Alıntı gata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Doğruyu söylemek gerekirse hakkaten gözüm korktu bundan sonra bende daha dikkatli olurum. yani benim anladığım kadarıyla devirsiz vites değiştirmekten oluyo bu sesler. Ozaman motosikletler boşa atılmıyormu demek oluyo:?.,
Aksu baba sen uğultu varsa hapı yuttu demişsin. Valla dilim varmıyor söylemeye ama sanırım öle bişeyde var. Ama gaz açık giderken diilde gazı kestiğim zaman yapıyo. senin bahsettiğin bumudur yoksa benmi pinpiriklendim.:(...
Kardeşim takma kafana eğer motorunda bi durum varsa şindiye yolda kalmıştın zaten bu motorlar arızayı affetmez, yani bozuk bir mekanızmayı kabul etmez sen boş ver sesi mesi ses geçirmez bir kask al tak kafana ses mes duymazsın, öyle her sesi kafamıza taksaydık bu motorları yürütemezdik, herkes şunu bilsin ki ses çok bariz olmadığı sürece bişey olmaz.

Vitesi boşa nasıl atacaksın, 1, boş,2,3,4,5 diye giden bir vites sıralamasında, 5inci viteste giderken 100-110 gibi bir hızla vites debriyej basılı bile olsa küçültülmez,eğer yapıyorsanız, şanzımanı bir müddet sonra elinize alırsınız.

YUKARIDA YAZILANLARDAN SONRA BU MOTORLARIN NEDEN ŞANZIMAN KIRDIĞINI ÇOK İYİ ANLADIM ACİL OLARAK SİTE ÜYELERİNE VİTESLE İLGİLİ EĞİTİM VERMELİYİZ KİMSENİN BİŞEYDEN HABERİ YOK.