Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

müslüm baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı gata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Doğruyu söylemek gerekirse hakkaten gözüm korktu bundan sonra bende daha dikkatli olurum. yani benim anladığım kadarıyla devirsiz vites değiştirmekten oluyo bu sesler. Ozaman motosikletler boşa atılmıyormu demek oluyo:?.,
    Aksu baba sen uğultu varsa hapı yuttu demişsin. Valla dilim varmıyor söylemeye ama sanırım öle bişeyde var. Ama gaz açık giderken diilde gazı kestiğim zaman yapıyo. senin bahsettiğin bumudur yoksa benmi pinpiriklendim.:(...
    Kardeşim takma kafana eğer motorunda bi durum varsa şindiye yolda kalmıştın zaten bu motorlar arızayı affetmez, yani bozuk bir mekanızmayı kabul etmez sen boş ver sesi mesi ses geçirmez bir kask al tak kafana ses mes duymazsın, öyle her sesi kafamıza taksaydık bu motorları yürütemezdik, herkes şunu bilsin ki ses çok bariz olmadığı sürece bişey olmaz.

Vitesi boşa nasıl atacaksın, 1, boş,2,3,4,5 diye giden bir vites sıralamasında, 5inci viteste giderken 100-110 gibi bir hızla vites debriyej basılı bile olsa küçültülmez,eğer yapıyorsanız, şanzımanı bir müddet sonra elinize alırsınız.

YUKARIDA YAZILANLARDAN SONRA BU MOTORLARIN NEDEN ŞANZIMAN KIRDIĞINI ÇOK İYİ ANLADIM ACİL OLARAK SİTE ÜYELERİNE VİTESLE İLGİLİ EĞİTİM VERMELİYİZ KİMSENİN BİŞEYDEN HABERİ YOK.
    NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59

alex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat ZONP
    Satış şefi
     Regal raptor 250 D-9 E
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı yeaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaw benim motorumda da otobanda alıyorum boşa gidiyorum hızım düşünce 2. vitese geçiriyim diyorum langırt şakırt gümm bi anda bişi oluyo :mrgreen:
    ARKADAŞLAR O LANGIRT LUNGURT SESİN ASIL KAYNAĞI ZİNCİRİNİZDEN GELİYOR DİKKAT EDİN..GEREKLİ AYARINI YAPTIR...

foreman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Ulus
    servis şefi
     sym gts 250 evo i
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    aslında 1 boş 2,3,4,5 boş, olmus olsa daha ıyı olurdu...
    bazen hızlanıp bosa atarak yakıt tasarrufu yapılabılırdı...
    ama buda surus acısından tehlıklelı olurdu...

sanırım bununla ılgılı bı dunya standartı var...dısına cıkılamıyor...

ben ehlıyet alırken oranın motorsıklet hocası ıstersen benım MZ ıle sınava gır...
    o daha kolay demıstı...bende onun vıteslerını bılmıyorum sıkıntı olabılır dıye kabul etmemıs kendı motorumla gırmıstım...
    o zaman bana dedıkı MZ lerın 1 boş,2,boş,3,boş,4,boş,5...vıteslerı bu seklılde demıstı...
    bu dogrumu?
    literatürde foreman...
    halk arasında formen...
    dostlar arasında FATİH....

alex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat ZONP
    Satış şefi
     Regal raptor 250 D-9 E
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Izleyip Ders Alin

mOTOR DU DEVRİYDİNASIL KULLANILIRDI...ALIN SİZE CVP...

http://haber.mynet.com/video/populer...otor65%252Ewmv

müslüm baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı foreman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında 1 boş 2,3,4,5 boş, olmus olsa daha ıyı olurdu...
    bazen hızlanıp bosa atarak yakıt tasarrufu yapılabılırdı...
    ama buda surus acısından tehlıklelı olurdu...

sanırım bununla ılgılı bı dunya standartı var...dısına cıkılamıyor...

ben ehlıyet alırken oranın motorsıklet hocası ıstersen benım MZ ıle sınava gır...
    o daha kolay demıstı...bende onun vıteslerını bılmıyorum sıkıntı olabılır dıye kabul etmemıs kendı motorumla gırmıstım...
    o zaman bana dedıkı MZ lerın 1 boş,2,boş,3,boş,4,boş,5...vıteslerı bu seklılde demıstı...
    bu dogrumu?
    Evet doğru.
    NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59

X__utku__X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Utku Şahin
    Gümrük Müşavir Yardımcısı
     Cbf150
     İstanbul - Esenyurt (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    o şakırtı normak.vites küçültürken olur.kaldırımda yürürken yanından bi ss yavaşlarsa yada sürersen gör şakırtıyı.şak şuk adam korkuyo.

