Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    ufukbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ufuk Canko
    Dış Ticaret
     Yok
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Smile Alinik Rr 100 E

Arkadaşlar Merhaba ;

Nakit para RR 100 E almak istiyorum.Kullanıp sıkılmış olan, cc büyütecek olan arkadaşlarımız varsa, Istanbul'dayım haberleşelim lütfen.

Başka bu konuyu açacak yer bulamadım, hatalı olduysa silebilir veya taşıyabilirsiniz.

Sağlıkla Kalın
    ucankoy@gmail.com

inci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

inci erdoğan
    Öğretmen
     regal raptor 100 ddE
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    MERHABA ,100 EE yi satacaklar varmı bilmiyorum bu yüzden yazacaklarım tamamen senin menfaatin doğrultusundadır bana kırlmasınlar.
    ALMA sakın almaaaaaaaa.....BEN ALDIM VE SANA DİYORUM Kİ ALMA,
    AL BİR GÜZEL 250 LİK HEM GEZİLERE KATILMA ŞANSIN OLSUN....
    SUZUKİ intruder vl 250
    SUN GOES DOWN

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Hocam doğru söylüyor, çok çekti çünki 100 e den, biraz daha zorla kendini ve 250 lik al, sonra pişman olma...

Ufuk Canko
    Dış Ticaret
     Yok
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı inci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MERHABA ,100 EE yi satacaklar varmı bilmiyorum bu yüzden yazacaklarım tamamen senin menfaatin doğrultusundadır bana kırlmasınlar.
    ALMA sakın almaaaaaaaa.....BEN ALDIM VE SANA DİYORUM Kİ ALMA,
    AL BİR GÜZEL 250 LİK HEM GEZİLERE KATILMA ŞANSIN OLSUN....
    Sayın arkadaşım , Almayayım ama neden almayayım bi zahmet söylermisin.Tamam forumda okudum, Elektrik aksamında problem oluyormuş onun masrafını göze aldım.Param buna yetiyor ve hayatımda motor kullanmadım, şimdi 250 lik alsam koca makineyi nasıl kullanıcam ?
    Herşeyin bir başlangıcı var ve eğer 50 liği, 30 luğu olsa onları alırdım inanın ama Türkiyede yok.Ya ben 39 yaşında adamım, evli barklı çoluk çocuk sahibi biriyim, gideceğim yol B.Çekmeceden - Çatalca ordan akşam tekrar B.Çekmece düz ayak bir yol sürat yapmayı da sevmem 30-40 la ilerleyeceğim işte tın tın .....Ne zaman tamam ben oldum derim kendime güvenirim o zaman zaten büyük motor almayı bende istiyorum.
    Forumları okudum alıp kullanmış ve memnun olan insanlar da var, olmayanlar da.Sanırım büyük motora geçme isteği çok kısa sürede gerçekleşiyor, arada para kaybım olur diye söylüyorsun alma diye.Sağoıl Allah c.c. razı olsun ama ben almak istiyorum.Şayet gerçekten bana 3-4 sebep sayabilirseniz almaktan vazgeçeceğim.

Sağlıkla Kalın
    Ufuk

gençer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gençer Güden
    Mimarlık
     RR dd 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bende sizin gibi düşünüyordum.. arkadaşlar beni toplantıya davet ettiler ve enine boyuna konuştuk bu konuları. hatta dd100 kullanan bir başka arkadaşım polat ısrarla dd100 almamamı 250 almamı tavsiye etti..araba kullanıyorum ancak scooter dan başka motosiklet kulanmamıştım. vitesli motor kullanmak konusunda çok endişeliydim ayrıca beni endişelendiren diğer konuda cüssesinin dd100 e göre daha iri olması idi. deviririm, kontrol edemem sanıyordum. 250 cc aldım. hemen hemen 1,5-2 ay akşamlar evimin etrafında antramanlar yaptım(bu süre daha kısa olabilirdi ancak ben aynı zamanda ehliyetimi bekliyordum)..araba ve bisiklet kullanan bir insan için çok zor bişey değil..mesele kasların otomatikleşene kadar(debriyaj -firene alışana kadar) antraman yapmak..

mesele yolun düz olması mesafenin kısa olması filan değil. dd100 kullanan arkadaşların bazı şikayeteri şöyle idi. sık sık arka amortisör patlaması.
    arka amortisörler zayıf olduğundan kilo biraz fazla olunca tekerleğin çamurluk altındaki elektrik tesisatına temas ederek kablolar kopuyormuş.
    hava soğutmalı olması bi dejavantaj.
    yine hafif bayırda bayıldığı bazen 30-40 lara kadar düştüğünü duydum. evet fazla hız yapmayı bizde sevmiyoruz ancak şöylede bir durum var bir traktör trafikte 30-40 la gidince diğer araçlar traktöre ancak korna çalabiliyor ama motorsikletin üzerine sürüyorlar!! yani zaman zaman aniden hızlanıp trafiğe ayak uydurmanız gerekiyor. 'daha güçlü=daha tehlikeli' yanılgısına kapılmayın. bazen tam tersi daha tehlikeli olabiliyor.
    bu site üyeleri bankacısından mühendisine turizimcisinden tiyatrocusuna subayından sigortacısına ve daha sayamadığım birsürü meslek ve kariyer sahibi üyelerden oluşuyor.üyelerimizin büyük bir kısmıda evbark,çoluk çocuk sahibi insanlar,sanırım hafızam beni yanıltmıyorsa 69 yaşında bir üyemizde olacak ve 50'li yaşlarda birçok üyemiz var. bir kısım üyelerimizde kariyer yapma basamaklarını tırmanan üniversite öğrencilerinden oluşmakta...

