Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ilk kaza...

taylan
    öğrenci
     DD 250 E 9B
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Exclamation ilk kaza...

Arkadaşlar selam, motoru geçen hafta aldım, resim çeker foruma koyarım derken kısmet ilk kazamı yazmakmış. Motoru almadan önce biraz sürmüştüm, aldıktan sonra içimde bir güven, ben yapıyorum bu işi yavv, gibilerinden bir gaza gelme oldu. 1 saat önce okuldan(odtü) eve gelirken bu gazla, altımda motor var trafikte beklemem diyerek, sıkışık trafikte karşı şeride geçip gazladım. İleride bir kaç arabanında diğer şeride burunlarını soktuklarını görünce biraz hız kestim, derken karşıdan bi arabann geldiğini görerek hafif sağa kırdım ve ön freni sıktım. Freni sıkmamla asfaltı görüp motorun üzerime devrildiğini hissetmem bir oldu. Sağ elimde bir hissizlik vardı, motorda az ilerde (iki şeridin ortasında) devrilmiş hala çalışıyor ve benzin damlatıyordu. Yanımdaki arabalardan iyimisin, yapmamızı istediğin bi şey var mı dediler, ben şok olmuş şekide yok saolun felan dedim. Motoru nasıl kaldırdım, nasıl yolun dışına çektim hayal meyal hatırlıyorum. 15 dak sonra hafiften kendime geldiğimde motoru satıp eve yürüyerek gitmeye hazırdım! Ama kendimi zorlayıp tekrar bindim. Benda hasar pek yok, sağ elimin serçe parmağı kan topladı, sağ baldırda biraz ezik var, ama motorun sağ koruyucu barı yamuldu.

Bu yazıyı yazmamın iki nedeni var, biricisi korkumu üzerimden atmak ve tekrar motora binecek cesareti toplamak, ikincisi benim gibi yeni başlayan arkadaşları uyarmak. Bu kazayı yapmamın tek sebebi benim hıyarlığım ve aptalca bir şekilde gaza gelip sınırlarımı zorlamam. Ama şanslıyım sanırım, ucuz atlattım, kafamda kask olmasaydı nolurdu bilmiyorum. Yeni başlayan arkadaşlar lütfen bundan ders alın, benim yaptığımı yapmayın.

Güvenli sürüşler dilerim

Jack_the_Ripper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hakan
    teknisyen
     YoK
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Çok geçmiş olsun..
    Valla bu Ankara trafiği yok mu ( :mrgreen:İstanbuldan bi haber biri olarak diyorum :mrgreen İnsana kafayı yidirtiyo valla.
    Hele şu sincan yolu yokmu

ARZUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arzu taşçı
    Öğrenci
     yokk
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    çok geçmiş olsun ... ama motor kullanmayı bırakma yinede sadece daha dikkatli ol yeter ... allah daha beterinden korusun ilk kazan heralde hayırlı olsun son olsun...

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Seni kıskandım şimdi Taylan, benden önce motorcu olmuşsun.

Bu camiada yeri öpmeyene motorcu demiyorlar da

Sakın sakın motorundan soğuma, aksine şu dönem daha sık motora binmelisin.

Bir de "ikarus sendromu" diye bir konu arattır. Tanıdık gelecek

Hatandan ders çıkardığına göre başka sosyal içerikli mesaj yazmaya gerek yok sanırım

Geçmiş olsun gerçek motorcu arkadaşım
    yol yapalım yol

gvnzglr
    Teknisyen
     niyette regal var
     izmir/Karsiyaka
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    gecmis olsun tekrar binmek istedigine emin olmadan binmemende fayda var tecrube olmus umarim son olur

kıvılcım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kıvılcım
    Serbest Meslek
     regal bmw
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    kardeşim çok geçmiş olsun sen sanıyormusun burdaki hiç kimsenin yeri öpmedigini hepimiz tattık o duyguyu verilmiş sadakan varmış ufak tefekle atlatmışın bir yerdede bir nüsübet bin nasiyattan hayırlıdır şimdi bu işin oyuncak olmadıgını ilk biraz boş alanlarda çalış direk trafige çıkma bu arad korumanın tam fulle ve artçı almayı bir sene unut bu kulagına küpe olsun en kötü kazan bu olur inşallah allah bir daha göstermesin

Rommel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgehan han
    Fotoğrafçılık
     RR
     Ankara
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    1
    ucuz atlatmışsın... ama hatanıda anladıysan bişey söylemeye gerenk kalmıyor....... motordan soguyacak da bir şey yok ortada....

ki zaten vazgeçemezsin artık...
    Magrip El Salil

BİLGEHAN
    06 RG 120
    O(RH)+

39º51'31.11'' N -- 32º50'00.92'' E

Ahmet N. ÖZCİVELEK
    Memur
     RR-250 e9
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Düşmeden motora binmesini öğreneceğini sanıyorsan yanılmışssın. İllaki düşecektin. İster senin hatan olsun ister başkasının. Bu sanki düşmeden kayak yapmayı öğrenirim demek gibi bişey. Öğrendikten sonra da düşeceksin. Tek temennimiz bunun düşükhızda ve kazasız olması (başkalarına çarpmadan). Öyle ufak tefek düşmelere can kurban (mecazi anlamda yani). Bozma moralini. İllaki olur. Birdahakine daha tecrübelşi olursun. Ani hareket yapmazsın. Yavaş kullanırsın. Hele tam öğrenmeden karşı şeritlere çıkıp risk almazsın. Ben de bazen yapıyorum o işi ama uzaktan gelen gördü mü hemen yavaşlar yanaşır dururum. Ani fren zaten yapmam. Hele ıslak zeminde hiç olmaz. Tekrar geçmiş olsun.

orkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ORKUN TÜLÜ
    Makina Mühendisliği
     REGAL RAPTOR
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    geçmiş olsun seninde dediğin gibi allahtan kaskın varmış

emresahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

emre sahin
    ACIBADEM SİGORTA & GÜNEŞ SİGORTA
     DD250
     İZMİR
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Gecmis olsun ,dedigin gibi gaza gelmemek lazim,herzaman kontrollu olmak lazim...
    GÜNEŞ DOĞDU!!!!

0 Rh -
    Çankaya iZMiR

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)