Teşekkürler Müslüm baba eline sağlık...
"Aga ...'nun üstüne ... olmaz" ama ben de bir iki şey eklemek istiyorum müsadenizle.

Fan müşürü: Yeri; radyatörün alt kısmına yakındır. Habire bozulan fan müşürünün yerine yenisini alırken tekrar bozulacağını bildiğin orijinali almana gerek yok. Git bir Suzuki otomobil servisine 'Alto' fan müşürü iste. Hem japon, hem asla bozulmuyor hem de daha ucuz. Tek yapman gereken soketleri uymadığı için orijinalininkini ona takmak...

Termostat: Yeri; radyatör ile motor bloğu arasındaki direğin içidir. Aynı şekilde o da habire bozulur, özellikle motora musluk suyu koyanların daha da çabuk bozulur. Su ısısı arttığında açılması gereken parça kireçten dolayı açılmaz. O nedenle her zaman su yerine anti-freeze koyun. Hem kireçlenme olmaz, hem radyatör tıkanmaz, hem de kışın donmaz...

Motor beyni: aman dikkat deyim sana... Bu parça deponun altında tam motor bloğunun üstündedir. Ve sadece lastik bir parça tutuyor. zamanla titreşimden dolayı yerinden çıkıp motor bloğunun üstüne düşebiliyor. (başıma geldi allahtan yola çıkmadan farkettim) eh sıcaktan eriyince de beyin diye birşey kalmaz... arada sırada kontrol etmek yeterli.

Saygılar