yanlış anlaşılmasın bunları şunun için yazıyorum.. dd100 almayın denmesinin sebebi serseri motorcuların ' yaa abicim 100 lük makinamı olurmuş al şöyle 250 lik, 650'lik hatta binlik ..işte motor budur' şeklindeki söylemlerinden kaynaklanmıyor.. herkes aklı başında kişiliği oturmuş evli-barklı olduğundan ve sizin kesenizin zarar göreceğini düşündüklerinden böyle söylüyorlar.. ben dd100 alma arzularımı körelttikleri ve bana engel oldukları için en başta agressus volkan abime ve diğer 250 almamı tavsiye eden tüm arkadaşlarıma dua ediyorum beni bir hatadan döndürdüler.. dediğim gibi vitesli olması, iri olması sizi frenlemesin. kısa zamanda alışılıyor.. ama yinede ben küçük bir makinada kendimi daha güvenli hissedicem ve işimi görecek aldığım o motoruda sürekli kullanıcam diyorsanız dd100 yerine honda today de işinizi görecektir. görüntüsü bizimkilere benzemiyor ama tek amaç ulaşım ise düşünülebilir.. masrafsız ve evladiyelik..
    En son nehir zehirlendiğinde, enson balık avlandığında ve enson ağaç kesildiğinde..paranın yenecek birşey olmadığı anlaşılacak:(((

Ufuk Canko
    Dış Ticaret
     Yok
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    @gençer

Çok teşekkür ederim sevgili arkadaşım, özellikle Amortisör problemini %95 yaşarım çünkü kilo 105-110 arası gidip geliyor.
    Sizin kendi ağzınızdan benim şu an duyduğum endişeleri yaşadığınızı dile getirmeniz, ve büyük motora ve vites fren refleksini fazla zorlanmadan kazandığınızı yazmanızdan sonra okuduklarım çok daha anlam kazandı.
    Şu trafikde yeri gelince hızlanma meselesi konusunda da sanırım haklısınız, şu halde bu yazı geçirmek için Scooter (Vespa tipli Jinlun veya Asya) gibi 800 YTL lik falan birşey alıp para biriktirmeye devam etmekten başka çare yok.
    Alınık RR 250 CC ilanı vereceğim günlerde gelecek demekki, hem bakalım belki daha değişik modelleri de gelir.

Vaktinizi harcadınız çok teşekkür ederim.

Allah c.c. kazasız belasız sürüşler nasip etsin ustalar..

Sağlıkla Kalın
    Ufuk

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    ve topik amacına ulaştı.

Teşekkürler Gençer, arkadaşımıza gerekli bilgileri verip karar almasında yardımcı olduğun için...

Ufuk kardeşim, bence çok doğru bir karar verdin. Hayırlısı olsun...
    yol yapalım yol

gençer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gençer Güden
    Mimarlık
     RR dd 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı ufukbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @gençer

Çok teşekkür ederim sevgili arkadaşım, özellikle Amortisör problemini %95 yaşarım çünkü kilo 105-110 arası gidip geliyor.
    Sizin kendi ağzınızdan benim şu an duyduğum endişeleri yaşadığınızı dile getirmeniz, ve büyük motora ve vites fren refleksini fazla zorlanmadan kazandığınızı yazmanızdan sonra okuduklarım çok daha anlam kazandı.
    Şu trafikde yeri gelince hızlanma meselesi konusunda da sanırım haklısınız, şu halde bu yazı geçirmek için Scooter (Vespa tipli Jinlun veya Asya) gibi 800 YTL lik falan birşey alıp para biriktirmeye devam etmekten başka çare yok.
    Alınık RR 250 CC ilanı vereceğim günlerde gelecek demekki, hem bakalım belki daha değişik modelleri de gelir.

Vaktinizi harcadınız çok teşekkür ederim.

Allah c.c. kazasız belasız sürüşler nasip etsin ustalar..

Sağlıkla Kalın
    Ufuk
    biz teşekkür ederiz .. ama scooter alacağım diye sitemizden uzak kalmayın sakın sizin gibi değerli insanları aramızda görmek isteriz.. grubumuza üye olanlar cruiser
    kullanacak diye bir kuralımız yok her marka motor kullanıcısı üyemiz olabiliyor..

ayrıca meselenin içinde maddiyatta var ise ki sanırım öyle ben 300 YTL taksitle sıfır aldım.sizi sizden iyi kimse bilemez. ölçün biçin karar sizin ama raptor riders i ihmal etmeyin..:)) sağlıcakla kalın tanıştığıma memnun oldum..
    En son nehir zehirlendiğinde, enson balık avlandığında ve enson ağaç kesildiğinde..paranın yenecek birşey olmadığı anlaşılacak:(((

Kisstanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Orkun Çatal
    Bilgi Teknolojileri
     Yamaha Fz6 Fazer
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Yada benim gibi yap 150 cc'lik maxi scooter al. Kilo en iyi onlara uyar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)