Mehmet Aksu
    Muhasebe ve Finansman
     Regal Raptor DD250E
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı gata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Doğruyu söylemek gerekirse hakkaten gözüm korktu bundan sonra bende daha dikkatli olurum. yani benim anladığım kadarıyla devirsiz vites değiştirmekten oluyo bu sesler. Ozaman motosikletler boşa atılmıyormu demek oluyo:?.,
    Aksu baba sen uğultu varsa hapı yuttu demişsin. Valla dilim varmıyor söylemeye ama sanırım öle bişeyde var. Ama gaz açık giderken diilde gazı kestiğim zaman yapıyo. senin bahsettiğin bumudur yoksa benmi pinpiriklendim.:(...
    Gazı kesince uğultu yapıyor diyorsun da sesden sese fark var, şimdi gazı kesince motor kompresöre biniyo, o ara motor gürültüsü azaldığı için uğultu dediğin ses öne çıkıyor. Şimdi her şey olabilir, tekerlerin bilyaları ve özellikle ön teker bilyası bozuk olabilir. Ya çok sebep sayarım sana da iyice kafan karışır. Birebir tecrübe etmeden anlamak çok zor ama sen teker bilyalarına baktır bakalım.

spydx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bülent Kahraman
    Mimarlık
     Kawasaki Zephyr 1100cc
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Şimdi kardeş şöyle bir test yapabilirsin bu ses her viteste geliyormu??. Geliyorsa normal olması lazım çünkü 5 dişliyede zarar vermiş olsan o alet herhalde seni çoooktan yolda bırakırdı. Ha sadece 1 yada 2 viteste ses varsa şöyle bir test yap giderken gaz ver ve gazı kes ve seste bir farklı (şakırtı çıkıyormu?)birde giderken ses yapan viteste debriyaja bas ses kesiliyorsa dişlilerde yada bilyelerde bir sorun var olabilir.(bunların hepsi başıma geldi test edildi onaylandı...)Birde zincirin orjinal zincirse ses yapar o-ringli zincirle değiştirirsen ses minimuma hatta yok denecek kadar azolur
    Eğer bir yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.
    eski emektar ........34 BH 1032 RR.....
    yeni emektar........34 EBH 31 KWSK.....

gata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gökhan ata
    elektrik teknikeri
     regal raptor dd250
     Sivas
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı müslüm baba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim takma kafana eğer motorunda bi durum varsa şindiye yolda kalmıştın zaten bu motorlar arızayı affetmez, yani bozuk bir mekanızmayı kabul etmez sen boş ver sesi mesi ses geçirmez bir kask al tak kafana ses mes duymazsın, öyle her sesi kafamıza taksaydık bu motorları yürütemezdik, herkes şunu bilsin ki ses çok bariz olmadığı sürece bişey olmaz.

Vitesi boşa nasıl atacaksın, 1, boş,2,3,4,5 diye giden bir vites sıralamasında, 5inci viteste giderken 100-110 gibi bir hızla vites debriyej basılı bile olsa küçültülmez,eğer yapıyorsanız, şanzımanı bir müddet sonra elinize alırsınız.

YUKARIDA YAZILANLARDAN SONRA BU MOTORLARIN NEDEN ŞANZIMAN KIRDIĞINI ÇOK İYİ ANLADIM ACİL OLARAK SİTE ÜYELERİNE VİTESLE İLGİLİ EĞİTİM VERMELİYİZ KİMSENİN BİŞEYDEN HABERİ YOK.
    Müslüm baba ben vites küçültürken o sesler geldiği için 5. vitesten boşa hiç almadım kortum çünki bişeyler olur diye. o tür durumlarda sadece debriyaja basıyorum saadece. verdiğin bilgiler için teşekkürler...

gata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gökhan ata
    elektrik teknikeri
     regal raptor dd250
     Sivas
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Aksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gazı kesince uğultu yapıyor diyorsun da sesden sese fark var, şimdi gazı kesince motor kompresöre biniyo, o ara motor gürültüsü azaldığı için uğultu dediğin ses öne çıkıyor. Şimdi her şey olabilir, tekerlerin bilyaları ve özellikle ön teker bilyası bozuk olabilir. Ya çok sebep sayarım sana da iyice kafan karışır. Birebir tecrübe etmeden anlamak çok zor ama sen teker bilyalarına baktır bakalım.
    Aksu baba allah nasip ederde ayvalık buluşmasına gelirken Ankara'da bir bakarsın olmadı çekeriz hemen servise birgüzel baktırırız olmazmı...

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)