2 kurulalı daha 5 ay oldu ama üyelerin sayısı şimdiden 91’i buldu. Üyelerin çoğu İstanbul’dan. Ama internet gruplarında Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Marmarisli kadın motorcular da var.
    Motorlarıyla 29 Ekim yürüyüşüne bile katıldılar. Niye katılmasınlar? Tişörtleri, pankartları, hatta sloganları bile var: 2 teker, 10 marifet! 2010’da Türkiye Bayan Motosikletçi Festivali’ni düzenlemek için uğraşıyorlar.
    SEMA BÖRÜ Eşini arkaya atıp gezdiriyor Üç buçuk yıldır motorcu. Pembea2’nin kurucularından. Suzuki S 500 kullanıyor. Motora binmesine eşi destek olmuş ama eşi motor kullanmaktan hoşlanmıyor. Birlikte gezecekleri zaman atıyor kocasını da arkasına, Kavak, Polonezköy, Ağva, artık canı nereye isterse!
    DEMET ERDOĞAN Arabada eşya taşınır! 10 yaşından beri ata da, motora da biniyorum. Suzuki Intruder kullanıyor. Şimdiye kadar iki Jawa pert etti. "Babam sonunda motora binmemi yasakladı ama benimle baş edemedi. Arabam da var ama kullanmıyorum. Araba dediğinde eşya taşınır. Ben eşya mıyım?"
    YEŞİM BOZKURT Hızlı, cesur ve güzel Honda CRR 600’ü var. Uzun sarı saçları savrula savrula vırooooonn diye geçince, trafik duruyor. İki yıldır motosiklet kullanıyor, bu ikinci motoru. İlk Kawasaki motorunu ciddi bir kazada pert etti. İstanbul’da yapılan bütün Moto GP yarışlarına gitti. Hatta son seferinde tellerden pite atlayıp 2006 dünya şampiyonu Nicky Hayden’le bile tanıştı. Motor merakı Tom Cruise hayranlığından geliyor. O ne yaparsa ben de yaparım, diyor. Mayıs ayındaki Honda CBR yarışlarına seçilen üç kadın motorcudan biri. Öğretmen maaşıyla yarış masraflarını karşılayamadığı için bir sponsor arıyor. Motorunun siyah-beyaz olduğuna bakmayın o Fenerli.
    BURCU DERELİ Maslak’tan Maltepe’ye scooter’la gidiyor Dört koca yıl boyunca İstanbul’da her Allah’ın günü işten eve evden işe otomobille Maslak-Maltepe trafiğini çektim. En sonunda canıma tak dedi, bir scooter satın aldım. Millet trafikte mücadele ederken ben yanlarından gülümseyerek geçiyorum. Bir de taciz eden şoförler olmasa!
    AYŞE GÖKDEMİR Evdekiler bilmiyor, okuyunca öğrenecek Motor kullanmayı çok istiyordum ama başta eşim ve evdekiler istemiyordu. Motosiklet fuarında bir chopper (Regal) gördüm. Kimseye haber vermeden gittim banka kredisi çektim ve onu satın aldım. İşyerinde duruyor. Bir tek kızıma söyledim, evdekiler bilmiyor.
    SERAL ÇELİKBAŞ 2 motoru birden var Biri Honda, diğeri Kawasaki marka iki motosikleti var. Biri başlangıç motoru ama satmaya kıyamıyor. "Ehliyet kursunda yok denecek kadar az kadın hoca var. Daha çok kadın hoca olmalı. Motor otomobil gibi değil," diyor.
    SANKİ KAMYONCULAR ODASI
    Dün yine zinciryağı aldım, sanki içiyor mübarek! 400 kilometrede bir yağ yeniliyorum.
    Bununla olmuyor ya! Haftasonları fazla mesai yapıp artık kaliteli bir motor alacağım.
    Honda’nın Hornet’i var ya, onların 2008 modeli çıktı. Asfaltta yağ gibi kayıyor.
    Yok yok, Avşa’yı bırak. Bak ben ne diyorum: Senle direkt basalım, Asos’a gidelim.
    NEDEN KADIN KADINA?
    Çünkü biz hem trafikte, hem de motorcuların içinde azınlığın da azınlığıyız. Kadın olarak erkek motorcuların karşılaşmadığı kendimize özel sorunlarımız var. Mesela ehliyet kurslarında kadın hoca yok denecek kadar az. Ya da trafikte rahatsız edilmek önemli bir sorun. Kadın olduğum anlaşılmasın, üstüme gelmesinler diye saçlarımı montun için sıkıştırıyorum. Laf atanı bırak, yolda sıkıştırıp aracını üzerimize süren bile var!
    Kenan Sofuoğlu her zaman yanlarında şimdi rekortmen Pulko’yu bekliyorlar
    Pembea2, kuruluş toplantılarına 2007 dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nu da davet ettiler. Sofuoğlu da onları kırmadı geldi, hepsine cesaret verdi. Ama onlar da bu ilgiyi hak ediyor. Ünlü motorcunun bütün yarışlarına gidip destek veriyorlar. Motoruyla yardım amaçlı dünyayı dolaşan Sloven kadın motosikletçi Benka Pulko ise aralarında bir efsane. Onun Afrika ve Hindistan turlarından, yazdığı kitaptan, günde 7 dolarla yaşayıp rekor kırmasından hayranlıkla bahsediyorlar. Grubu kurar kurmaz Pulko’yu da Türkiye’ye davet ettiler. Söylediklerine göre haziranda gelecek.
    Savaş ÖZBEY / Hürriyet
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

Mehmet Aksu
    Muhasebe ve Finansman
     Regal Raptor DD250E
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Erkekler komplekse girmesin şimdi.
    Bayan arkadaşlara başarılar diliyorum, yolları açık olsun, kazadan beladan uzak olsunlar.

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    valla bende tebrik ediyorum. belki onlar seslerini duyurabilir, motorcuların dertlerini anlatabilir insanlara...

dinyeper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

oktay saglam
    Makina Mühendisi
     Regal Raptor DD-250 E-9B
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    tebrik ediyorum.kara taşıtlarının sadece ulaşım aracı olduğunu ve bu taşıtların içerisinde motorsikletin de yeri olduğunu gösteren bi vesile!
    tekrar kutluyorum!
    No MoRe BeTs...!

OkTaY
    ANKARA/AYRANCI

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    bizim hatun da kayıt olmuş bu gacılara .... şimdide motor isterse yandık valla...
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

X_FREERIDER_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan
    serbest
     rr 250 e
     bursa
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2
    CHROME IS THE BEST MATERIAL !

yenikoylu_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4
    Valla istermi ister Okanım yapçak bişi yok yengemede yakışır hani.......İnci hocama bak arabada eşya taşınır ben eşyamıyım demiş helal olsun
    Mesele Motor kullanmak değil YEĞEN Mesele Çevrendekileri düşünerek kullanmak !!!

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    okan şu jamaikadan ithal topcase lerden 1 veya 2 görüntü atsana

ayrıca artık emekliyim ya bu guruba eskortluk yapabilirim
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

inci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

inci erdoğan
    Öğretmen
     regal raptor 100 ddE
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    arkadaşlar dikkatinizi çekerim!!!!!! o resimde soldan 4. kişiye iyi bakın bakalım kimmiş o ? röportajda ise DEMET ERDOĞAN yazan kişi bir yerden tanıdık geliyo bana
    SUZUKİ intruder vl 250
    SUN GOES DOWN

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Ya bu kadınlar illa muhalefet olacaklar ya, biz istiyoruzki kadın sürücüler bizimle beraber olsun aramıza alalım koruyalım kollayalım, laf atanı dövelim, üzerine sürenin üstüne motorlarla çıkalım, ama bunlar gene feminist takılıyorlar, e napalım o zaman biz şimdi, yolda motoru arıza yapmış bir kadın görürsek durmayalım hiç, şekil yapıp aragazla geçelim yanından, kadın sürücülerin bu davranış ve düşüncelerini esefle kınıyorum...

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)